Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Герпес – вірус

Герпес – вірус

Назва:
Герпес – вірус
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Герпес – вірус


ПЛАН
1. Поняття герпесу, його види
2. Захворювання герпесом як тест для імунітету
3. Життєві цикли герпесу
4. Вагітність і герпес
5. Герпес генітальний
6. Профілактика і лікування герпесу
Використана література:


1. Поняття герпесу, його види
Герпес відомий з давніх часів.
Сама назва (у перекладі з грецького означає „підкрадатися") було дано захворюванню приблизно в 100-ом року до нашої ери Геродотом.
Терміном „герпес" Геродот називав лихоманку, яка супроводжується появою на шкірі і слизуватих оболонках маленьких пухирців.
Сьогодні лікарі дають більш точне пояснення.
Герпес — це загальна назва групи з 8-ми вірусів, що викликають такі захворювання:
ветрянка;
лишай, що оперізує, (висипання на шкірі по ходу нервових закінчень — міжреберних, на задній поверхні ніг і сідницях);
синдром хронічної втоми (6-ий і 8-ий типи герпеса);
герпес 1-го типу — лабіальний (в основному, на губах і слизуватих носа);
герпес 2-го типу — генітальний.
2. Захворювання герпесом як тест для імунітету
Якщо говорити точно, то герпес — це захворювання імунної системи.
Здоровий організм у стані відбивати атаки інфекції і не допускати того, щоб вона почувала себе привільно в нас.
Але ситуація ускладнюється тим, що імунна система може слабшати, і тоді інфекція відразу ж дає про себе знати, і іноді в такий ось спосіб: у виді висипань — „безобідної" лихоманки. Адже один раз потрапивши в організм (це називається первічним інфікуванням), вірус поселяється в ньому назавжди. Він „дрімає" у нервових сплетеннях, чекаючи зниження імунітету. От ви перевтомилися, простигли, завагітніли... І немов потяг по рейках, вірус направляється спочатку назад до шкірних покривів — відбувається рецидив. Як правило, він супроводжується провісниками: сверблячкою, поколюванням, болем і почервонінням на тій ділянці тіла, де незабаром знову з'являться хворобливі пухирці.
3. Життєві цикли герпесу
Перебування вірусу герпеса в організмі можна розділити на такі життєві цикли:
- первинне інфікування. Вірус вперше попадає в організм і викликає сильну імунну реакцію. Підвищується температура, появляються хворобливі пухирцеві висипання — на губах, статевих органах, слизуватих оболонках і шкірі;
- період ремісії — та сама „сплячка", під час якої герпес не заразний, ніяк себе не виявляє і не заподіює дискомфорту. Ремісія може тривати досить довго — роками;
- гостра форма — рецидив. У цей період (він триває від 3-х до 14-ти днів) вірус активний, має клінічні прояви і дуже хоче заразити кого-небудь ще!
Крім того, у генітального герпеса існує ще і підступна атипова форма. Вона часто не має ніяких проявів, але активність вірусу висока — по суті, це невидимий рецидив захворювання.
Нерідко хворі з атипичним генітальним герпесом думають, що в них грибкова інфекція, хвороблива менструація, алергія на презервативи, чи прокладки синтетичну білизну — хитрий вірус здатний замаскуватися під що завгодно.
Передається вірус герпесу такими способами:
- побутовим шляхом (ванна, рушник, посуд);
- через поцілунки і повітряно-краплинним шляхом, тому що міститься в слині;
- під час сексу; причому герпес 1-го типу, „полученний" під час орального сексу, може прийняти в тілі „нового хазяїна" генітальную форму і навпаки.
4. Вагітність і герпес
По різним даним, вірусом герпеса (в основному, 1-го і 2-го типів) інфіковані до 90% усього населення Землі. Цілком можливо, що в їх число входите і ви.
Справа в тому, що під час вагітності дуже небезпечно саме первинне інфікування — перше улучення вірусу в організм. У цьому випадку — якщо вчасно не звернутися до доктора — з'являється серйозна погроза невинесення і внутрішньоутробного інфікування, що приводить до пороків розвитку.
Але якщо до вагітності ви були „знайомі" з проявами герпеса, ваш організм виробляє антитіла до нього, що захищають плід. Однак при цьому варто не допустити загострення генітального герпесу до моменту пологів — щоб маля, проходячи по родових шляхах, не заразився.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Герпес – вірус

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок