Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Експертиза статевих станів

Експертиза статевих станів

Назва:
Експертиза статевих станів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Експертиза статевих станів


Експертизи статевих станів і при статевих злочинах належать до найскладніших і найвідповідальніших, вони нерідко проводяться комісійно, з участю гінекологів, урологів, ендокринологів та інших спеціалістів. Порядок і методика проведення експертизи повинні відповідати існуючим офіційним документам, які регламентують цей вид діяльності судового медика - Правилам судово-медичних експертиз з приводу статевих станів та іншим інструктивно-методичним документам.
Експертиза статевої зрілості.
Ст. 120 КК України говорить: "Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, караються позбавленням волі на строк до 8 років". Злочин полягає у добровільному статевому акті чоловіка чи жінки з особою протилежної статі, яка не досягла статевої зрілості. Такий статевий акт може мати місце і в результаті фактичного шлюбу.
Статева зрілість - це такий фізіологічний стан організму (такий ступінь розвитку), при якому статеве життя є фізіологічно нормальною функцією, не викликає розладу здоров'я і не наносить шкоди подальшому розвиткові організму.
У чоловіків настання статевої зрілості пов'язане зі здатністю до статевих зносин і до запліднення.
При визначенні досягнення (чи недосягнення) статевої зрілості у підлітків чоловічої статі відзначають достатність загального фізичного розвитку, стан зовнішніх статевих органів, наявність функціонування статевих залоз. Уточнюють анамнестичні дані: хвороби і травми ЦНС, статевих органів, органів внутрішньої секреції, виснажливих і інфекційних захворювань, час появи полюцій і їх характер, заняття онанізмом, початок і характер статевого життя, шкідливі звички (алкоголь, куріння). При об'єктивному обстеженні звертають увагу на оволосіння на обличчі, тембр голосу, оглядають зуби, міряють зріст, окружність грудної клітки, досліджують статевий член, мошонку, яєчки, передміхурову залозу, сім'яні міхурці. У ряді випадків необхідно використовувати додаткові дослідження. Про досягнення статевої зрілості у чоловіків можна судити на основі аналізу сукупності даних загального розвитку, вираженості вторинних статевих ознак, ступеня розвитку зовнішніх і внутрішніх статевих органів.
Статева зрілість жінок полягає в остаточному сформуванні їхнього організму до виконання функції материнства. Це здатність до статевих злягань, зачаття, виношування плода, нормального дітородіння, вигодовування.
Приводом для встановлення статевої зрілості є згвалтування, порушення статевої недоторканості осіб, які не досягли статевої зрілості, розпусні дії з малолітніми.
При експертизі з приводу статевої зрілості жінок необхідно враховувати сукупність таких ознак готовності організму до виконання функції материнства: загальний розвиток організму; здатність до статевого акту; здатність до зачаття; здатність до виношування плода; здатність до розродження; здатність до вигодовування.
Кожна з цих ознак окремо не є вирішальною, тільки сукупність їх дає можливість судово-медичному експерту правильно відповісти на питання про статеву зрілість.
У жінок здатність до статевого акту та зачаття може наступити і до досягнення статевої зрілості.
Особи до 14-річного віку вважаються такими, що не досягли статевої зрілості. Питання про досягнення чи недосягнення статевої зрілості визначається в межах 14-17 років.
Встановлення статевої зрілості є однією із складних судово-медичних експертиз. Трудність зумовлена тим, що процес статевого визрівання продовжується кілька (3-6) років. Одні ознаки статевої зрілості з'являються раніше, інші - пізніше. Інколи обстеження проводиться через значний час після початку статевого життя, що ускладнює експертизу.
Загальний розвиток організму визначається за такими антропометричними показниками: зріст стоячи - не менше як 150 см, сидячи - 80 см, окружність грудної клітини в спокійному стані - 78-80 см, при видиху - 73-76 см, окружність плеча в середній третині - 30-31 см, окружність гомілки - 40-41 см, окружність голови - 55 см, ширина плеч - 40-42 см, маса тіла - 45-50 кг.
Здатність до злягання можлива при правильному і достатньому розвиткові зовнішніх статевих органів і особливо піхви, яка допускає введення в неї статевого члена дорослого чоловіка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Експертиза статевих станів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок