Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Захворювання кісток при порушенні вітамінного обміну

Захворювання кісток при порушенні вітамінного обміну

Назва:
Захворювання кісток при порушенні вітамінного обміну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Захворювання кісток при порушенні вітамінного обміну
Рахіт був описаний Гліссоном в 1650 р. Представляє системну поразку скелету, викликану дефіцитом ергокальциферолу (віт. D) або недостатнім ультрафіолетовим опромінюванням.
Клінічно в дітей 2-4 міс виявляється підвищеною дратівливістю, потливістю і облисінням голови, нестійким стулом, запізнюванням терміну закриття роднічка і прорізування зубів. В крові визначається гипохромна анемія, лейкопенія, кальцій сироватки крові в межах норми, фосфатемія.
Рентгенологічні ознаки ураження кістки з'являються через декілька тижнів після перших клінічних виявів. Звичайно це наголошується з 6-місячного віку і закінчується на третьому році життя дитини.
Найзначніші зміни на тлі системного остеопорозу наголошуються в дистальном метафизі стегновій кістці і в проксималь-ном метафизе большеберцовой, плечової кісток. Відбувається стоншування і випрямляння зони зростання, що замикають пластинки эпифизов не визначаються, з'являється смуга широкого эпиметафизарного прояснення, коркова речовина диафизов стоншена (мал. 25).
Діаметр метафизов збільшується, набуває блюдцевидную форму. При одужанні наголошується відновлення замикаючої пластинки метафизов, відкладення солей кальція в напрямі від диафиза до эпифизу. З'являється зона обызвествления, замінююча зниклу, яка розширяється до повного злиття з метафизом.
Рахіт, що виник на другому році життя дитини і пізніше, називається пізнім рахітом. При цій формі рахіту виразима деформація скелета, нервово-ендокринні порушення. При лікуванні, що проводиться, рентгенологічна картина може бути близька до сифілітичного остеохондриту і періоститу. Основним диференціально-діагностичним критерієм є той, що кісткові вияви рахіту визначаються на знімках з 6-ої міс життю дитини, а остеохондрита - до 6-го міс закінчуються. Поява ядер окостеніння при сифілісі рання, а при рахіті пізніше звичайних термінів.
Ськорбут був описаний Cartier в 1535 р. В даний час захворювання достатньо вивчене, представляє собою комплексний авітаміноз з переважаючим недоліком аскорбінової кислоти.
Захворювання протікає Частіше від 3 до 14 міс життя дитини при пізньому включенні в меню овочів і фруктів.
В клінічній картині захворювання переважають слабість, відсутність апетиту, хворобливість кісток при пальпації, подкож*
Мал. 25. Схематичне зображення рентгенологічних змін при рахіті (по З. А. Рейнбергу): а - норма; б - квітучий рахіт; в - початок лікування; г - відновні зміни в процесі лечения.наслоений і появі козирка. Остеогенная саркома не вражає эпифизарный хрящ, тому рентгенологічна картина суглоба залишається незмінною (мал. 28).
Остеобластічеськая форма остеогенной саркоми на початку свого розвитку має вид декількох вогнищ остеосклерозу в метафизах кістці без чітких контурів. Пухлина проростає всі шари кістки. Реакція збоку окістя на початку захворювання уявлена у вигляді лінійного одношарового і багатошарового периостоза, а потім обширного голчатого, циркулярно охоплюючого кістку (мал. 29).
Змішаний тип остеогенной саркоми характеризується поєднанням процесів деструкції і костеобразования з переважанням тих або інших. Так само, як і при інших типах остеогенной саркоми, визначається периостальная реакція.
При всіх типах остеогенных сарком зустрічаються" патологічні переломи. Частіше вони бувають при остеолитической формі, рідше - при остеобластической і змішаній.
Метастазірованіє остеосаркомы відбувається гематогенным шляхом в легені, спинний мозок, поперекові хребці.
Саркома Юїнга. Пухлина Юїнга вражає дитячий і юнацький вік. Найбільш часто вражаються епифизы стегнової, большеберцовой малоберцовой і плечової кісток, а також кістки тазу (крило і тіло подвздошной кістки). В інших кістках локалізується рідко.
Однією з перших ознак є тупий ниючий біль, припухлість щільноеластичної консистенції, розширення підшкірних вен, порушення функції кінцівки.
Рентгенологічна картина різноманітна. В ранній період захворювання в довгій трубчастій кістці визначаються дрібні вогнища деструкції і периостальные реакції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Захворювання кісток при порушенні вітамінного обміну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок