Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гострий апендицит

Гострий апендицит

Назва:
Гострий апендицит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Гострий апендицит


Гострий апендицит — запалення червоподібного відростка, викликане гнійною мікрофлорою.
Етіологія і патогенез
Найчастіше причиною гострого апендициту є гнійні мікроби: кишкова паличка, стрептокок, стафілокок, ентерокок. Причому мікрофлора може знаходитися в просвіті відростка або потрапи-ти туди гематогенним шляхом, а в жінок - лімфогенним.
Факторами, що сприяють виникненню апендициту, вважа-ють: а) зміну реактивності організму; б) закрепи й атонію кишеч-ника; в) перекручення чи перегини відростка; г) калові камінці в його просвіті; д) тромбоз судин відростка й гангрена стінки як субстрат запального процесу (окремі випадки).
Патоморфологія
Розрізняють простий (поверхневий) і деструктивний (флег-монозний, гангренозний первинний і гангренозний вторинний) апен-дицити, які є морфологічним виразом фаз гострого запалення, що завершується некрозом.
При простому апендициті зміни спостерігають, переважно, в дистальному відділі відростка. Виникають явища стазу в капілярах і венулах, набряк і крововиливи. Через 1-2 години формується фо-кус гнійного запалення слизової оболонки з дефектом епітеліаль-ного вистилання (первинний афект Ашофа). Це й характеризує гострий поверхневий апендицит. До кінця доби розвивається флегмона відростка. Орган збільшується, його серозна оболонка тьмяна, повнокровна, на поверхні з'являються нашарування фібри-ну, а в просвіті — гній. Брижа набрякла, гіперемійована.
При гангренозному апендициті відросток потовщений, сероз-на оболонка його покрита брудно-зеленою фібриновою плівкою, пошарову будову через деструкцію диференціювати не вдається.


Класифікація (за В.І. Колесовим)
Апендикулярна коліка.
Простий поверхневий апендицит.
Деструктивний апендицит:
а) флегмонозний;
б) гангренозний;
в) перфоративний.
4. Ускладнений апендицит:
а) апендикулярний інфільтрат;
б) апендикулярний абсцес;
в) розлитий гнійний перитоніт.
5. Інші ускладнення гострого апендициту (пілефлебіт, сепсис,
заочеревинна флегмона, локальні абсцеси черевної порожнини).
Симптоматика і клінічний перебіг
У клінічному перебігу гострого апендициту розрізняють чо-тири фази: 1) епігастральна; 2) локальних симптомів; 3) затихан-ня; 4) ускладнень.
Захворювання починається раптовим болем у животі. Він локалізований у правій клубовій ділянці, має помірну інтенсивність, постійний характер і не іррадіює. Близько в 70 % хворих біль виникає в епігастральній ділянці — епігастральна фаза гострого апендициту. Через 2-4 години він переміщується до місця зна-ходження відростка (симптом Кохера-Волковича). При покашлю-ванні пацієнти відзначають посилення болю в правій клубовій ділянці — позитивний кашльовий симптом.
Поряд із цим, можуть турбувати нудота й блювота, що мають рефлекторний характер. Часто буває затримка газів. У більшості хворих підвищується температура тіла, але високою вона буває рідко і, переважно, носить субфебрильний характер. Загальний стан пацієнтів погіршується лише у випадках нарос-тання деструктивних змін у відростку.
При огляді можна відзначити, що права половина живота відстає в акті дихання, а хворий хоче лягти на правий бік із підігнутою ногою.
Основними й вирішальними проявами гострого апендициту при обстеженні вважають болючість при пальпації в правій клу-бовій ділянці, напруження м'язів передньої черевної стінки, позитивні симптоми подразнення очеревини. Відомо близько 100 характерних для гострого апендициту больових симптомів, про-те реальне практичне значення мають лише деякі з них.
Симптом Щоткгна-Блюмберга. Після поступового натиску-вання пальцями на передню черевну стінку з місця болю швидко, але не різко, забирають руку. Позитивним симптомом вважають


посилення болю в тому ж місці. Обов'язковим при цьому є дефанс м'язів передньої черевної стінки.
Симптом Воскуесенського. Лівою рукою натягують сорочку хворого вниз і фіксують її на лобку. Кінчиками 2-4 пальців правої руки натискують в епігастральній ділянці й під час видиху пацієнта швидко й рівномірно ковзають у напрямку правої клубової ділянки, не відриваючи руки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Гострий апендицит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок