Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Назва:
КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,93 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція №
КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ


В останні роки питання контролю якості медичної допомоги є найбільш гострими для російської охорони здоров'я. У числі основних причин підвищення їхньої актуальності можна вказати три обставини. Перше полягає в появі медичних установі недержавних форм власності. Стосовно них стара система контролю стала неефективної. Друге: проведені у вітчизняній охороні здоров'я реформи були спрямовані насамперед на економічні аспекти. Галузь у цілому і кожне ЛПУ окремо зайняті не тільки пошуком додаткового фінансування, але і шляхів зниження витрат на надання медичної допомоги, що у свою чергу може несприятливо позначитися на якості медичної допомоги. Третя обставина полягає в невідпрацьованості правової бази контролю якості медичної допомоги. Тут можна виділити два аспекти:*
у нормативних документах не дається визначення поняттю «якість медичної допомоги», що не дозволяє належною мірою використовувати положення Закону «Про медичне страхування...», інших підзаконних актів;*
останні роки характеризуються появою значного числа суб'єктів, у задачі яких віднесений контроль якості медичної допомоги. При цьому недостатньо чітко визначений розподіл повноважень між ними, що веде до невиправданого дублювання їхніх функцій.
У літературі зустрічається безліч формулювань поняття «якість медичної допомоги». Це зв'язано з тим, що якість медичної допомоги є складною, багатокомпонентною категорією. У більшості розвитих країн використовується формулювання Всесвітньої організації охорони здоров'я. Виходячи з цього формулювання якість медичної допомоги можна визначити як оцінку медичної діяльності стосовно хворого з 4-х позицій:
1. приступності медичної допомоги;
2. безпеки медичної допомоги;
3. оптимальності медичної допомоги;
4. задоволеності пацієнта.
Як відзначалося, якість медичної допомоги є багатокомпонентною категорією. Прийнято виділяти 3 компоненти якості медичної допомоги і відповідно три підходи до забезпечення й оцінки Якості:*
структурна якість (структурний підхід);*
якість технології (процесуальний підхід);*
якість результату (результативний підхід).
Структурна якість — це компонентів якості медичної допомоги, що описують умови її надання. У поняття «умови» включаються: кваліфікація кадрів, наявність і стан устаткування, раціональність використання устаткування, стан будинків і приміщень, лікарське забезпечення в медичній установі, наявність і поповнення, видаткових матеріалів і т.д. Структурна якість може визначатися як стосовно медичної установи в цілому, з його матеріально-технічною базою, кадровим забезпеченням, організацією роботи, сервісними умовами (у цьому випадку говорять про можливості ЛПУ робити медичні послуги належного рівня), так і кожному медичному працівнику окремо. В останньому випадку оцінюються його професійні якості, тобто сума умінь, знань, навичок виконання конкретних лікувально-діагностичних маніпуляцій.
Якість технології — це компонентів якості медичної допомоги, що описує наскільки комплекс лікувально-діагностичних заходів, зроблених конкретному хворому, був оптимальний.
Важливий принцип, що лежить в основі процесуального підходу до системи забезпечення якості — це створення таких умов, коли помилка конкретного чи виконавця випадкове відхилення від нормального процесу виконання медичної технології не приводять до погіршення результату медичної допомоги.
Якість результату — це компонентів якості медичної допомоги, що описує відношення фактично досягнутих результатів з реально досяжними (планованими). У залежності від оцінюваного об'єкта під планованими результатами можна розуміти:*
динаміку стану здоров'я конкретного пацієнта;*
результати лікування усіх хворих в.ЛПУ за звітний період;*
стан здоров'я населення території. У свою чергу система забезпечення якості медичної допомоги складається з 3-х елементів. До них відносяться:
1. учасники контролю (тобто хто повинний здійснювати контроль);
2. засобу (за допомогою чого здійснюється контроль);
3. механізми контролю (яким образом здійснюється контроль, послідовність дій).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок