Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травматичні ушкодження нижньої щелепи

Травматичні ушкодження нижньої щелепи

Назва:
Травматичні ушкодження нижньої щелепи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Травматичні ушкодження нижньої щелепи


До числа невогнепальних ушкоджень нижньої щелепи відносяться ушкодження, викликані транспортними аваріями, забиті місця каменями, уламками дерева, грудками землі при вибухах і обвалах, травми при заняттях спортом і різні виробничі і побутові травми.
Невогнепальні переломи нижньої щелепи найчастіше локалізуються в місцях найменшого опору кістки. Такими місцями є: 1) середня лінія, 2) комірка ікла й область малих корінних зубів, кут нижньої щелепи (комірка зуба мудрості), 3) шейка виросткового паростка (мал.1).
Мал. 1
Розташування ліній перелому нижньої щелепи:
1 - поперечний перелом; 2 - косою; 3 - подовжній; 4 - дірчастий; 5 - зиґзаґоподібний; 6 - аркообразный; 7 - оскольчатый.
При прямому ударі нижня щелепа ламається звичайно в області ікол і премолярів. При непрямих ударах переломи частіше виникають в області кутів нижньої щелепи і шийок виросткових паростків. Переломи в області серединної лінії н підборідних отворів зустрічаються рідко. Ще більш рідко - ізольовані переломи вінцевих відростків.
Основною, самою постійною і найбільш важливою ознакою порушення цілості тіла і гілки нижньої щелепи є зміщення відломків, викликане порушенням фізіологічної рівноваги жувальних м'язів, і нерівномірною тягою їх окремими групами м'язових пучків.
Виключення складають підокістні та що мають зубцевідну лінію переломи, при яких зміщення буває незначним. Іноді переломи в області кута не супроводжуються зміщенням відломків. Одночасно порушується функція жування і мова. При важких переломах уже при зовнішньому огляді видно значна деформація обличчя, підборіддя зміщене, рот напіввідкритий, виділяється слина пофарбована кров'ю.
Наявність двох симетрично розташованих суглобів і однойменних м'язів, на правій і лівій сторонах, забезпечує своєрідність обсягу рухів нижньої щелепи. При її переломах виникають значні порушення, зв'язані з тим, що кожен із двух уламків, що утворилися зберігає опір у основі черепа лише в області одного суглоба. Крім того, створюються нові умови для тяги м'язів правої і лівої сторін. При переломі кожна група м'язів переміщує лише частину щелепи. У результаті цього відбувається зміщення уламків, в залежності від розташування і числа ліній переломів.
потужнього жувального м'язу проявляється невеликим нахилом уламків усередину) чи зовсім бути відсутнім через рівномірну тягу м'язів передньої групи на кожному уламку. Однак відсутність на одному з уламків зубів приводить до порушення рівноваги тяги м'язів і до зміщення вверх беззубої ділянки.
В міру віддалення переломів від середньої лінії, зміщення уламків буває більш значним.
При розташуванні перелому збоку від серединної лінії відбувається зміщення обох уламків. При цьому великий уламок, під впливом тяги передньої групи м'язів, через наявність однобічної опори в суглобі трохи повертається, зміщаючись при цьому донизу й убік ушкодження. Менший же уламок, знаходячись під дією м'язів, що піднімають щелепу, підтягується усередину і догори до зіткнєння з зубами антагоністами, а при відсутності зубів - до зіткнення з альвеолярним паростком. Спостерігається також нахил зубного ряду в язичну сторону, що відбувається під дією жувального м'яза.
При лінійних переломах в області кута, а також гілки нижньої щелепи значних зміщень не відбувається.
При переломах виросткового паростка, що відбуваються найчастіше в області шийки, значно обмежується рух в суглобі виключається функція суглоба. Такі переломи часто спостерігаються при ударі в підборіддя. Механізм зміщення короткого уламку залежить від напрямку сили, що викликала перелом, і тяги зовнішнього крилоподібнього м'яза. Під дією сили спереду назад короткий уламок може зміститися зовні. При нанесенні удару збоку безпосередньо в область виросткового парустку можливо зміщеня короткого уламку усередину, а також уперед та назад.
Нижня щелепа при однобічному переломі шийки виросткового паростку на стороні ушкодження підтягується догори під дією жувального, внутрішнього крыловидного і скроневого м'язів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Травматичні ушкодження нижньої щелепи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок