Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування

Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування

Назва:
Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,75 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування


Грудних дітей можна загартовувати за допомогою розумного сповивання, купання, перебування на свіжому повітрі.
Кімнату, де перебуває малюк, необхідно постійно провітрювати. Не можна підкла-дати під простирадло клейонку, бо вона перешкоджає охолодженню шкіри. Малюка не слід укривати занадто тепло, але й не можна допускати, щоб дитина мерзла, бо дитячий організм не в змозі виробити такої кількості тепла, яке він витрачає.
Рядки із щоденника, які багато хто з новонароджених написав би, якби вмів висловити свої думки на папері.
Перша доба.
Чудово! Чарівно! Нарешті я побачив світ Божий!
Хто б міг подумати, що існує така дивовижна насолода, як вільно дихати, кричати!
Надто цікаво дізнатися, чи справді життя таке приємне, як я на це сподівався і як мені здається тепер. Особливо мені хочеться сонячного світла, блакитного неба, свіжого повітря. Який я радий! Ах, якби мені швидше дочекатися цього!!!
Друга доба.
Ні, весь час якась жахлива спека. Я починаю розчаровуватися. Це повітря в кімнаті, ця вода, це освітлення — як не схоже на те, чого мені хочеться, на що я сподівався!
Але терпіння, терпіння, з часом все буде.
П'ята доба.
Анітрохи не легше!
Якщо так продовжуватиметься, я, здається, довго не витримаю. Мене примушують лежати цілий Божий день у пухових подушках, позбавивши навіть ковтка свіжого повітря. На мене поклали ковдри, а зверху прикрили ще й товстою периною. Фіранки біля мого ліжка затулені, на вікнах подвійні гардини — і так я мушу лежати з ранку до пізньої ночі.
Моя шкіра майже розпечена. Я заздрю грубі, що стоїть біля мене, — вона принаймні може віддавати частину свого тепла. О, якби я знав, як мені бути! Почну кричати, у ту ж мить дадуть гарячого молока, що ще збільшить мої страждання. Якщо мої руки стануть трохи холоднішими, в той час як шкіра і бідний мозок згоряють від спеки, на мене знов покладуть ковдру. Невже ніхто не прийде мені на допомогу?
Десята доба.
Знов була жахлива ніч!
Повітря таке, що я майже задихаюся. Я кричав щосили, але ніхто не зрозумів, чого я прагну. Я хочу пити, пити, аж поки шлунок не переповниться!
Сьогодні вранці, коли я так чекав ванни і сподівався, що цього разу вона буде хоч трошки прохолодніша, мене тільки ненадовго роздягли і знову закутали у пухову подушку.
Певно, помітили, що мені погано. Порадилися стосовно мого стану і вирішили вжити деяких заходів. Мені почали давати з ложечки якусь огидну солоденьку суміш, яка нібито повинна діяти на мій шлунок. О, хоча б хто-небудь зрозумів, що я намагаюся висловити своїм тужливим поглядом...
Повітря, повітря, свіжого прохолодного повітря, світла, води!!!
Невже я так нічого і не матиму з багатств цього світу?
Дванадцята доба.
Ну, тепер, певно, настає мій кінець.
Вирішено було тримати мене у теплі, потім нагодували ліками, які ще більше розігріли мій і без того готовий лопнути від спеки мозок. Я затих, і не дивно, адже я вже напівмертвий. Мій живіт туго затягнули фланелевим бинтом так, що кожна ложка їжі переповнює мій стис-нутий шлунок.
Ноги мої чимось перев'язані так туго, що я не в змозі їх зігнути, притягти до живота, щоб хоч трохи полегшити біль.
Свіжого повітря, мабуть, вже не дадуть — бояться простуди.
Мої почуття поволі зраджують мені, я перестаю відчувати. І коли все це скінчиться?
Правильний фізичний розвиток дитини вимагає старанного раціонального догля-ду, який передбачає дотримання режиму дня, правильне харчування, створення умов для спокійного сну, загартовування з перших місяців життя, своєчасне виконання гігієнічних процедур.
Шкіра новонародженого блідого або блідо-синюшного кольору, трохи набрякла (підвищений вміст води) й вкрита шаром мастила, що складається з жиру та злуще-них елементів поверхневого шару шкіри. Мастило механічно захищає шкіру, запо-бігає переохолодженню, має антимікробні властивості. Рекомендують дбайливо ста-витися до першородного мастила у перші дні життя новонародженого. Бруд та надлишок мастила з обличчя, місць згинів треба видаляти стерильним ватним там-поном, змоченим перевареною олією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Догляд за шкірою та слизовими оболонками. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок