Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Становлення мікробіоценозу новонароджених. Дизбіоценози: клініка та корекція. Сучасні пробіотики

Становлення мікробіоценозу новонароджених. Дизбіоценози: клініка та корекція. Сучасні пробіотики

Назва:
Становлення мікробіоценозу новонароджених. Дизбіоценози: клініка та корекція. Сучасні пробіотики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Становлення мікробіоценозу новонароджених. Дизбіоценози: клініка та корекція. Сучасні пробіотики


В умовах соціально-економічної нестабільності України, погіршення репродуктивного здоров’я населення, підвищення питомої ваги новонароджених високого перинатального ризику особливої актуальності набуває розробка та удосконалення напрямків збереження життя кожної народженої дитини, забезпечення її фізіологічного розвитку, тобто покращення якості життя [Шунько Є.Є.,2002].
У дітей віком до 1-го року відмічається підвищена активність процесів обміну, що обумовлено швидкими темпами зростання та розвитку організму на фоні відносної функціональної недосконалості органів та систем. Це визначає необхідність повноцінного раціонального харчування. “Золотим стандартом” вигодовування немовлят є грудне годування, яке сприяє повноцінному формуванню психо-емоційної єдності дитини з матір’ю та є фізологічним продовженням пренатального харчування.
Функціональні особливості дітей, особливо на першому місяці життя, під час формування мікробіоценозу, обумовлюють серьозне ставлення до проблем вигодовування. Переважання катаболічних процесів над анаболічними на першому тижні життя, енерговитрат над енергопродукцією призводить до пригнічення енергетичного обміну, порушень утилізації та синтезу білкових структур, суттєво впливає на ріст та розвиток дитини. Правильна організація харчування є тим фактором, що справляє нормалізуючу дію на метаболічну, імунну та антиоксидантну відповідь організму. Таким чином, харчування дітей раннього віку вважається адекватним лише тоді, коли воно забезпечує всі необхідні напрямки метаболічної та фізіологічної адаптації дитини з перших годин життя.
Функціональними особливостями органів травлення у новонароджених та дітей перших місяців життя є: низький вміст у шлунку соляної кислоти і протеолітіичних ферментів, зменшення секреції жовчи печінкою, підвищений вміст кисню у товстому кишківнику [Шунько Є.Є.,2003]. Існуючи особливості потребують індивідуального підходу до вигодовування кожної новонародженої дитини.
Одним з найважливіших механізмів адаптації новонароджених до умов зовнішнього середовища є своєчасна повноцінна колонізація природніми бактеріями. У нормі формування мікроекології дитини починається шляхом заселення стерильного до народження організму мікрофлорою матері під час пологів. Важливе значення у цьому набуває стан здоров’я жінки, здійснення контакту “шкіра до шкіри” дитини відразу після народження, своєчасне прикладання до грудей. Все це активно сприяє фізіологічній колонізації новонародженого.
Завдяки селективній дії присутніх в материнському молоці (молозиві), специфічних біфідогенних субстратів, специфічних глобулінів всіх класів і неспецифічних захисних факторів, у дітей протягом періоду новонародженості формується унікальний спектр біфідуальної мікрофлори, яка складає 85-95% від всієї кишкової мікрофлори [Л.І.Тутченко, 2001].
Однак для становлення нормальної мікрофлори навіть у здорових новонароджених проходить певний період часу. Мікробна колонізаця новонароджених має три поступові фази:
1-а фаза – асептична, під час народження, - характеризується стерильним меконієм;
2-а фаза – перші 2-3 дні після народження – відбувається заселення травного каналу дитини мікроорганізмами;
3-я фаза – трансформації та проліферації, коли біфідофлора стає основою мікробного пейзажу при порівняно швидкому витісненні тимчасових представників мікрофлори (коки, протей та ін.) [В.В.Бережний.2000].
Слід пам’ятати, що крім фізіологічної контамінації, має місце заселення шкіри та слизових оболонок дитини значною кількістю умовно-патогенної мікрофлори. З урахуванням несформованих ще систем імунного захисту будь-які навіть умовно-патогенні мікроорганізми можуть бути потенційно небезпечні для новонародженого.
Оскільки впродовж перших днів життя у біотопах дитини в основному присутня умовно-патогенна мікрофлора (ентерококи, стафілококи, ентеробактерії), цей період життя визначається як період транзиторного дисбіозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Становлення мікробіоценозу новонароджених. Дизбіоценози: клініка та корекція. Сучасні пробіотики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок