Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Анатомія системи органів травлення

Анатомія системи органів травлення

Назва:
Анатомія системи органів травлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Зміст
Вступ
Розділ 1. Огляд літератури.
Розділ 2. Еволюція травлення.
2.1. Види травлення.
2.2. Ембріогенез органів травлення.
Розділ 3. Анатомія системи органів травлення.
3.1. Ротова щілина, ротова порожнина.
3.2. Анатомічна будова і класифікація слинних залоз.
3.3. Язик, зуби, м’яке піднебіння, піднебінні мигдалики як елементи ротової порожнини.
3.4. Глотка, стравохід, шлунок, тонка кишка, дванадцятипала кишка, товста кишка і пряма кишка як складові частини органів травлення.
3.5. Будова печінки, жовчного міхура, підшлункової залози.
3.6. Серозна оболонка черевної порожнини, або очеревина.
3.7. Топографія органів черевної порожнини.
Розділ 4. Фізіологія органів травлення.
4.1. Функції травної системи.
4.2. Травлення у ротовій порожнині.
4.2.1. Механічні процеси.
4.2.2. Слиновиділення.
4.2.3. Особливості слиновиділення у жуйних тварин.
4.3. Функція стравоходу.
4.4. Травлення у шлунку.
4.4.1. Особливості будови і функції шлунка у тварин.
4.4.2. Секреція шлунка.
4.4.3. Особливості шлункового травлення у жуйних тварин.
4.5. Травлення у тонкій кишці.
4.6. Травлення у товстій кишці.
4.7. Всмоктування поживних речовин.
Висновки.
Література.
Додатки.


Розділ 4. Фізіологія органів травлення
4.1. Функції травної системи
Секреторна функція.
Найважливішими структурними елементами органів травної системи є секреторні клітини і залози. Усі залози травної системи ентодермального походження. Вони є екзокринними, тобто виділяють травні соки безпосередньо або через систему проток у порожнину рота, шлунка чи кишок.
Будова секреторного апарату. Будова секреторних клітин, свідчить про наявний взаємозв’язок із виконуваною функцією, складом синтезованого секрету і способом його виведення. Травні секреторні клітини-екзокриноцити дуже подібні за будовою. [Дод. 6] Спільний для клітин-екзокриноцитів (підшлункової залози, привушної, головні клітини шлункових залоз) є гетерополярність розміщення органел. Така клітина має клітинну мембрану з мікроворсинками, на бічних поверхнях клітин є складки, що сполучають клітини між собою, в основі – базальні мембрани. Ядро зміщене до базальної частини. Так само добре розвинена гранулярно ендоплазматична сітка з рибосомами. Все це свідчить про високий рівень білкового синтезу. У базальній і середній частинах цитоплазми є велика кількість мітохондрій, що беруть активну участь в енергетичних процесах. Добре розвинений комплекс Гольджі, розміщений на ядром. Важливою ознакою секреторних клітин є наявність специфічних секреторних включень у вигляді крапель і гранул, які можуть бути різних розмірів.
Травні залози мають здебільшого вивідні протоки і секреторні ланки – ацинуси, які функціонують як єдина система. [дод. 7]. Ацинуси – це кінцеві галуження проток, оточені секреторними клітинами залози. Розрізняють прості й складні травні залози. У простих вивідна протока не розгалужується і безпосередньо переходить у кінцевий відділ. Якщо кінцевий відділ має вигляд трубки, залозу називають трубчастою, а якщо альвеоли – альвеолярною. У складних залозах протоки багаторазово розгалужуються і закінчуються ацинусами. Складні залози також поділяють на трубчасті альвеолярні й трубчасто-альвеолярні. Залози, які мають секреторні клітини одного типу (галогенні клітини), відносять до гомокринних (печінка, підшлункова залоза).
Залози, які мають кілька видів секреторних клітин (гетерогенні клітини), що продукують різні компоненти секрету, називають гетерокринними (шлункові, слинні, кишкові залози). В остаточному формуванні секрету беруть участь також клітини вивідних проток залоз.
Механізм секреції. Секреторний процес, що відбувається у клітинах травних залоз, пов’язаний з використанням води, неорганічних і низькомолекулярних органічних сполук крові. Цей процес є циклічним, тобто він складається з кількох фаз, які закономірно повторюються надходження необхідних речовин до залозистої клітини; синтез первинного продукту за участю органел клітини і оформлення секрету в гранули; виведення секрету з клітини, відновлення її початкової структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Анатомія системи органів травлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок