Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Діабет цукровий. Народні методи лікування

Діабет цукровий. Народні методи лікування

Назва:
Діабет цукровий. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,82 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Діабет цукровий. Народні методи лікування


Цукровий діабет — захворювання, зумовлене абсолютною або відносною недостатністю інсуліну в організмі, за якої порушується обмін речовин, насамперед вуглеводів, підвищується кількість глюкози в крові та виділення її з сечею.
Знижується функція підшлункової залози, а відтак зменшується утворення гормону інсуліну.
Найчастішою причиною розвитку і нсул і незалежного цукрового діабету у дітей є спадкова неповноцінність острівців підшлункової залози (первинна абсолютна недостатність інсуліну).
Вміст глюкози в сироватці крові здорових дітей віком від 1 міс до 14 років становить 3,33— 5,55 ммоль/л.
Цукровий діабет може проявитися у будь-якому віці, однак найчастіше він буває у дітей віком 6— 8 і 11 — 13 років, оскільки в цей період діти інтенсивно ростуть і інсулярний апарат підшлункової залози працює з великим навантаженням, особливо, якщо дитина зловживає солодощами.
У дітей цукровий діабет розвивається здебільшого раптово.
У початковий період хвороби спрага виражена нерізко, але згодом вона стає постійною. Збільшується виділення сечі (до 3 л і більше на добу), в ній виявляють глюкозу. Підвищується рівень глюкози у крові. На початку хвороби спостерігаються посилення апетиту, загальна слабкість, швидке настання втоми, підвищена нервова збудливість.
У тяжких випадках за нестачі в тканинах вуглеводів з жирів та білків утворюються ацетонові тіла, що отруюють організм. Це може призвести до діабетичної коми. Комі звичайно передують слабкість, головний біль, запаморочення, посилюються спрага і діурез. Якщо вчасно не надати дитині допомогу, то з'являється запах ацетону з рота, знижується артеріальний тиск, можливі клонічні судоми. Шкіра суха, холодна, язик сухий, з коричневим нальотом. Риси обличчя дитини загострюються, тони серця ослаблені, дихання глибоке, причому фаза вдиху триваліша, ніж фаза видиху. Дитина може знепритомніти. У крові та сечі зростає рівень глюкози.
Дитина в стані кетоацидозу, нрекоми і коми має бути негайно госпіталізована!
При легкій формі цукрового діабету глюкоза у крові не виявляється після обмеження в раціоні кількості вуглеводів. У такій формі хвороба може перебігати роками.
Найчастішим та небезпечним ускладненням цукрового діабету є ураження судин очей, нирок, нижніх кінцівок. У разі порушення периферичного кровообігу у дитини спостерігаються мерзлякуватість, стомлюваність, біль у ногах, переміжна кульгавість. З'являються трофічні виразки або гангрена пальців, ділянок стопи.
Інсулінозалежний цукровий діабет частіше буває у дітей та підлітків. На нього хворіють і у віці до 3 років. А тому треба знати первинні симптоми, аби вони не лишилися поза увагою батьків.
Однією з перших ознак цукрового діабету є спрага. Дитина п'є в проміжках між їдою до 2 — 10 л рідини на добу. При цьому вона скаржиться на сухість у роті та сильну спрагу. Це супроводжується виділенням великої кількості сечі.
Часте сечовипускання є другим раннім симптомом цукрового діабету.
Третій ранній симптом діабету — схуднення. Якщо дитина, попри хороший апетит, худне, треба запідозрити цукровий діабет.
Четвертою ранньою ознакою діабету є зміна шкіри. Вона стає сухою, вкривається гнояками, з'являється свербіння. Свербіння в ділянці статевих органів, що виникає після сечовипускання, є ще одним важливим симптомом цього захворювання.
До нетипових симптомів початкової фази цукрового діабету належать головний біль, втома, зниження успішності дитини.
Діагноз цукрового діабету можна поставити лише після дослідження крові та сечі на вміст глюкози. У крові вміст глюкози підвищується, її виявляють і в сечі, хоча цього не повинно бути.
Лікування цукрового діабету у дітей проводять головним чином за допомогою ін'єкцій інсуліну. Вводити інсулін треба в дозі, що призначена лікарем. Істотним моментом лікування є постійний контроль за рівнем глюкози в крові та сечі.
Для хворого на цукровий діабет надзвичайно важливо дотримувати дієти. Характер її залежить від багатьох чинників, а саме: віку та маси тіла дитини, тяжкості перебігу захворювання, фізичного навантаження, рівня глюкози у крові, переносності вуглеводів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діабет цукровий. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок