Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Легеневе серце

Легеневе серце

Назва:
Легеневе серце
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Легеневе серце


Визначення: легеневе серце (ЛС) – синдром, який характеризується гіпетрофією і дилятацією правих відділів серця в результаті гіпертензії малого кола кровообігу, яка розвинулась внаслідок захворювань бронхів і легень, ураження легеневих судин або деформації грудної клітки.
Етіологія.
Виділяють три групи патологічних станів, що призводять до формування ЛС:
Захворювання, які первинно порушують проходження повітря в бронхах і альвеолах.
Захворювання, які первинно впливають на рухи грудної клітки.
Захворювання, які первинно уражають легеневі судини.
Гостре легеневе серце розвивається при первинному тромбозі або емболії легеневої артерії та її гілок, а також при спонтанному пневмотораксі, астматичному стані, розповсюдженій пневмонії.
Підгостре легеневе серце розвивається внаслідок рецидивуючої емболії гілок легеневої артерії, легеневих васкулітів, пухлин середостіння, карциноматозу легень, а також при позалегеневих захворюваннях, таких як поліомієліт, міастенія, які призводять до порушення вентиляції легень.
В розвитку хронічного легеневого серце виділяють 3 групи захворювань:
Хвороби, що уражають повітроносні шляхи і альвеоли (хронічний обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, емфізема легень, бронхоектатична хвороба, туберкульоз легень, силікоз, легеневий фіброз і гранульоматози легень різної етіології).
Хвороби, що уражують грудну клітку з обмеженням рухомості кіфосколіоз і інші деформації грудної клітки, хвороба Бехтєрева, стан після торакопластики, плевральний фіброз, нервовом’язеві хвороби (поліомієліт), парез діафрагми, ожиріння і ін.
Хвороби, що уражають легеневі судини: первинна легенева гіпертензія, повторні тромбоемболії в системі легеневої артерії, васкуліти, атеросклероз легеневої артерії, пухлини середостіння, аневризма аорти і ін.
Основною причиною є хронічний обструктивний бронхіт, на долю якого припадає 70 – 80 % від всіх випадків хронічного легеневого серця. Доля фіброзно – кавернозного туберкульозу і силікозу – 15 – 20%; на всі інші причини приходиться 4-5%.
Патогенез.
В основі патогенезу легеневого серця лежать: гіповентиляція, порушення розподілу крові і перфузії, що веде до легеневого шунта і гіпоксії, недонасичення, гіперкапнії та ацидозу. Вони сприяють розвитку поліглобулії, гіперволемії, розширенню правого шлуночку, гіперкінезії, легеневій гіпертензії та гіпертрофії правого шлуночка, а в підсумку – недостатності правого серця.
Патологічна анатомія. Ознаками легеневої гіпертензії є гіпертрофія м’язевих елементів середньої оболонки артерій і артеріол або її склероз, атеросклероз інтими сегментарних і субсегментарних артерій. В стінках роздутих альвеол виявляється колагенізація капілярів, звуження або запустіння їх просвіту.
Об’єм серця збільшується за рахунок гіпертрофії міокарда і розширення правих його порожнин. Товщина стінки правого шлуночка у його основі стає більше 5 мм (в нормі 3,3-4,9 мм). При декомпенсації в міокарді правого шлуночка і передсердя виявляються різко виражені ознаки дистрофії (звичайно жирової), появляються ділянки мікроміомаляції, можливий розвиток вогнищевого кардіосклерозу. Печінка збільшена, повнокровна, в нирках і селезінці ціанотична індурація, асцит, анасарка.
Класифікація.
За Б.Є. Вотчалом (1964) легеневе серце поділяють:
За перебігом:
Гостре (розвиток протягом декількох годин, днів).
Підгостре (розвиток протягом декількох тижнів,місяців).
Хронічне (розвиток протягом декількох років).
За етіологією:
Бронхопульмональне.
Торакодіафрагмальне.
Васкулярне.
За ступенем компенсації:
Компенсоване.
Декомпенсоване.
За ступенем вираженості тиску у легеневій артерії розрізняють 4 стадії легеневої гіпертензії:
І ступінь – тиск у легеневій артерії складає до 50 мм рт ст
ІІ ступінь – 50-75 мм рт ст
ІІІ ступінь – 75-100 мм рт ст
ІV ступінь вище 100 мм рт ст
Приклад формулювання діагнозу:
Хронічний гнійний обструктивний бронхіт в фазі загострення. Дифузний пневмосклероз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Легеневе серце

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок