Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Злоякісні новоутворення й організація медичної допомоги при них

Злоякісні новоутворення й організація медичної допомоги при них

Назва:
Злоякісні новоутворення й організація медичної допомоги при них
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,68 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція №
Злоякісні новоутворення й організація медичної допомоги при них


Другою найгострішою проблемою сучасної медицини є злоякісні новоутворення. Фахівці називають злоякісні новоутворення «убивцею № 2», відзначаючи тим самим, що в багатьох країнах світу злоякісні новоутворення займають друге місце (після захворювань системи кровообігу) серед причин смерті. Насамперед, цим, а також високими економічними втратами внаслідок передчасної смертності і інвалідизації пояснюється соціально-гігієнічне значення таких захворювань. Крім того, злоякісні новоутворення характерні фатальною приреченістю для хворих при багатьох локалізаціях. Якщо на початку XX століття серед усіх причин смерті в економічно розвитих країнах злоякісні захворювання складали 3—7%, то в даний час на їхню частку приходиться 14-20%.
І рівень і структура смертності від злоякісних новоутворень знаходяться в тісній залежності від статі і віку. У чоловіків у структурі смертності перше місце займає рак органів дихання, друге — рак шлунку і третє — стравоходу. У жінок: перше місце — рак шлунку, друге — молочної залози, третє — рак шийки матки. Смертність від раку в чоловіків значно вище, ніж у жінок. Показники смертності від злоякісних новоутворень інтенсивно ростуть зі збільшенням віку, що відбиває вікові особливості захворюваності.
Більш високий рівень смертності чоловіків як у цілому, так і в окремих вікових групах (за винятком тридцятирічних) пояснюється насамперед більш високим рівнем захворюваності раком чоловіків, а головне, тим, що в чоловіків частіше, ніж у жінок зустрічається рак внутрішніх органів: стравоходу (у 2 рази частіше), шлунка, трахеї, легень (у 7,2 рази частіше), тобто таких локалізацій, де рання діагностика до сьогодняшнього часу представляє серйозних труднощів. У жінок значну частину складають пухлини молочної залози, статевих органів, тобто локалізацій, при яких мається більший шанс своєчасного виявлення.
Великий інтерес являє питання про динаміку смертності від злоякісних новоутворень. Смертність від таких захворювань за даними ВІЗ росте повсюдно.
Однак більшість учених, що займаються питаннями епідеміології злоякісних новоутворень, вважають, що при аналізі динаміки смертності від таких захворювань необхідно враховувати три обставини:
1. За 60—70 років в усьому світі сильно просунулася якість діагностики рака; з'явилася достатня кількість фахівців-онкологів, якісні зміни відбулися в гістологічному, рентгенологічному дослідженні пухлин;
2. Удосконалився статистичний облік таких захворювань;
3. Відбулася зміна вікової структури населення убік його постаріння. Рівень смертності від раку жінок у віці 60—70 років у 50—60 разів вище, а в чоловіків такого віку в 100—115 разів вище чим в особ у віці до 30 років. Стандартизовані за віком показники смертності від раку за останні роки у світі в чоловіків стабілізувалися. З усіх показників раку не попадають у цю закономірність рак органів дихання. Рак легень має виражену тенденцію до росту й у рівні захворюваності й у смертності. Збільшення поширеності рака легень усі дослідники і практичні лікарі зв'язують з поширенням паління.
Виклад соціально-гігієнічної проблеми злоякісних новоутворень ми почали з питанням смертності по двох причинах: 1-я — щоб підкреслити гостроту проблеми;
2-я — незважаючи на підвищення рівня прижиттєвої діагностики зведення про смертність більш точні, чим про захворюваність.
У нашій країні реєстрація злоякісних новоутворень виробляється з 1939 р. у містах, де працювали лікарі-онкологи, а з 1953 р. — повсюдно. Число хворих із уперше встановленим діагнозом росте: по Україні динаміка захворюваності злоякісними захворюваннями виглядає в такий спосіб <на 100000 населення): 1980 — 231,5, 1987 - 260,0, 1991 - 266, 1993 - 276, 1994 - 280, 1995 — 278. Чоловіка страждають раком помітно частіше (328 на 100000), чим жінки (267 на 100000). Розрізняється і структура по локалізації виявленого раку. Так у 1992 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Злоякісні новоутворення й організація медичної допомоги при них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок