Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Поняття про цукровий діабет ( причини, основні ознаки, ускладнення ).

Поняття про цукровий діабет ( причини, основні ознаки, ускладнення ).

Назва:
Поняття про цукровий діабет ( причини, основні ознаки, ускладнення ).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В Цукровий діабет – це захворювання викликається абсолютною або відносною недостатністю вироблення інсуліну в Р – клітинах острівцево
го апарата підшлункової залози і характеризується виникненням унаслідок цього різних порушень обміну речовин в організм


Поняття про цукровий діабет ( причини, основні ознаки, ускладнення ).


План
Поняття про цукровий діабет.
Догляд за хворим, що страждає на цукровий діабет.
Лікування хворих на цукровий діабет.
Лікування хворих з інсулінзалежним цукровим діабетом та дозування інсуліну.


В Цукровий діабет – це захворювання викликається абсолютною або відносною недостатністю вироблення інсуліну в Р – клітинах острівцевого апарата підшлункової залози і характеризується виникненням унаслідок цього різних порушень обміну речовин в організмі.
Зараз виділяють первинний, або справжній, цукровий діабет, пов’язаний з безпосередньою поразкою Р – клітин підшлункової залози, і вторинний, або симптоматичний, обумовлений порушенням функцій інших ендокринних залоз, наприклад, гіперфункцією гіпофіза, кори надниркових залоз, щитовидної залози.
Первинний цукровий діабет, у свою чергу, розділяють на інсулінзалежний і інсуліннезалежний . Інсулінзалежний цукровий діабет ( діабет 1 типу ) буває, як правило, генетично обумовленим, характеризується нерідко гострим початком, виникає часто в молодому віці і відрізняється нахилом до важкого протікання з розвитком кето ацидозу. При інсулінонезалежному цукровому діабеті ( діабет 11 типу ) порушення обміну речовин бувають менш вираженими; ця форма захворювання нерідко протікає приховано, так що для її виявлення доводиться застосовувати спеціальні проби.
Розгорнута клінічна картина цукрового діабету є досить типовою. Одним з провідних симптомів служить поліурія ( збільшення кількості виділюваної за добу сечі ), що іноді досягає 10л і більше, що обумовлюється осмотичними властивостями високої концентрації глюкози в сечі. Виникаюча спрага пов’язана в таких випадках зі зневоднюванням організму і супроводжується появою вираженої сухості в роті. Оскільки із сечею виділяються не тільки глюкоза, надійшла з їжею, але й утворена в організмі з білків і жирів, то при інсулінозалежному цукровому діабеті прогресує схуднення хворих. До інших симптомів відносяться підвищений апетит ( булімія ), шкірна сверблячка, особливо виражена в області промежини і статевих органів, слабкість, сонливість, зниження працездатності.
Тривале протікання цукрового діабету сприяє розвиткові важких судинних змін ( ангіопатії ), що виявляється поразкою судин сітківки ока (ретинопатія ), нирок ( нефропатія ), викликає прогресування атеросклерозу, підвищує ризик розвитку інфаркту міокарда, порушень мозкового кровообігу, гангрени нижніх кінцівок.
В умовах дефіциту інсуліну в першу чергу страждає вуглеводний обмін. Уповільнення надходження глюкози в м’язи і жирову тканину, порушення синтезу глікогену і переходу вуглеводів у жири, збільшення виходу глюкози з клітин призводять до підвищення вмісту її в крові ( гіперглікемія ) і наступній появі ( при рівні гіперглікемії вище 8,8 моль/л, або 160 мг % ) глюкози в сечі ( глюкозурія ).
При прихованій формі цукрового діабету вміст глюкози в крові, визначений натше ранком, виявляється нормальним, захворювання виявляється лише при проведенні додаткових проб на толерантність до глюкози ( тобто здатність організму засвоювати прийом певної кількості цукру ).
2. Догляд за хворими, що страждають на цукровий діабет, передбачає ретельне проведення загальних заходів щодо догляду і , крім того, містить у собі ряд спеціальних питань, пов’язаних з особливостями лікування таких пацієнтів.
У хворих на цукровий діабет на фоні невпинної сверблячки і зниженої стійкості до патогенних мікроорганізмів часто відзначаються різні зміни шкіряних покривів – сухість, легке злущування, розчоси, фурункульоз. У зв’язку з цим необхідно ретельно стежити за чистотою шкірних покривів, своєчасним прийомом хворими гігієнічної ванни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття про цукровий діабет ( причини, основні ознаки, ускладнення ).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок