Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості перед променевої підготовки хворих з пухлинами жіночих статевих органів

Особливості перед променевої підготовки хворих з пухлинами жіночих статевих органів

Назва:
Особливості перед променевої підготовки хворих з пухлинами жіночих статевих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,77 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особливості перед променевої підготовки хворих з пухлинами жіночих статевих органів


План роботи:
Вступ
Принципи променевої терапії
Підготовка хворого до дистанційного опромінення
Методи вимірювання
Висновок


Особливості перед променевої підготовки хворих з пухлинами жіночих статевих органів
Основним принципом променевої терапії являється створення потрібної дози в області пухлини для повного подавлення її росту при одночасному (збереженні) оточуючих тканин.
При дистанційному опроміненні, так як і при інших методах променевої терапії, ефективність оприділяється характером розпреділенням енергії випромінення в опроміненому об’ємі.
Чим більша різниця в дозах між пухлинами і оточуючими нормальними тканинами, тим менше порушується здатність і тим ефективніші результати лікування.
Щоб слідувати цьому основному принципу променевої терапії, дистанційне опромінення необхідно проводити тільки після виготовлення ескізу поперечного зріза на рівні пухли і карт ізодоз, характеризуючи розпреділення доз в опроміненому об’ємі.
Підготовка хворого до дистанційного опромінення.
Методика виготовлення ескізу поперечного зрізу на рівні пухлини і складання карт ізодоз включає слідуючи етапи:
опре ділення глибини залягання пухлини;
виведення її проекції на шкіру хворого;
виготовлення поперечного зрізу на рівні пухлини;
вибір умов опромінення (кількість, розмір, розташування полів);
виготовлення карт ізодоз;
розмітка полів опромінення на шкірі хворого.
Для опреділення глибини залягання пухлин черевної порожнини (рак стравоходу, сечового міхура, прямої кишки, шийки матки) необхідно контрастувати і здійснювати Rtg-графію в двох взаємно перпендикулярних проекціях в тому положенні в якому буде проводитись лікування. Під час Rtg Rtg-графії на передню стінку живота накладають лінійку з металічними мітками, розміщеними через 1см. Замість лінійки можна використовувати пластинку “плексигласа” з металічною сіткою. В такому випадку пластинку розміщують на касеті з плівкою. Плівка з сіткою повинна розміщуватись над неназавішеній рентгенівській плівці і тій самій касеті.
Рентгенограмма в двох проекціях з вимірювальною лінійкою або сіткою дають можливість опре ділити локалізацію пухлин і становити її проекцію на шкірі. Потім свинцевою стрічкою шириною 1,- 52 см. і довжиною 50см. обводять контури тіла хворого (обов’язково в положенні, при якому буде проводитись лікуванні) і наносять на неї позначки з розпреділених з переду, з заді і по бокам мітки відтворюють проекцію пухлин на шкіру. Стрічку обережно знімають, кладуть на мілімітровочний папір і перемальовують контури стрічки з усіма орієнтирами. Таким чином на папері вимальовується схема, відобаржаюча форму і периметр тіла хворого на рівні пухлини. Мітки, розташовані на поперечному зрізі з переду, з заду і по бокам, відтворюють проекцію пухлин на поверхні. Ескіз поперечного зрізу можна робити і на спеціальній копіювальній приспособі.
Воно складається із роз’ємного кільця і безліч рухомих стержнів. Хворого поміщають в розімкнуте кільце і зі зміщенням кареткі встановлюють його на рівні шкірних позначок, відтворюючих проекцію пухлин. Металевими стержнями контурують тіло хворого. Потім під кільце підставляють міліметровий папір, на який відбивають ескіз поперечного зрізу.
На основі інформації, отриманої в результаті рентгенологічного дослідження (повздовжня і поперечна томографія, контрастне дослідження полосних органів, пневмомедіастенографія і т.д) на поперечний зріз наносять контури як пухлин, так і оточуючих нормальних тканин і органів. Ескіз поперечного зрізу дозволяє вибрати спосіб і раціональну методику лікування.
Для вичислення і постановки ізодоз кривих внутрішню частку ескізу поперечного зрізу ділять горизонтальними і вертикальними лініями розміщеними через 1 або 2 см. один від одного: точки пересікання цих ліній нумеруються так як толерантна доза для шкіри складає 3.000-3.500р. при рентгенотерапії 4.000-4.500р. при j-терапії, дистанційне опромінення глибоко розміщених пухлин, як правило, проводиться з декількох шкірних полів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості перед променевої підготовки хворих з пухлинами жіночих статевих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок