Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гепатити А, Е

Гепатити А, Е

Назва:
Гепатити А, Е
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,75 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Гепатити А, Е


План
Визначення хвороби.
Актуальність.
Етіологія.
Джерело збудника.
Прояви епідемічного процесу.
Основні напрямки епідеміологічного обстеження.
Протиепідемічні залози.
Специфічна профілактика.


ГЕПАТИТИ А, Е
Це вірусні хвороби з переважним ураженням печінки, що нерідко перебігають з жовтяницею.
Актуальність. Гепатити А та Е поширені повсюдно, ха-рактеризуються високим рівнем захворюваності з періодичним сезонним його підвищенням. Обидва гепатити переважно є хво-робою дітей, однак за несприятливих соціально-економічних і гігієнічних умов досить часто реєструються серед дорослих. Ви-сокий рівень захворюваності на ці інфекції призводить до знач-них економічних збитків. Гепатит А поширений на всій території України. У 90-і pp. захворюваність населення на гепатит А коли-валась від 268 до 303 на 100 тис. населення. Слід зазначити, що дані про розповсюдженість гепатиту А в Україні головним чином ґрунтуються на обліку жовтяничних форм. Хворі з безжовтяничними та субклінічними формами гепатиту, які є основним джере-лом збудника в епідемічних осередках, не виявляються. З цього випливає, що істинна інтенсивність епідемічного процесу значно перевищує дані офіційної статистики.
Гепатит Е реєструється переважно в південних областях.
Етіологія. Збудники обох гепатитів - дуже маленькі за розмірами РНК-віруси (27-32 нм). Вірус гепатиту А стійкий до дії різноманітних фізичних і хімічних чинників: при температурі -20 °С вірус зберігається роками. Витримує температуру 60 °С протягом 10-12 год. При кип'ятінні він руйнується за 1 хв. Швид-ко гине під дією ультрафіолетових променів. Відносно стійкий до дії хлораміну і формаліну. Стійкість вірусу Е до фізичних і хімічних впливів менша.
Джерело збудника. Гепатити А та Е - антропонози їх віруси виявляють у фекаліях хворих. Збудники обох гепатитів виділяються в останні дні інкубаційного періоду, протягом усього початкового (переджовтяничного) періоду хвороби і зрідка, в мен-ших кількостях, - у наступні дні. Оскільки хворих на безжовтяничну форму більшість і їх важко виявити, вони мають основне епідеміологічне значення у розповсюдженні інфекції.
Механізм і шляхи передачі. Обидва гепатити передають-ся за допомогою фекально-орального механізму. Основну епіде-міологічну роль відіграють вода (зокрема при гепатиті Е) і хар-чові продукти, що іноді зумовлюють епідемії та групові спалахи. Можливе зараження при споживанні ягід і овочів, зібраних з ділянок, які поливали стічними водами та удобрювали фекалія-ми. Значно рідше трапляється зараження через побутові речі (у дитячих дошкільних закладах).
Прояви епідемічного процесу. Найчастіше вражаються діти та молоді люди. Сезонність при гепатиті А дуже чітка: на сер-пень-грудень припадає до 70 % загальнорічної захворюваності, що пов'язано з ліпшими умовами для реалізації фекально-ораль-ного механізму передачі інфекції влітку і восени та тривалим інкубаційним періодом (15-50 діб). Гепатит А характеризується нерівномірністю розподілу на різних територіях, періодичним чергуванням підйомів і спадів захворюваності з інтервалом у 3-5 років і більше.
Сезонність гепатиту Е осіння і весняно-літня, у країнах Азії збігається з сезоном дощів (через забруднення відкритих водойм). На ендемічних територіях спостерігається циклічність з 7-8-річними інтервалами. Для гепатиту Е характерний вибу-ховий характер спалахів з високими показниками захворюва-ності, що в 5-10 разів перевищують звичайний рівень захворю-ваності на гепатит А, нерівномірність поширення та низька осередковість у родинах.
Основні напрямки епідеміологічного обстеження. При гепатитах будь-якої етіології з'ясовують дату захворювання та появи жовтяниці, наявність подібних захворювань серед членів сім'ї, дітей у дитсадку, школі, співробітників тощо. Щоб виклю-чити інші види гепатитів, уточнюють, чи не проводились пацієн-ту за останні б міс. парентеральні маніпуляції (переливання крові та її препаратів, ін'єкції ліків, хірургічні втручання тощо).
Для встановлення факторів і шляхів передачі інфекції вив-чають санітарний стан житла чи дитячого закладу, системи водопостачання, харчування, каналізації і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Гепатити А, Е

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок