Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кардіоміопатія

Кардіоміопатія

Назва:
Кардіоміопатія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Кардіоміопатія


Кардіоміопатія — захворювання нез'ясованої природи, яке характеризується кардіомегалією, "серцевою недостатністю при відсутності уражень серцевих клапанів, коронарних і легеневих судин.
Розрізняють три форми кардіоміопатії: дилатаційну (застійну), гіпертрофічну, рестриктивну.
Дилатаційна кардіоміопатія виявляється дифузним розширен-ням камер, серця, переважно лівого шлуночка. Вона виникає у будь-якому віці.
Патогенез. Вважають, що не існує єдиного механізму розвитку цього захворювання. Розлади гемодинаміки зумовлені погіршен-ням скоротливої функції міокарда, спочатку лівого, а потім право-го шлуночка. Це призводить до застійної серцевої недостатності в малому, а згодом і у великому колі кровообігу.
Патологічна анатомія. Характерним є дифузне, ураження мі-окарда (переважно лівого шлуночка), дилатація серця з помірною і необов'язковою гіпертрофією серцевого м'яза.
Клінічна картина. Основними симптомами є задишка при фі-зичному навантаженні, а потім і в стані спокою, сухий кашель по ночах (еквівалент серцевої астми). Пізніше з'являються типові при-ступи ядухи. У частини хворих виникає ангінозний больовий син-дром. При застійних явищах у великому колі кровообігу відзнача-ються набрякання вен шиї, набряки на ногах, застійна печінка. При серцевій недостатності також спостерігається ціаноз, тахікар-дія, розширення меж серця, систолічний шум (відносна недостат-ність дво- і тристулкового клапанів), вислуховуються застійні хрипи у легенях.
Діагностика базується на описаних симптомах, де вирішальне значення має кардіомегалія. Важливими у діагностиці дилатаційної кардіоміопатії є дані інструментальних методів обстеження — фонокардіографії, рентгенографії і особливо схокардіографії.
Лікування. Необхідно обмежити фізичні та психоемоційні на-вантаження, при потребі дотримуватись ліжкового режиму, дієти.
Медикаментозна терапія включає використання антиаритмічних препаратів, кортикостероїдів, сечогінних засобів. Обережно слід призначати серцеві глікозиди, оскільки у деяких хворих від-значається підвищена чутливість до цих препаратів.
Гіпертрофічна кардіоміопатія виявляється вираженою гіпертро-фією шлуночків (переважно лівого) з випинанням потовщеної міжшлуночкової перегородки в порожнину лівого шлуночка. У деяких випадках спостерігається тільки Ізольована гіпертрофія міжшлуночкової перегородки (ізольований гіпертрофічний субаортальний сте-ноз) або апікальної частини шлуночків.
Патогенез. При гіпертрофічній кардіоміопатії порушується діастолічна функція серця: під час діастоли кров у шлуночки надхо-дить недостатньо, тому що вони погано розтягуються. Це, в свою чергу, призводить до підвищення діастолічного тиску, гіперфун-кції, а надалі — до гіпертрофії лівого передсердя і до пасивної легеневої гіпертензії.
Розрізняють дві гемодинамічні форми цього захворювання: об-структивну і необструктивну. При обструктивній формі порушу-ється відтікання крові з лівого шлуночка. Ця форма виникає вна-слідок ізольованої гіпертрофії міжшлуночкової перегородки або її базальних відділів.
Клінічна картина. Хворі скаржаться на задишку, кардіалгію. серцебиття, схильність до зомління, запаморочення. Ці симптоми виникають або посилюються після фізичного перевантаження, пси-хоемоційних стресів. Відомий також асимптоматичний перебіг за-хворювання, коли: скарги відсутні.
У тяжких випадках клінічний перебіг ускладнюється миготли-вою аритмією, недостатністю кровообігу, динамічними розладами мозкового кровообігу, інфекційним ендокардитом.
При обстеженні хворого виявляється тахікардія, систолічний шум у точці Боткіна і на верхівці.
Діагностика базується на об'єктивних і суб'єктивних проявах хвороби, але вирішальними є результати інструментального обсте-ження. Важливе місце в діагностиці належить електрокардіографії, фонокардіографії, рентгенологічному обстеженню і особливо схо-кардіографії. В останні роки використовують сканування серця та-лієм-201, що також дає змогу виявити потовщення міжшлуночко-вої перегородки і вільної стінки лівого шлуночка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Кардіоміопатія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок