Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Доброякісні захворювання молочної залози

Доброякісні захворювання молочної залози

Назва:
Доброякісні захворювання молочної залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Доброякісні захворювання молочної залози
Захворювання молочної залози є складною проблемою як для хворої, так і для лікаря. Увага до них з боку гінекологів зростає у зв'язку зі збільшенням випадків доброякісних і малігнізуючих захворювань залози.
Молочна залоза дорослої жінки є великою модифікованою сальною за-лозою, яка розміщується на поверх-невій фасції грудної клітки. Її маса становить в середньому 200—300 г. Структурними елементами молочної залози є жирова тканина, фіброзні перегородки (септи), залозисті струк-тури. Вона складається з 12—20 час-ток, молочних проток і секреторних клітин, що містяться в альвеолах. Кож-на з цих часток має протоку, яка відкривається на соску. Молочна зало-за має багаті кровоносну і лімфатичну системи, що зумовлює швидке мета-стазування внаслідок малігнізації. До-даткові соски (політелія) спостеріга-ються частіше, ніж додаткова молочна залоза (гіолімастія).
Тканина молочної залози є дуже чутливою до гормональних змін. Роз-виток молочної залози протягом пері-оду статевого дозрівання пов'язаний з дією гормонів. Молочна залоза є та-кож дуже чутливою до рівня гормонів протягом менструального циклу.
У кожній тканині молочної залози можуть розвиватися патологічні зміни:
фіброзно-кістозна мастопатія і фібро-аденома — із сполучної тканини; ліпо-ма — з жирової тканини (а також не-кроз внаслідок травми); ектазія про-ток, галактоцелє — з проток залози;
містить папілярні пухлини або підлягає малігнізуючим змінам. Інфекційне захворювання молочної залози — ма-стит — розвивається у матерів, які годують груддю.
Рак молочної залози становить 25% усіх малігнізацій у жінок і розвиваєть-ся переважно після 40—45 років.
Мастодинія — біль у ділянці молоч-них залоз, пов'язаний з циклічним набряканням їх внаслідок венозного застою і набряку строми залози перед менструацією; в цей час молочна зало-за збільшується майже на 15%.
Лікування, як і під час перед-менструального синдрому (нестероідні протизапальні засоби, діуретики, прегнін, норколут, парлодел).
Фіброзно-кістозна мастопатія (ФКМ), за визначенням ВООЗ, — це фіброзно-кістозне захворювання, що характеризується комплексом проліферативних і регресивних змін у мо-лочній залозі з порушенням спів-відношення епітеліального і сполуч-нотканинного компонентів. Проліферативні процеси — це гіперплазія, проліферація часток, проток, сполуч-ної тканини, регресивні — атрофія, фіброз, утворення кіст.
Фіброзно-кістозна мастопатія є найпоширенішою серед захворювань молочної залози. Ризик розвитку раку молочної залози при мастопатії з гіперпластичними процесами зростає у 2,6 разу, у разі атипових змін — у 6 разів.
Поняття фіброзно-кістозної масто-патії охоплює понад 35 різних патоло-гічних процесів. Ці стани можуть роз-виватись у зв'язку з підвищеною чутли-вістю до впливу гормонів і тому найча-стіше розвиваються в репродуктивно-му періоді або у жінок, яким застосову-ють замінну естрогенотерапію в періоді менопаузи (постменопаузи). Причи-ною їх також може бути неадекватна секреція естрогенів, прогестерону або зростання рівня пролактину.
Доказів того, що причиною розвит-ку доброякісних захворювань молоч-них залоз можуть бути гормональні контрацептиви, немає.
Гістологічне фіброкістозні зміни проходять 3 стадії. Першою є стадія проліферації строми, особливо у верх-ньому зовнішньому квадранті залози, що призводить до індурації і відчуття болю. Другою є стадія аденозу — утворення кіст, різних за розмірами;
від мікроскопічних до 1 см у діаметрі. Під час цієї стадії розвивається знач-на проліферація проток і альвеоляр-них клітин. Остання, третя, стадія — утворення великих кіст, але з меншим відчуттям болю (за винятком випадків швидкого росту кіст). Проліферативні зміни відбуваються в усіх структурах залози. За наявності атипових клітин у протоках або апокринній тканині зростання ризику розвитку раку мо-лочної залози збільшується у 5 разів.
Розрізняють такі форми фіброзно-кістозної мастопатії:
1) дифузну:
а) з переважанням залозистого ком-понента (аденоз);
б) з переважанням фіброзного ком-понента;
в) з переважанням кістозного ком-понента;
г) мішану;
2) вузлувату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Доброякісні захворювання молочної залози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок