Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загальна неспецифічна гнійна інфекція (сепсис). Етіопатогенез. Класифікація. Клініка. Діагностика. Лікування

Загальна неспецифічна гнійна інфекція (сепсис). Етіопатогенез. Класифікація. Клініка. Діагностика. Лікування

Назва:
Загальна неспецифічна гнійна інфекція (сепсис). Етіопатогенез. Класифікація. Клініка. Діагностика. Лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Загальна неспецифічна гнійна інфекція (сепсис). Етіопатогенез. Класифікація. Клініка. Діагностика. Лікування


План
Етіологія та патогенез сепсису.
Патологоанатомічна картина.
Класифікація.
Клініка (загальна симптоматика, місцеві зміни).
Сучасні принципи діагностики та лікування.
Методи екстра- та інтракорпоральної детоксикації, імунокорекція.
Профілактика.
Особливості догляду за хворими на сепсис.


Хірургічний сепсис (ХС) є однією з найбільш складних проблем хірургії і характеризується тяжким перебігом та високою летальністю 30-80%.
Термін “сепсис” (С) запропонував Арістотель у 4 ст до н.е. В перекладі з грецької він означає – гниття, а септицемія - гнилокрівя. Раніше під сепсисом розуміли “зараження крові”. До теперішнього часу продовжуються дискусії про терміни.
В США щорічно виставляється 500 тис. таких діагнозів і помирає 150-200 тис. людей, а у Германії 75 тис. Вітчизняної статистики немає бо методологія постановки діагнозу С в Україні до останніх років була радянською і такий діагноз висавлявся дуже рідко.
ХС – генералізована інфекція яка супроводжується бактеріємією на тлі зниження функціональних показників імунної системи і гіперагресивною запальною реакцією направленою на власні тканини та глибокими порушеннями гомеостазу.
За Кузіним (1982) це важке загальне захворювання, яке виникло на тлі місцевого осередку інфекції та знижених захисних функцій організму.
За Понкіровим (1977) – це загальна піогенна інфекція.
За Стручковим В.І. (1984) – це загальна неспецифічна гнійна інфекція. Зараз більшість хірургів вважають, що сепсис – це загальне інфекційно-хірургічне запальне неспецифічне захворювання, що розвивається у хворих з місцевим осередком хірургічної інфекції за недостатнього лікувального контролю за ним та зниженню імунологічного захисту. Зараження крові може виникати і тоді, коли збудник інфекції проникає у судинне русло безпосередньо під час проведення інвазійних досліджень (вазографія), чи інфузійної терапії внаслідок порушень правил асептики.
Однак, така характерна ознака інфекційного захворювання, як контагіозність при сепсисі не спостерігається, і вираженої імунологічної резистентності (імунітету) після сепсису у хворих для наступної можливої септичної інфекції не розвивається. Патологічний процес відзначається певною і своєрідною реакцією організму та характерною клінічною картиною.
Для сепсису характерно:
Гематогенне розповсюдження патогенних мікроорганізмів.
Однотипна клінічна картина (незалежно від властивостей макроорганізмів).
Наявність вхідних воріт інфекції.
Наявність первинного септичного осередку.
Патогенез: генералізації інфекції:
Первинний септичний осередок > В
v и
Гнійна резорбтивна лихоманка > з
v д
Синдром системної запальної відповіді > о
v в
Септицемія - Септікопіемія > л
v Ч v е
Смерть Хронічний сепсис ння
Патогенез сепсису: Первинний септичний осередок > Синдром системної запальної відповіді > Сепсис > Важкий сепсис > Септичний шок > Поліорганна недостатність > Смерть.
В патогенезі ключова роль належить потужним тканинним медіаторам (цитокінінами ? 40 інтерлейкіни 1, 6, 8, фактор некрозу злоякісних клітин) які виділяються внаслідок імунних реакцій з мікробними тілами їх токсинами (жиро-полісахаридами мембран). Надзвичайно важливим у Грам-негативної флори є фактор активації тромбоцитів. Патологічний вплив на клітинні мембрани та їх ядра здійснюють вільні радикали, простогландіни, оксид азоту.
Хірургічний сепсис зустрічався в 0,1% всіх хірургічних захворювань. Чоловіки хворіють частіше жінок у 2 рази. Особливо важкий перебіг сепсису у новонароджених, хворих на цукровий діабет, СНІД і хворих похилого віку.
Проте в Західних країнах хірургічний сепсис вважається досить розповсюдженим захворюванням. Після узгоджувальної конференції в США Чикаго в 1991 р. на якій була прийнята конценція синдрому системної запальної відповіді (SIRS-Systematik Inflommatori Rysponse Syndrom). Вона розглядає універсальну запальну реакцію організму, що перевищує доцільну необхідність самозахисту, як неадекватну самопошкоджуючу реакцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Загальна неспецифічна гнійна інфекція (сепсис). Етіопатогенез. Класифікація. Клініка. Діагностика. Лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок