Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Взаємний вплив хвороби і психіки, психічна деривація дітей. Особливості поведінки медсестри в роботі з хворими дітьми

Взаємний вплив хвороби і психіки, психічна деривація дітей. Особливості поведінки медсестри в роботі з хворими дітьми

Назва:
Взаємний вплив хвороби і психіки, психічна деривація дітей. Особливості поведінки медсестри в роботі з хворими дітьми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Взаємний вплив хвороби і психіки, психічна деривація дітей. Особливості поведінки медсестри в роботі з хворими дітьми


План
Загальні закономірності взаємовияву хвороби і психіки.
Внутрішня картина хвороби.
Психічна деривація дітей.
Особливості поведінки медсестри в роботі з хворими дітьми.


Будь-яка хвороба тією чи іншою мірою змінює життєдіяльність організму – впливає на фізичний та психічний стан. В свою чергу зміна функції психіки призводить до видозміни певних проявів захворювання. Тобто чітко проявляються взаємо вияви хвороби та психіки, а саме її різних сфер.
Зміни відчуття і сприйняття. Змінюються пори відчуття і вибірковість сприймання. Хвора людина починає насторожено прислухатись до своїх відчуттів, звертати уваги на яких раніше не помічала. Усвідомлення хвороби змінює осмислення і емоційне забарвлення відчуттів.
Будь-яка хвороба призводить до остенізації організму. Таку пори відчуття знижується подразники стають надсильними (гіперстезія). Тому хворий не переносить яскравого світла, шуму, запахів, перепадів температури. Біль змінює емоційний стан людини. Розвивається аcенізація; коло інтересів звужується лише навколо болю. Існує психічний феномен, згідно з якими інтенсивність болю прямо пропорційно функціональним порушеннями і обернено органічним ураженням. Змінюється увага, якщо здорова людина в зоні активної уваги утримує в середньому 7 об’єктів, то хворих внаслідок асенізації об’єм уваги зменшується.
Зміни мислення та пам’яті. Виснажлива хвороба послаблює всі процеси пам’яті (фіксацію, утримання, відтворення). Хворі намагаються осмислити причини, суть, наслідки захворювання. Деколи недуга супроводжується напливом несприятливих думок, що мають виражене емоційне забарвлення. Часто негативне (страхи).
Зміни емоційно-вольової сфери. Недуги викликають стани тривоги і страху, що можуть смаки рівня відчаю та паніки. Тривалі захворювання супроводжуються депресією, яка може перетворитись в апатію. Внаслідок асенізації та пригніченого стану вольові процеси послаблюються, зник апетит, сексуальна активність; спостерігається загальна слабкість і знесилення.
В свою чергу між хворобою і емоційною сферою зворотній зв’язок - виражені емоції супроводжуються вегетативним синдромом.
Зміни особистості. Частіше виникають і важче перебігають захворювання у меланхоліків та холериків. Хронічні захворювання можуть викликати явища психозів.
Недуга зміню градацію інтересів та цінностей. Людина усвідомлює, що найціннішими в житті – здоров’я.
Госпіталізм і психічна депривація є психологічними феноме-нами, які розвиваються у дорослих людей і дітей внаслідок трива-лого перебування поза сім'єю, зокрема - в лікарнях, будинках немовляти, тижневих дитячих яслах.
Госпіталізм розвивається у дорослих, але частіше похилого віку, а явища психічної депривації - у дітей.
Факторами, які сприяють їх виникненню, є: бідний психічний клімат у середовищі, недостатність людської уваги до дитини чи хворого, недостатність емоційного прояву з боку обслуговуючо-го персоналу. Ці чинниками викликають у дітей так звану психі-чну депривацію, яка проявляється пасивністю, затриманням роз-витку в них навичок спритності й розумових здібностей.
Як наслідок - прояви психічного регресу. Дитина ніби по-вертається в минулий етап свого розвитку: втрачає деякі вже набуті навички, наприклад гігієнічні, такі, як підтримування чисто-ти тіла, самостійне виконання сечовиділення і дефекації, втрача-ють уміння самостійно одягатись, не розвивають мовних навичок, розмовляють менше і гірше, не вміють гратись.
З емоційної сторони дитина реагує:
1. Депресією, нудьгою і плачем.
2. Шумним, злобним протестом, біганиною, пошуками матері.
3. Аутизмом, замкнутістю, не "впізнає" маму, яка її відвідує. Це підсвідоме витіснення - дитина безсвідомо "карає" маму за те, що вона її залишила.
4. Утилітарне ставлення до факту госпіталізації. Дитина починає вимагати до себе багато уваги, бо вона "хвора", або не бажає виписуватись із лікарні, щоб іти до школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Взаємний вплив хвороби і психіки, психічна деривація дітей. Особливості поведінки медсестри в роботі з хворими дітьми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок