Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хвороби органів травної системи та вагітність

Хвороби органів травної системи та вагітність

Назва:
Хвороби органів травної системи та вагітність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ХВОРОБИ ОРГАНІВ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ ТА ВАГІТНІСТЬ
Гастрит — запалення слизової оболон-ки шлунка. Розвивається найчастіше під впливом повторних і тривалих порушень харчування (вживання грубої і гострої їжі, міцних алкогольних напоїв, їда всухом'ятку тощо). Перебіг хвороби переважно хро-нічний з періодами загострень під впливом несприятливих чинників.
Характерні симптоми гастриту — від-чуття тяжкості та повноти у надчеревній ділянці, нудота, блювання, пронос, іноді закреп, загальна слабкість. Шкіра та видимі слизові оболонки бліді, язик обкладений сірувато-білим нальотом, сухість у роті. Під час пальпації — болісність у надчеревній ділянці.
Лікування проводиться амбулаторно. Провідна роль у комплексній терапії нале-жить лікувальному харчуванню. У період загострення незалежно від характеру сек-реторних порушень слід дотримуватися принципу щадіння слизової оболонки шлун-ка: харчування дрібне, 5—6 разів на день, під час загострення — нежирні бульйони, слизисті супи, вершки, молоко, протерті каші, киселі; через 4—5 днів — м'ясний бульйон, відварена курка, парові котлети, картопляне пюре, сухарі, пиття невеликими порціями — міцний чай, боржом. При затиханні гострого процесу можна перево-дити хворих на звичайне щадне харчування.
При гострому гастриті лікування почи-нають з промивання шлунка, призначення проносних засобів, потім — абсорбуючих речовин (активованого вугілля, каоліну), ентеросептолу — 0,25—0,5 г 3 рази на день, протиспастичних та седативних засобів.
Перебіг вагітності при хронічному гаст-риті не порушується, так само як і перебіг основного захворювання. Таким вагітним рекомендують дотримуватися дієти та суво-рого режиму харчування.
Виразкова хвороба шлунка і дванад-цятипалої кишки. Під час вагітності пере-біг виразкової хвороби шлунка відносно спокійний, що пов'язане з деяким знижен-ням у вагітних кислотності шлункового вміс-ту, більш високим розташуванням шлунка внаслідок високого стояння матки і пов'я-заним з цим зменшенням ємності шлунка, що зумовлює швидку появу відчуття ситості, а відтак вимушене часте приймання їжі малими порціями. Усе це зрештою сприят-ливо відбивається на перебігу виразкової хвороби.
Клінічна картина при виразці шлунка у вагітних така сама, як і у невагітних: біль у надчеревній ділянці, що посилюється після їди, нічний і голодний біль, блювання без попередньої нудоти, найчастіше на висоті болю, часто печія. Після блювання біль, як правило, вщухає. Апетит без змін.
Виразкова хвороба, ускладнена крово-течею, характеризується кривавим блюван-ням, дьогтеподібним випорожненням, симптомами гострої втрати крові тощо.
Для перфоративної виразки шлунка ха-рактерні раптовий гострий біль у надчерев-ній ділянці, дошкоподібне напруження м'язів передньої черевної стінки і швидко зростаюче погіршення стану хворої.
Діагноз встановлюється на підставі даних анамнезу, характеру клінічної картини та результатів рентгенологічного дослідження (у ранні терміни вагітності рентгенологічна діагностика не рекомендується у зв'язку з негативним впливом на плід).
Велике діагностичне значення мають дослідження секреторної функції шлунка та метод фіброгастродуоденоскопії, безпечні для плода. Виразкову хворобу диферен-ціюють з хронічним гастритом, холецисти-том та раком шлунка.
Лікування неускладненої виразкової хвороби консервативне: дрібне дієтичне харчування, спазмолітичні засоби та анта-цидні препарати (магнію трисилікат, алмагель, фосфалюгель, препарати вісмуту тощо). У разі шлункової кровотечі хвору необхідно госпіталізувати у терапевтичний стаціонар, а за 2—3 тиж до пологів — у відділення патології вагітності пологового будинку. Призначають спокій, щадну дієту, переливання крові. За відсутності ефекту консервативного лікування проводять опе-ративне втручання. Проривна виразка шлун-ка і дванадцятипалої кишки вимагає не-відкладної операції.
Коліт — запалення слизової оболонки товстої кишки. Причиною виникнення ко-літу можуть бути дизентерія, сальмонельоз (харчові токсикоінфекції), харчові небактеріальні отруєння, грубі погрішності у хар-чуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Хвороби органів травної системи та вагітність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок