Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація медичної допомоги робітникам промислових підприємств

Організація медичної допомоги робітникам промислових підприємств

Назва:
Організація медичної допомоги робітникам промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Л Е К Ц І Я
Організація медичної допомоги робітникам промислових підприємств


Робітники промислових підприємст в нашій країні користуються переважним обслуговуванням, яке забезпечується медичними закладами промислових підприємств та теріторіальними лікувально-профілактичними закладами по місцю проживання. Для цієї цілі на великих промислових підприємствах з кількістю працюючих 4000 і більше організуються медико-санітарні частини (на підприємствах хімічної, вугільної, гірнично-рудної, нафтопереробної промисловості з кількістю працюючих 2000 і більше). На підприємствах з кількістю працюючих 1200 і більше створюються лікарські здравпункти, менше 1000 чоловік – фельдшерські здравпункти.
Найбільш досконалою формою є медико-санітарна частина (МСЧ). Цей комплексний лікувально-профілактичний заклад закритого чи відкритого типу, що створюється для надання медико-санітарної допомоги робітникам великого промислового підприємства. Відкриті МСЧ надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу не лише працюючим на закріплених підприємствах, а й населенню навколишніх територій, в т.ч. сімґям робітників. Звичайно, частіше, коли наявна лікувальна мережа територіальних закладів є слабою. МСЧ тепер може бути самостійним державним закладом (федерального, відомчого або муніципального рівня) з правом юридичної особи або структурним підрозділом підприємства, недержавною організаційно-правовою формою власності, коли юридичний статус та реквізити його визначаються статусом підприємства.
Згідно з діючими нормативними документами (Наказ № 130 від 23.06.94р.) організаторами державних МСЧ є Міністр охорони здоровґя України, інші міністерства та відомства, територіальні органи управління охороною здоровґя та Держкоммайно України (територіальні комітети по управлінню майном).
Засновниками МСЧ на підприємствах з недержавними формами власності є самі підприємства з Держкоммайном України та його комітетами на місцях.
Незалежно від форми власності діяльність МСЧ регламентується законодавчими та нормативними документами з питань охорони здоровґя населення, статусом підприємства та діючим Положенням про медико-санітарні частини.
Здійснюється вся діяльність у відповідності з виданою ліцензією та отриманим сертифікатом.
Незалежно від форми власності МСЧ організовує облік своєї діяльності та надає статистичні звіти про результати своєї роботи згідно з формами та в строки, встановлені Міністерством охорони здоровґя України.
В задачі МСЧ входить надання спеціалізованої кваліфікованої та своєчасної медико-санітарної допомоги робітникам під час захворювань та травм з метою зниження працевтрат із-за хвороб по інвалідності, планування та здійснення разом з адміністрацією та сан-епід. службою санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо оздоровлення умов праці, зниження загальноїзахворюваності, а також здійснення контролю за станом охорони здоровґя працівників.
У відповідності із задачами та функціями, а також в залежності від чисельності контингенту працівників, що обслуговуються, та по узгодженню з засновниками створюється створюється структура МСЧ. В її склад входять: поліклініка, стаціонар з лікувально-допоміжними відділеннями.
В склад МСЧ можуть входити також цехові здравпункти та інші підрозділи (нічні санаторії профілакторії або пансіонати, відділення невідкладної допомоги). Взаємовідносини між структурними підрозділами визначаються статусом. До складу поліклініки входять типові підрозділи: регістратура, кабінети для амбулаторного прийому пацієнтів цеховими лікарями-терапевтами та основними спеціалістами, в т.ч. кабінет підліткового лікаря, акушера-гінеколога. При наявності стаціонару в ньому відкриваються як мінімум два типових відділення – терапевтичне та хірургічне, може відкриватись неврологічне відділення тощо. В цьому випадку лікувально-дівгностична частина є загальною для поліклініки та стаціонару, як і кабінет медичної статистики та адміністративно-господарча частина.
Найбільш оптимальна форма – обґєднана МСЧ складається з поліклініки та стаціонару, але частіше підприємствах створюються необґєднані медичні заклади, що складаються з однієї поліклініки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Організація медичної допомоги робітникам промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок