Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Способи приготування лікарських форм з рослин у домашніх умовах. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Способи приготування лікарських форм з рослин у домашніх умовах. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Назва:
Способи приготування лікарських форм з рослин у домашніх умовах. Народні методи лікування. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,08 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
 
Реферат на тему:
Способи приготування лікарських форм з рослин у домашніх умовах. Народні методи лікування. Народні методи лікування


Багато лікарських рослин найефективніші у разі використання їх без обробки, тобто в нативному стані. Саме в щойно зірваній рослині містяться в активному стані всі діючі речовини, у тому числі й ферменти. Через деякий час після зрізування рослини фермен-тативні процеси змінюються. Ось чому досі не втратив значення спосіб використання свіжих, щойно зірваних рослин. Свіжі рослини використовують у їжу, жують під час запалення слизової оболонки ротової порожнини, прикладають до зуба або ясен у разі зубного болю, до уражених хворобливим процесом ділянок шкіри тощо.
Препарати із свіжих рослин мають чіткіше виражені терапевтичні властивості, ніж аналогічні препарати з висушених лікарських рослин.
Рослинні соки — ефективна лікарська форма. Для їх одержання свіжі частини рослин подрібнюють, загортають у льняне полотно і кладуть під прес, бажано з дубо-вої деревини. М'ясорубки та металеві соковижималки використовувати не рекомен-дують, бо діючі речовини рослин можуть вступити в реакцію з металом і змінити свої лікувальні властивості. Якщо рослина містить невелику кількість соку або сік тягучий, то після подрібнення до сировини додають невелику кількість води і залишають на 6 —8 год; лише після цього вичавлюють сік. Для смаку та тимчасово-го консервування до соку додають цукровий сироп. З метою тривалого зберігання сік заливають тонким шаром олії, тримають у темній скляній посудині.
Консервувати соки можна і в такий спосіб: до 85 частин соку додати 15 частин спирту етилового, поставити на водяну баню при температурі 75 — 78 °С на 30 хв. Потім швидко охолодити посудину із соком під проточною водою. Проте лікувальні властивості соків у разі їх консервування значно втрачаються. У міру можливості дітям треба давати свіжоприготовані соки.
Для лікування застосовують суміші висушених частин рослин (корені, кора, лис-тки, квітки, плоди, надземна частина) у вигляді дрібно нарізаних або спорошкованих препаратів.
Суміші належать до старовинних лікарських форм. Згадки про них зустрічають-ся у арабських авторів. Вони були відомі також у давньогрецькій медицині.
Для приготування суміші рослинну сировину подрібнюють за допомогою ручного різака до однакової консистенції, інакше більші частинки скупчуються угорі, а дріб-ні — внизу, що порушує однорідність. Потім суміш ретельно перемішують. Насіння льону звичайного додають до суміші цілим. Щільні листки мучниці звичайної, евка-ліпту кулястого, розмарину справжнього товчуть. Суміші у вигляді настоїв або відварів призначають усередину або для введення в пряму кишку, використовують для комп-ресів, припарок, присипок, ванн тощо. Інколи суміші лікарських трав настоюють на спирті етиловому.
Курильні суміші призначають для куріння. У гільзи набивають подрібнену рос-линну сировину, найчастіше листки. Дим та пара "цигарок" , що містять леткі речови-ни, які утворюються під час згорання, безпосередньо надходять у легені.
Порошки — перетерта на дрібні сипкі частинки сировина лікарських рослин. Сировиною для порошків можуть бути листки, трава, кора, корені, плоди, висушені соки, органи тварин, глина тощо. Що краще подрібнений порошок, то більшою мірою він усмоктується та в максимальній кількості концентрується у крові. Під час приго-тування складних порошків особливо важливо домогтися однорідності, тобто співвідно-шення складових частин має бути однаковим у будь-якій порції суміші. Порошки рослинного походження —ефективна лікарська форма, адже під час подрібнення лікарський засіб не зазнає будь-якого хімічного впливу.
Багато хто з фітотерапевтів надає перевагу порошку з листків наперстянки пурпурової, вважаючи, що діючі речовини, які входять до її складу, меншою мірою змінюються, аніж у разі інших методів обробки. Порошки, що мають неприємний смак або запах, готують у облатках, які виготовляють з крохмалю. З одержаного крохмального клейстера роблять тонкі пластинки, і у крохмальну капсулу кладуть порошок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Способи приготування лікарських форм з рослин у домашніх умовах. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок