Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи військової епідеміології. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ

Основи військової епідеміології. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ

Назва:
Основи військової епідеміології. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової епідеміології. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ


Основи військової епідеміології. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ
Протиепідемічний захист у Збройних Силах України являє собою систему заходів, які спрямовані на підтримання епідемічного благополуччя у військах як в мирний, так і у воєнний час. Голов-ним завданням протиепідемічного захисту є організація та прове-дення заходів, які направлені на попередження занесення і розпов-сюдження інфекційних захворювань серед військовослужбовців, та їх локалізацію і ліквідацію у випадку виникнення.
В зв'язку з цим заходи протиепідемічного захисту військ умов-но поділяють на дві групи.
Заходи першої групи спрямовані на попередження виникнен-ня інфекційних захворювань у військах. До них відносять санітар-но-гігієнічні (контроль за організацією харчування, водопостачання та розміщенням військ), дезінфекційно-дератизаційні заходи, сані-тарно-просвітню роботу, а також організацію і проведення планової імунопрофілактики (за епідемічними показаннями - екстреної профі-лактики), санітарно-епідеміологічної розвідки та санітарно-епідеміо-логічного спостереження в місцях розташування частин. Сюди ж належать протиепідемічні заходи, які проводять при перевезенні військ, а також при застосуванні противником біологічної зброї. Інфекція у війська може заноситись від полонених, звільнених з полону осіб, цивільного населення, а також при прийомі поповнен-ня та при поверненні в частину військовослужбовців з відряджень і відпусток. Тому в цих випадках передбачається цілий комплекс протиепідемічних заходів, велику частину з яких проводить середній медичний персонал самостійно та під керівництвом лікарів.
При виникненні у військах інфекційних захворювань прово-дяться протиепідемічні заходи другої групи, які спрямовані на най-швидшу локалізацію та ліквідацію осередків інфекційних захворю-вань серед особового складу.
Насамперед це раннє виявлення інфекційних хворих. Від своє-часності виконання цього заходу значною мірою залежить ефек-тивність і успішність подальшого проведення решти протиепідемічних заходів. Виявляє хворих, як правило, середній та молодший медичний персонал (фельдшери, медичні сестри, санітарні інструк-тори тощо) під час щоденного медичного спостереження за особо-вим складом. Воно здійснюється у плановому порядку І передбачає опитування і огляд особового складу, направлення хворих та військо-вослужбовців з підозрою на захворювання у медичний пункт для медичного обстеження.
За окремим планом медичне спостереження проводять за робіт-никами об'єктів харчування та водопостачання, оскільки їх стан здоров'я має велике епідеміологічне значення.
При підозрі на Інфекційне захворювання військовослужбовця негайно ізолюють, а при підтвердженні або сумнівності діагнозу направляють в інфекційний госпіталь спеціальним транспортом ок-ремо від неінфекційних хворих та поранених. Вимога щодо негай-ної ізоляції зумовлена тією обставиною, що при скороченні терміну перебування інфекційного хворого у підрозділі зменшується ймовірність виділення ним збудника захворювання у зовнішнє се-редовище та зараження особового складу, з яким він контактує. Військові колективи, як правило, скупчені, й військовослужбовці постійно спілкуються один з одним при виконанні завдань, під час занять, при прийманні їжі, у побуті, тому виявлення та ізоляція інфекційних хворих повинні бути якомога ранніми.
Після встановлення у госпіталі діагнозу Інфекційного захворю-вання проводять спрямовані проти даної інфекції протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації епідемічного осередку. Одним із головних заходів в осередку захворювання є дезінфекція. Об'єк-тами, що підлягають знезараженню, є все, з чим контактував хво-рий до госпіталізації: приміщення, де він перебував, убиральня, ліжко-ва білизна та саме ліжко, особисті речі та інші об'єкти. Залежно від виду інфекційного захворювання, з метою переривання шляхів пе-редачі збудника в осередку проводять комплекс заходів, який вклю-чає дезінфекцію, дезінсекцію та дератизацію, а також повну сані-тарну обробку особового складу (миття військовослужбовців з одно-часними дезінфекцією та дезінсекцією обмундирування і заміною білизни).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основи військової епідеміології. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок