Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація стаціонарної допомоги дітям

Організація стаціонарної допомоги дітям

Назва:
Організація стаціонарної допомоги дітям
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
517
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЕКЦІЯ
Організація стаціонарної допомоги дітям


У країні розгорнута широка мережа лікувально-профілактичних; установ, що роблять стаціонарну допомогу дітям. У структурі ліжкового фонду переважають загально педіатричні ліжка (41,5%).
По системі організації роботи дитячі стаціонари можуть бути об'єднаними і не об'єднаними, по профілі — багато профільними і спеціалізованими, різної ліжкової потужності.
Організація роботи дитячого стаціонару дитячої лікарні має багато загального з організацією роботи стаціонару для дорослих, однак, маються і свої особливості, на яких варто зупинитися.
У коло задач стаціонару об'єднаної дитячої лікарні входять:—
надання дітям стаціонарної кваліфікованої лікувальної допомоги;—
впровадження в практику дитячої охорони здоров'я сучасних методів профілактики, діагностики і лікування хворих на основі досягнень медичної науки і техніки, а також передового досвіду роботи дитячих лікувально-профілактичних установ і елементів наукової організації праці;—
розвиток і удосконалювання організаційних форм і методів роботи установи, підвищення якості і культури лікувально-профілактичної допомоги дітям.
Категорія і профіль дитячої лікарні визначають її структуру. До складу стаціонару будь-якої дитячої лікарні повинні входити: прийомне відділення; відділення стаціонару; лікувально-діагностичне чи відділення відповідні кабінети і лабораторії; патологоанатомічне відділення; допоміжні підрозділи (аптека, харчоблок, кабінет медичної статистики, архів, АХЧ, бібліотека). У великих містах окремі лікарняні служби можуть бути централізовані. Так, наприклад, патологоанатомічне відділення, деякі види лабораторій, стерилізаційні можуть створюватися не при кожній лікарні, а при одній з них.
Штати стаціонару дитячої лікарні установлюються відповідно до діючого штатними нормативами.
Хворі діти надходять у стаціонар дитячої лікарні по напрямку лікарів дитячих поліклінік, станцій швидкої і невідкладної допомоги і дитячих установ.
Планова госпіталізація дитини здійснюється через дитячу поліклініку при наявності наступних документів:
1. Напрямок.
2. Докладна виписка з історії розвитку дитини про початок захворювання, лікуванні і проведених аналізах в умовах поліклініки. Крім того, повинні бути зведення про розвиток дитини про всіх перенесених соматичних і інфекційних захворювання.
3. Довідка про відсутність контакту дитини з інфекційними хворими будинку, у дитячих установах і в школі (термін дії — 24 години).
4. Довідка про проведені щеплення.
Прийомне відділення стаціонару дитячої лікарні повинне бути боксоване (бокси повинні складати 3 — 4 % від загального числа ліжок). Найбільш зручними для роботи є індивідуальні бокси Мельцера-Соколова, що містять у собі передбоксник, палату, санітарний вузол, шлюз для персоналу. У невеликих лікарнях при відсутності боксів для прийому дітей повинне бути передбачено не менш 2 — 3-х ізольованих оглядових кабінетів і одного-двох санпропускників.
Для надання невідкладної допомоги дитині в прийомному відділенні повинний бути постійний набір необхідних медикаментів і засобів першої допомоги. При прийомному відділенні організуються палати інтенсивної терапії і тимчасової ізоляції хворих.
Лікар прийомного відділення повинний зібрати ретельний анамнез, зробити огляд і лікарське дослідження хворого, установити попередній діагноз хворого, призначити і провести необхідне лікування, вирішити питання про тім, .у яке відділення направити хворого, а також про тім, чи можливий допуск матері до відходу за дитиною у відділенні. Усі дані повинні бути докладно внесені в карту стаціонарного хворого.
У випадку надходження дітей без ведена батьків останні негайно сповіщаються про це працівниками прийомного відділення. При відсутності такої можливості зведення про дитину заносяться в спеціальну книгу і повідомляються в міліцію.
Лікарі прийомного відділення працюють у тісному контакті з лікарями-фахівцями відділень лікарні. У прийомному відділенні ведеться журнал прийому дітей на госпіталізацію і журнал відмовлень у госпіталізації, є відомості від, старших сестер відділень про кількість вільних місць по відділеннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Організація стаціонарної допомоги дітям

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок