Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Новоутворення шкіри

Новоутворення шкіри

Назва:
Новоутворення шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Новоутворення шкіри


Дотепер єдиної універсальної класифікації шкірних новоутво-рень немає. Вид пухлини, за невеликими винятками, визначаєть-ся гістологічним дослідженням.
Розглянемо загальні ознаки і різновиди доброякісних і перед-ракових новоутворень шкіри, злоякісних пухлин, невусів.
1. Доброякісні новоутворення шкіри
Аденома — пухлина, що розвивається із сальних (adenoma sebaceum) і потових залоз (сирингома). Має вигляд вузликів розмі-ром з головку шпильки. При ураженні сальної залози колір жов-туватий чи жовтувато-червоний; при ураженні потової залози — синюшно-червоний. Висипи ізольовані; при ураженні сальних за-лоз можуть групуватися.
Ксантома (xantohoma) — доброякісна пухлина з волокон спо-лучної тканини, у яких відкладаються сполуки холестерину. Виг-лядає як плоска папула жовтуватого кольору без ознак запален-ня. Може виникати на будь-якій ділянці шкірного покриву.
Ксантелазма — різновид ксантоми з переважним розташуван-ням плоских довгастих бляшок жовтого кольору на шкірі повік.
Фіброма — пухлина зі сполуч-ної тканини. Може бути м'яка фіб-рома — вузлик тілесного кольору на короткій чи довгій ніжці, розмі-ром до вишневої кісточки; тверда фіброма — щільний напівкулястий вузлик на широкій основі. Якщо такий вузлик проростає судинами, він називається ангіофібромою.
Папілома — розростання епідермісу на ніжці. Зустрічається часто, типова локалізація — бічні поверхні шиї, пахвові ямки, па-хові складки. Причина — вірус папіломи шкіри.
Міліум — ретенційна кіста сально-волосяних фолікулів, утво-рюється внаслідок закупорки вивідних проток дрібних сальних залоз, розміщених у поверхневих шарах шкіри. Проявляється у вигляді білих «кульок» діаметром до 1 мм. Ознаки запалення від-сутні. Легко видаляється при ручному очищенні.
Атерома — кіста великих сальних залоз, розвивається при закупорці вивідних проток. Навколо залози розвивається товсто-стінна капсула, що утримує шкірне сало, яке продовжує утворю-ватися. Може досягати розмірів волоського горіха.
Ліпома — доброякісна пухлина з жирової тканини м'якої кон-систенції, не має таких чітких контурів, як атерома. Може дося-гати більших, ніж атерома, розмірів.
2. Передракові захворювання шкіри
Меланоз Дюбрейля проявляється на від-критих ділянках шкіри у вигляді темно-ко-ричневої, найчастіше фрагментованої плями неправильних обрисів, що розростається по периферії. Місцями пляма може ущільнюватися і перетворюватися у вузлик. Виразка є ознакою злоякісного перероджен-ня. Хворіють особи літнього віку.
Шкірний ріг — нашкірний виріст цилін-дричної форми сірого кольору; на кінчику з'являються сосочкові розростання, що нага-дують голочки. Діаметр в основі може бути до 1 см, а висота — до 2 см.
Старечі кератоми розвивають-ся після 40 років (частіше в осіб після над-мірного впливу ультрафіолетових променів) у вигляді рожевих плям, які швидко стають ко-ричневими, з бородавчастими розростаннями на поверхні. З віком кількість плям збільшу-ється, гіперкератотичні нашарування на їхній поверхні товщають.
3. Злоякісні пухлини
Базаліома, або базальноклітинний рак шкіри. Це захворюван-ня належить до злоякісних новоутворень шкіри, але ніколи не метастазує і не буває причиною смерті. Найчастіше розвивається на шкірі обличчя чи волосистої частини голови, де спочатку з'явля-ється вузлик кольору нормальної шкіри з вдавленням у центрі і валиком із блискучих зерен («перлин») по перифе-рії (рис. 2.35). Вузлик легко вкриваєть-ся виразками, які можуть набувати «повзучого» характеру. Перебіг хвороби хронічний, після видалення пухлина може виникати на тому самому місці. Базаліома з'являється на місці повтор-них травм, сонячних опіків, рентгенів-ського опромінення. Частіше хворіють літні люди.
Спиноцелюлярний рак розвивається з передракових захворю-вань шкіри в людей похилого віку. На перших етапах дуже нагадує базаліому, але швидко вкри-вається виразками, розповзаючись у всіх напрямках. Дає метастази.
Меланома — найзлоякісніша з усіх ві-домих пухлин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Новоутворення шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок