Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Фактори негативного впливу на шкіру людини

Фактори негативного впливу на шкіру людини

Назва:
Фактори негативного впливу на шкіру людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,33 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Фактори негативного впливу на шкіру людини


Факторами, що забруднюють атмосферу, можуть стати фізич-ні, хімічні чи біологічні агенти, які впливають на здоров'я люди-ни. Забруднення, про яке піде мова, пов'язане з викидом в атмос-феру продуктів розпаду хімічних сполук, відходів промислового виробництва, що порушують природний для нашої життєдіяль-ності склад навколишнього середовища. Атмосферні умови також можуть відігравати істотну роль як фактори агресивного впливу на шкіру.
Факторами, здатними отруїти навколишнє середовище, є:
- двоокис (діоксид) сірки — SO2;
- суспензія найдрібніших часточок механічного походження (дрібнодисперсна завись);
- окисли азоту;
- озон (О3), що утворюється в нижніх шарах атмосфери. Крім усього переліченого вище, людина постійно піддається
агресивному впливу холоду, спеки, сонячних променів. Розгляне-мо властивості наведених факторів, що забруднюють навколишнє середовище.
Двоокис сірки, чи сірчистий ангідрид — це газ, що має по-дразнюючу дію. Він виділяється при згорянні рідкого палива, ди-зельного палива (мазут) і вугілля. Іншими словами, його поява в атмосфері пов'язана, головним чином, із процесами опалення і промисловим виробництвом. Тому міста з розвинутою промисло-вістю найбільше піддаються такому забрудненню. Атоми кисню, що входять до складу молекул цього газу, мають високу реактив-ну здатність. Вони надають їм властивість легко вступати в хіміч-ні реакції з молекулами, що утворюють структури клітин шкіри, і призводять, таким чином, до серйозних порушень у біохімічній рівновазі шкірного покриву.
Завись дрібнодисперсних часток утворюється в атмосфері при спалюванні бензину у двигунах автомобілів, у результаті процесів згоряння під час промислового виробництва, при забез-печенні опалення. Цю суспензію видно неозброєним оком як чорний дим; вона вимірюється за допомогою індексу загазованос-ті атмосфери. Саме цей вид забруднення значно прогресує в мі-ру «завоювання» щільних шарів атмосфери. Окремі частки, що входять до складу такого чорного диму, мають діаметр менш ніж 13 мкм; вони можуть міцно прилипати до поверхні шкіри, роб-лячи неможливим будь-який обмін речовин між організмом і навколишнім середовищем. Легко уявити собі, що в цьому ви-падку різко знижуються інтенсивність процесів водного обміну в шкірі і ступінь насичення її киснем. Окисли азоту, виділяючись в атмосферу, головним чином, у складі вихлопних газів автомо-білів, серед інших сполук містять газ, який є винятково сильним подразником — NO2 (двоокис азоту), здатний проникати у найдрібніші розгалуження дихальних шляхів, а також у поверхневі шари епідермісу.
Озон (О3) у невеликій кількості є невід'ємною частиною по-вітря. У нижніх шарах атмосфери озон відіграє роль бактерицид-ного й антисептичного агента. Завдяки цим властивостям він і ви-користовується в косметичних процедурах. Але, незважаючи на це, він може також досить часто викликати подразнення очей і дуже погано переноситься чутливою або так званою гіперреактивною шкірою. Більше того, озон може стати причиною посиленого утворення вільних радикалів. Нагадаємо, що вільний радикал — це хімічна сполука, яка має на зовнішній електронній оболонці неспарений, тобто вільний електрон. Така структура надає віль-ному радикалу стану абсолютної нестабільності. Прагнучи знайти стабільність, вільний радикал або віддає свій непарний електрон, або притягає на свою орбіту електрон від іншої, стабільної моле-кули. Саме таким є механізм запуску ланцюгової реакції утворен-ня вільних радикалів. Такий стан називають «окисним стресом». Лавиноподібне виникнення вільних радикалів породжує ушкодження на клітинному і тканинному рівні, що у кінцевому рахун-ку призводить до розвитку різних патологічних процесів і до ста-ріння тканин.
Холод, спека, вітер, надмірна сухість повітря також активно беруть участь в ушкодженні епідермісу. Ці кліматичні фактори можуть викликати небажані з естетичної точки зору ефекти. Кос-метологам відомо, що клієнти, яким доводиться працювати в умо-вах низьких температур, як правило, страждають від дифузійного почервоніння шкіри, у багатьох з них розвиваються стійкі телеангіектазії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фактори негативного впливу на шкіру людини

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок