Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Стандартизовані коефіцієнти

Стандартизовані коефіцієнти

Назва:
Стандартизовані коефіцієнти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,46 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція
Стандартизовані коефіцієнти


Загальні інтенсивні коефіцієнти (народжуваності, смертності, дитячої смертності, захворюваності і т.д.) правильно відбивають частоту явищ при їхньому зіставленні лише в тому випадку, якщо склад порівнюваних Сукупностей однорідний. Якщо ж вони мають неоднорідний віково-статевий чи професійний склад, розходження по вазі хвороби, по нозологічним формах чи по інших ознаках, то орієнтуючись на загальні показники, порівнюючи їх, можна зробити неправильний висновок про тенденції досліджуваних явищ і точних причин різниці загальних показників порівнюваних сукупностей.
Наприклад, лікарняна летальність на терапевтичному відділенні № 1 у звітному році склала 3%, а на терапевтичному відділенні № 2 у тому ж році — 6%. Якщо оцінювати діяльність цих відділень за загальними показниками, то можна зробити висновок про неблагополуччя на 2-м терапевтичному відділенні. А якщо припустити, що склад лікувавшихся на цих відділеннях відрізняється по нозологічним формах чи по вазі захворювань госпіталізованих, те найбільш правильним способом аналізу є зіставлення спеціальних коефіцієнтів, розрахованих окремо для кожної групи хворих з однаковими нозологічними формами чи вагою захворювань, так званих «повікових коефіцієнтів».
Найчастіше, однак, у порівнюваних сукупностях спостерігаються суперечливі дані. Крім того, навіть при наявності однакової тенденції у всіх порівнюваних групах не завжди зручно користуватися набором показників, а переважно одержати єдину сумарну оцінку. В усіх подібних випадках прибігають до методу стандартизації, тобто до усунення (елімінації) впливу складу (структури) сукупностей на загальний, підсумковий показник.
Отже, метод стандартизації застосовуються тоді, коли наявні розходження в складі порівнюваних сукупностей можуть вплинути на розміри загальних коефіцієнтів.
Для того, щоб усунути вплив неоднорідності складів порівнюваних сукупностей на величину одержуваних коефіцієнтів, їх приводять до єдиного стандарту, тобто умовно допускається, що склад порівнюваних сукупностей однаковий. Як стандарт можна прийняти склад якої-небудь близької власне кажучи третьої сукупності, середній склад двох порівнюваних груп чи, простіше всього, склад однієї з порівнюваних груп.
Стандартизовані коефіцієнти показують, які були б загальні інтенсивні показники (народжуваності, захворюваності, смертності, летальності і т.д.), якби на їхню величину не впливала неоднорідність у складах порівнюваних груп. Стандартизовані коефіцієнти є умовними величинами і застосовуються винятково для аналізу з метою порівняння.
Існують три методи стандартизації: прямий, непрямий і зворотний (Керриджа).
Розглянемо застосування цих трьох методів стандартизації на прикладах, узятих зі статистики злоякісних новоутворень. Як відомо, з віком значно підвищуються коефіцієнти смертності від злоякісних новоутворень. Звідси випливає, що якщо в якому-небудь місті буде відносно висока частка людей літніх віків, а в іншому — переважати населення середнього віку, те навіть при повній рівності санітарних умов життя і медичної допомоги в обох порівнюваних містах неминуче загальний коефіцієнт смертності населення від злоякісних новоутворень у першому місті буде вище, ніж той же коефіцієнт у другому місті.
Для того, щоб нівелювати вплив віку на загальний показник смертності населення від злоякісних новоутворень, необхідно застосувати стандартизацію. Тільки після цього можна буде порівнювати отримані коефіцієнти і зробити обґрунтований висновок про більший чи менший рівень смертності від злоякісних новоутворень у цілому в порівнюваних містах.
Прямий метод стандартизації. У нашому прикладі його можна застосовувати в тому випадку, коли відомий віковий склад населення і є інформація для розрахунку повікових коефіцієнтів смертності населення від злоякісних новоутворень (числа померлих від злоякісних новоутворень у кожній віковій групі).
Методика обчислення стандартизованих коефіцієнтів прямим методом складається з чотирьох послідовних етапів (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стандартизовані коефіцієнти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок