Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> КІР – інфекційна хвороба

КІР – інфекційна хвороба

Назва:
КІР – інфекційна хвороба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,38 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
КІР – інфекційна хвороба
Кір – надзвичайно контагіозна гостра інфекційна хвороба, первахно дитячого віку, яка характеризується інтоксикацією, підвищенням температури тіля, катаром слизових облонок дихальних шляхів та конюктив, наступною появою аписто папульозного висипу, що покриває шкіру хворого.
Актуальність – кір поширений повсюдно. Легкість перенесення зхбудника і відсуиність специфічного імунітету у дітей є передумовами їх інфікування та захворювання вже у перші роки життя. Разом з тим, у звязку з плановою активною імунізацією проти кору захворювання вже у перші роки життя. Разом з тим, у звязку з плановою активною імунізацією проти кору рівень захворюваності суттєво знизився. Тепер частіше хворіють діти старшого віку і дорослі.
Актуальнсть підтведжується ще й небезпечними ускладненнями цієї інфекції, зокрема частим виникненням пневмонії і можлвим ураженням ЦНС з розвитком енцефаліту, що може закінчуватися летально або зумовити у дитини відставання у розумовому розвитку.
Етіологія – збудником є вірус, який належить до роду Morbilivirus. Фільтруюча природа збудника кору була доведена у 1911році, впеше сам віріс був виділений у 1954році. Вірус кору відноситься до великих міковірусів, має нерівну сферичну форму, в середин міститься РНК, назовні ліпопротеїнова оболонка. Вірус має складну антигенну структуру. Збудник не стійкий в умовах зовнішнього сердовища, чутливий до УФ опроміненняі видимого світла. При денному світлі вірус краплинах слини гине за 30хв. Не переносить висушування, термолабільний при кімнатній температурі гине через кілька годин, інантивується дурозгинами, стійкий до антибіотиків.
Механізм передачі - повітряно-капельний. Вірус у великій кількості попадає у середовище з крапламии слизу підчас кашлю, розмови. Він розповсюджується на великі відстані. Через предмети догляду, іграшки збудник не передається. Воротами проникненя вірусу в середину в організм є слизові оболонки верхніх дихальних шляхів. В епітелії вірус фіксується, розповсюджується у післизову оболонку і регіонарні лімфатичні вузли, де вірус розмножується і проникає в кров, виключаючи першу вірусемію.
Прояви епідеміологічного процесу. Важливою особливістю кору є висока швидкість і легкість поширення інфекції. Неімунні люди при спілкуванні з хворим захворіють майже у 100% впадків.
Як уже зазначалося, хворіють переважно діти. Трапляються випадки природженого кору, коли мати хворіє на кір при вагітності. У звязку з вакцинацією діти дошкільного віку хворіють рідше, ніж школарі і підлітки, у яких дещо знижується після вакцінальний імунітет. Материнський імунітет захищє дитину протягом 6міс. Після народження.
Для кору властива осінньо-зимова сезонність. Для захворюваності характерна періодичність, тобто її підьоми і спади через кожні 2-3 роки, що повязано з накопиченням сприйнятливого контингенту.
У період найбільш активного збудника діагностувати кір важко. Кол ж діагноз не викликає сумнівів (період висипань), виділення вірусів різко зменшується і, відповідно, знижується небезпека зараення інших. Після перенесеного кору зберігається стійкий, довічний імунітет, повторні захворювання трапляються рідко.
Клініка. В клінічному перебігу кору виділяють такі періоди: інкубаційний, катаральний, період висипань те рекоквалісізенції.
Інкубаційний період становить 9-11 д. Він може тривати до 17 д., а при введенні контактним імуноглобуліну – до 21д. Початок хвороби гострий. Починаються симптоми поганого катарального періоду: підвищення температури до 38-390, головний біль, кашель, нежить. Кашель нестерпний. зявляються світлобоязнь, сльозотеча. На 2-3д. на слизовій оболонці щік, губ та конюнктиви виникають дрібні білуваті цятки з червоним обідком. Це плями Бєльстого – Філатова – Копліна патогномонічний для кору симптом. Одночасно на слизовій оболонці мякого та твердого піднебіння зявляються червоні плами неправильної форми – корова енантема. Тривалісь катаральноїного періоду 2-4д. перед висипанням температура знижується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: КІР – інфекційна хвороба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок