Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЧИМ МИ ВІДРІЗНЯЄМОСЯ ВІД ТВАРИН?

ЧИМ МИ ВІДРІЗНЯЄМОСЯ ВІД ТВАРИН?

Назва:
ЧИМ МИ ВІДРІЗНЯЄМОСЯ ВІД ТВАРИН?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,96 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
ЧИМ МИ ВІДРІЗНЯЄМОСЯ ВІД ТВАРИН?


Людина все своє життя ставить перед собою все нові и нові цілі, прагне до них, вимагає уважного до себе став-лення, мотивовано висуває права на щастя і любов, але при цьо-му не забуває і про свої обов'язки. Коли ж у людини нічого не виходить, порушуються плани, не вдається налагодити стосунки з оточенням, вона впадає у відчай. Чи здатна тварина на відчай, якщо не знаходить «спільну» мову з людиною, чи може самостійно і послідовно йти до поставленої мети, щоб, досягши її, потім нестримно радуватися, чи здатна вона співпережива-ти? Звичайно, не будемо сперечатися, що багато домашніх тва-рин здатні на відданість, розуміння, самопожертву заради ха-зяїна, але все-таки тут вони керуються інстинктами, але зараз ми говоримо не про це.
На наш погляд, існують деякі якості, що відрізняють нас від тварин:
відповідальність за себе та інших;
усвідомленість;
творчість;
прагнення до пізнання і самовдосконалення.
Але і з людьми тут виникають проблеми. Деякі з перелічених якостей у несвідомих людей відсутні, наприклад, вони прагнуть перекласти свої обов'язки на плечі інших, уміють вчасно збрехати, при необхідності знаходять собі виправдання і т. ін.
Щоб навчитися відповідати за свої думки, емоції, почуття і вчинки, потрібно, насамперед, навчитися перестати виправдо-вувати себе. Необхідно прийняти себе таким, який є, зі світлими і темними сторонами, відмовитися від прагнення здаватися! кращим, ніж є, і, припинивши виправдовувати себе, сказати самому собі: «Я, тільки я і ніхто інший, відповідаю за себе, свої думки, емоції, почуття і вчинки. Я, і тільки я, відповідальний за все, що зі мною відбувається і буде відбуватися». :
Здавалося б, усе це само собою розуміється. Але якщо чесно глянути на своє життя, то можна побачити, що там трішеч-ки схитрував, там — уник покарання, там — ледь-ледь прибре-хав, там — переклав відповідальність і т. ін.
Слід запам'ятати, що тварини не відповідальні за себе, вони керуються інстинктами й генетичними програмами, а людина, на відміну від тварини, зобов'язана відповідати за себе, свої думки та вчинки.
Людині притаманна усвідомлюють. Звичайно, не завжди наші дії усвідомлені, дуже багато наших вчинків—наслідок закладе-них у нас програм. Коли ми діємо, дотримуючись тієї чи іншої програми, яка закладена в нас батьками, іншими людьми, дер-жавою, ми діємо на рівні тварини, тому що тварина не усвідом-лює своїх учинків, нею керують інстинкти. Щоб вийти на рівень людини, необхідна усвідомленість, що приводить людину до волі, причому не до зовнішньої, а внутрішньої.
Якщо говорити про творчість, то тваринам вона теж прита-манна (згадаймо, які складні гнізда вистилають лелеки, які «бу-динки» будують бобри), але вона проявляється тільки в межах, закладених генетичними програмами. Справжня ж творчість— привілей людини.
Прагнення до пізнання і самовдосконалення у тварин відсутнє. Якщо цієї якості немає в людини — чи далеко вона, у такому випадку, відійшла від тварини?
Крім всього іншого людина має безліч прав: право вибору, право на щастя, право бути коханою, право мати власну думку, відмінну від інших.
1. Право вибору. Кожна людина має повне право вибира-ти самостійно, як їй жити, чим займатися, ким працювати, у що вірити і кого любити. Власне кажучи, якщо людина своїм вибо-ром не заподіює шкоди (фізичної, матеріальної, психологічної) іншим людям, то вона має повне право на вибір, подобається комусь іншому чи ні. Нав'язування того чи іншого вибору в якій сфері тепер трапляється нерідко, але якби тільки навчання, куди гірше, коли людину змушують робити те, чого не хоче. Особливо часто це практикується у стосунках між та дітьми, а також між однолітками. Давайте ж будемо право вибору інших людей і насолоджуватися тим, що і можемо вибирати.
2. Право на щастя. Кожна людина має право бути щасливою, і реалізація цього права найчастіше залежить від нас самих, а не від якихось зовнішніх обставин.
3. Право бути коханою. Будь-яка людина має право бути коханою, але для того, щоб використовувати це право, необхідно виконувати обов'язок—кохати і любити самому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЧИМ МИ ВІДРІЗНЯЄМОСЯ ВІД ТВАРИН?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок