Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> організація стоматологічної служби

організація стоматологічної служби

Назва:
організація стоматологічної служби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,50 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Л е к ц і я
організація стоматологічної служби


Основи державної стоматологічної допомоги на Україні були визначені в квітні 1920 р. Наказом “Про державну організацію зуболікарської допомоги в Українській республіці”, яким узаконено її як загальнодоступну і безплатну з профілактичною направленістю.
Першим централізованим органом управління стоматологічної служби на Україні стала створена в квітні 1920 року в структурі Наркомздраву зуболікарська секція при підрозділі лікувальної медицини з аналогічними секціями при губернських відділах охорони здоровґя.
На початку 20-х років здійснився пошук оптимальних форм організації стоматологічної допомоги в рамках амбулаторно-поліклінічної служби.
На Україні підготовка стоматологів здійснювалась також на одонтологічних факультетах, створених при медичних інститутах (Київ, 1920) і університетах (Харків, 1921), на кафедрах одонтології і в зуболікарських школах. В багатьох містах України приватні зуболікарські школи були перетворені в державні.
Після організації медичних факультетів в самостійні медичні інститути кафедри одонтології були перейменовані в кафедри стоматології.
В розвиток вищої стоматологічної освіти багато сил і знань вклали А.І.Євдокімов, І.Г.Лукомський, Є.М.Гофунг, Д.А.Енштейн, З.Б. Пирятинський.
Важливе значення для розширення наукових знань мало видання спеціального журналу, в даний час виходячого під назвою “Стоматологія”.
В 20-і роки на Україні на базі націоналізованих зуболікарських кабінетів було створено більше 400 зуболікарських амбулаторій, більше 40 зуботехнічних лабораторій, відкрито 6 дитячих поліклінік в Одесі, центральна шкільна клініка в Миколаєві.
На початку 30-х років в країні функціонували 4 типи зуболікарських установ: самостійні зуболікарські амбулаторії (фабрично-заводські, шкільні), зуболікарські кабінети при диспансерах і лікарнях, приватні зуболікарські кабінети і зубопротезні установи.
З 1930 р. одонтологічні факультети на Україні були виділені в самостійні стоматологічні інститути (в Києві і Харкові).
В даний час на Україні працює один навчальний вуз – Українська медична стоматологічна академія і один НДІ стоматології – Одеський, а також ряд стоматологічних факультетів.
В процесі навчання велике значення надається підвищенню базових знань стоматологів, особливо в умовах можливої спеціалізації в стоматології, по так званих міні-спеціальностях (пародонтології, одонтології і гігієни) в рамках терапевтичної стоматології, матеріаловедення – в ортопедичній стоматології.
Формування спеціаліста нового типу передбачає удосконалення цільової підготовки стоматологів через систему післядипломної підготовки через інтернатуру, створення “моделі спеціалізації”.
Стоматологічна допомога на Україні (амбулаторно-поліклінічна) надається:
самостійними стоматологічними поліклініками (республіканськими, обласними, міськими, районними);
стоматологічними відділеннями в складі територіальних поліклінік міст, центральних районих лікарень і МСЧ на промислових підприємствах;
в стоматологічних кабінетах лікарень диспансерів, жіночих консультацій, навчальних закладів;
самостійними дитячими поліклініками;
госпрозрахунковими поліклініками.
Прийом в стоматологічних поліклініках і відділеннях проводиться по профілю терапевтичної, ортопедичної і хірургічної стоматології.
В склад сучасної стоматологічної поліклініки входять відділення і кабінети:
терапевтичної стоматології з кабінетом по лікуванню хвороб пародонту і слизової оболонки ротової порожнини;
відділення (кабінет) хірургічної стоматології з операційним блоком;
ортопедичне відділення з зубопротезною лабораторією і ливарною;
відділення пересувної стоматологічної допомоги і профілактики стоматологічних хвороб;
анестезіологічний і рентгенологічний кабінети.
В регулюванні потоку хворих важливе значення має оглядовий кабінет в стоматологічній поліклініці.
Спеціалізована амбулаторно-поліклінічна стоматологічна допомога є одним із самих масових видів медичного обслуговування населення. Питома вага стоматологічної захворюваності в загальній захворюваності населення по звертанню досягає більше 16%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: організація стоматологічної служби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок