Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аритмії та блокади серця

Аритмії та блокади серця

Назва:
Аритмії та блокади серця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Аритмії та блокади серця


Аритміями серця називають порушення нормальної частоти ритму, проведення імпульсу, а також зміну послідовності активації передсердь та шлуночків.
У серці за відсутності зовнішніх подразників здійснюється фізіологічне управління. Центром автоматизму І порядку або водіями ритму І порядку є синусно-передсердний вузол (60—80 імп/хв). Його клітини мають максимальну швидкість діастолічної деполяризації і автоматичної активності завдяки різній проникності клітинних мембран для іонів калію, натрію, кальцію, хлору та ін. Водіями ритму II і III порядків є відповідно атріовентрикулярне з'єднання (30—40 імп/хв) і пучок Гіса (15—22 імп/хв).
Синусова аритмія. При цьому виді аритмії імпульс генерується в синусно-передсердному вузлі з частотою, що періодично змінюється. Легка нерегулярність ритму спостерігається і в нормі. Дихальна аритмія часто трапляється в підлітків, реконвалесцентів після інфекційних хвороб, при захворюваннях головного мозку, нейроциркуляторній дистонії. На вдиху ЧСС зменшується, а на видиху збільшується.
Екстрасистолія. Це передчасне збудження і скорочення частини або цілого серця. Екстрасистолія найчастіше є результатом ре-ентрі-механізму або є ектопічним порушенням ритму. Може виявитись у 70 % здорових людей у віці 35—79 років. Спостерігається при вадах серця та міокардитах, ІХС. Крім того, екстрасистолію спричинюють інтоксикації медикаментами, нікотином. її можна знайти також у хворих на жовчнокам'яну хворобу, хронічний холецистит, виразку шлунка і дванадцятипалої кишки. Екстрасистоли характеризуються за величиною інтервалу зчеплення між зубцями R основного ритму і зубцем R екстрасистоли.
Клінічно екстрасистолія, особливо органічного генезу, виявляється випадково під час обстеження. Функціональні екстрасистоли супроводяться дискомфортом у грудях, скаргами на "зупинку серця", пульсацію в голові чи надчеревній ділянці. Ці скарги зумовлені наявністю компенсаторної паузи ." або гемодинамічною недостатністю серцевих екстрасистолічних скорочень. Особливо це відчувають люди похилого віку при групових екстрасистолах, коли знижується вінцевий та мозковий кровообіг і можуть виникати загальна слабкість, нудота, втрата свідомості, афазія тощо.
Пароксизмальні тахікардії — це напади серцебиття з ЧСС 150—220 за 1 хв і правильним ритмом. Як правило, вони починаються і закінчуються раптово. У патогенезі їх можливі всі три названі вище електрофізіологічні механізми.
Пароксимальні тахікардії поділяють на надшлуночкові і шлуночкові форми. При надшлуночкових формах хвиля збудження поширюється на шлуночки через атріовентрикулярне з'єднання, збуджуючи обидва шлуночки одночасно, і тому комплекс QRS звичайної форми і тривалості. При шлуночковій пароксимальній тахікардії вогнище розташоване в одному із шлуночків, який збуджується швидше, а потім по клітинах робочого міокарда із запізненням поширюється на інший шлуночок, і тому на ЕКГ комплекси QRS розширені й деформовані.
Клінічна картина надшлуночкових тахікардій залежить від ЧСС, ступеня гемодинамічних порушень, тривалості пароксизму, психоемоційних особливостей особи.
Хворі відчувають пульсацію всього тіла, задишку, слабкість, біль у ділянці серця, пітливість, тяжкість у голові, рідкі випорожнення, часте сечовипускання. Можливе зниження AT через зменшення серцевого викиду, набряк легень. При цьому погіршується коронарний кровообіг.
Диференціальна діагностика між надшлуночковою і шлуночковою тахікардією: наявність чи відсутність зубця Р, конфігурація комплексів QRS під час тахікардії, відповідь на стимуляцію каротидного синуса та на введення АТФ, регулярність циклів R—R, наявність фіксованого інтервалу зчеплення, тривалість посттахікардіальної паузи тощо.
Мерехтіння (фібриляція) і тріпотіння передсердь, миготлива аритмія. На мерехтіння передсердь припадає близько 40 % усіх порушень ритму. Співвідношення між мерехтінням і тріпотінням передсердь становить 10 : 1 і менше. Мерехтінням передсердь, або миготливою аритмією, називають дуже часту хаотичну діяльність міокардіальних волокон передсердь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аритмії та блокади серця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок