Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вивчення обізнаності сільських жителів щодо профілактичних технологій артеріальної гіпертензії

Вивчення обізнаності сільських жителів щодо профілактичних технологій артеріальної гіпертензії

Назва:
Вивчення обізнаності сільських жителів щодо профілактичних технологій артеріальної гіпертензії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,58 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вивчення обізнаності сільських жителів щодо профілактичних технологій артеріальної гіпертензії


Стійка тенденція до зростання показників захворюваності на хвороби системи кровообігу насамперед пов’язана із збільшенням числа пацієнтів, щомають підвищений артеріальний тиск (АТ) [4, 6, 7]. Артеріальна гіпертензія (АГ) – найбільш поширене хронічне захворювання в Україні, яке посідає провідне місце в структурі непрацездатності, інвалідності та смертності населення [1]. Тому запобігання цьому захворювнню – основне завдання медичних працівників первинної ланки охорони здоров’я.
Особливо актуальною ця проблема є для сільського населення, оскільки якість профілактичної та лікувально-діагностичної допомоги, що пропонується їм, потребує докорінного покращення, зокрема спеціалізована медична допомога повинна стати доступною для сільських жителів [8].
Захворюваність на АГ набула загрозливого характеру насамперед через несприятливу соціально-економічну ситуацію на селі та низьку обізнаність сільських жителів щодо профілактичних медичних технологій, а також через невміле і недостатнє їх застосування хворими на АГ. Тому особливе значення має впровадження профілактичних медичних технологій серед сільського населення, бо, на нашу думку, успішно вирішити будь-яку проблему медицини сьогодні можливо тільки у профілактичній площині [2, 3, 5].
Вивчення обізнаності сільського населення щодо профілактичних медичних технологій артеріальної гіпертензії та їх застосування проводилось за медико-соціологічним методом із використанням анонімної анкети, розробленої нами разом з Українським інститутом громадського здоров’я. Анкета містила загалом 23 питання (7 з яких були закритими, 12 – відкритими та 4 – про ознаки (вік, стать, фах, місце роботи тощо)).
Дослідження проводилось у п’яти районах Чернівецької області (Сторожинецькому, Кіцманському, Заставнянському, Хотинському, Новоселицькому). Ці райони обрані для дослідження тому, що мають добре розвинену мережу лікувально-профілактичних закладів та соціально-економічну інфраструктуру. В опитуванні взяли участь 586 хворих на АГ (сільських жителів), зокрема: 120 – Новоселицького району, 126 – Сторожинецького, 110 – Заставнянського і по 115 Хотинського та Кіцманського районів. З-поміж опитаних було 344 жінки та 242 чоловіки.
Зазначимо, що необхідність вивчення обізнаності сільського населення щодо профілактичних технологій АГ є доцільним, тому що такі дані – це основа для їх розробки, удосконалення та впровадження.
За соціальним статусом респонденти розподілилися так: службовці з-поміж опитаних становили 22,5%, з них чоловіки склали 6,5%, жінки – 16%; робітники в сільському господарстві – 29,4%, з них чоловіки складали 18%, жінки – 10,8%; непрацюючих було 48,1%, з них чоловіків – 16,2%, жінок – 32%. Наймолодшому з-поміж респондентів було 31 рік, тому розподіл опитаних за віком був проведений з цього віку з 10-річним інтервалом.
За тривалістю хвороби в роках опитаних розділили на групи з 5- річним інтервалом від 0 до 30 років і більше, відповідно.
Як свідчать дані опитування, основною причиною звернень хворих на АГ до медичних працівників є підвищення АТ (становить 73,7%). Друге місце займає необхідність консультацій щодо лікування АГ (46,4%). На останньому, третьому, місці – потреба рекомендацій щодо режиму праці, відпочинку, харчування тощо (9,2%).
На нашу думку, контроль АТ є найважливішою рекомендацією, дотримання якої дає можливість хворому та лікарю оцінити ефект лікування і своєчасно внести до нього необхідні зміни. Щодо решти рекомендацій, то вони теж є важливими і спрямовані на зменшення впливу таких факторів ризику, як куріння, алкоголь, стрес, гіподинамія, які, як відомо, відіграють провідну роль у профілактиці АГ.
Враховуючи результати проведеного дослідження, можна сказати, що 3/4 сільських жителів, хворих на АГ, мають ті чи інші ускладнення від цієї хвороби, оскільки не виконували рекомендації лікаря щодо лікування та профілактики згаданого захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вивчення обізнаності сільських жителів щодо профілактичних технологій артеріальної гіпертензії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок