Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Перинатальний догляд за станом плода та новонародженого. Біофізичний профіль плода. Вплив медикаментів на плід

Перинатальний догляд за станом плода та новонародженого. Біофізичний профіль плода. Вплив медикаментів на плід

Назва:
Перинатальний догляд за станом плода та новонародженого. Біофізичний профіль плода. Вплив медикаментів на плід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Перинатальний догляд за станом плода та новонародженого. Біофізичний профіль плода. Вплив медикаментів на плід


Фетальний моніторинг включає: визначення білків та гормонів вагітності у різні терміни гестації, УЗД, кардіомоніторинг.
Функціональна система мати-плацента-плід являє собою біологічну співдружність двох та більше організмів, у якій виконавчі гомологічні механізми однойменних гомеостатичних систем систем матері і плода специфічно інтегруються, що забезпечує життєдіяльність одночасно матері і плода.
Плацента забезпечує як прямі, так і зворотні зв’язки від матері до плоду та до плаценти. Механізми цих взаємовідносин змінюються по мірі розвитку вагітності:
У перші тижні вагітності – це продукція хоріонічного гонадотропіну. В ембріональному періоді домінує прямий вплив продуктів синтезу плаценти на органогенез і становлення плоду.
У III—му триместрі зростає регулююча роль речовин, які виділяються плодом, на функції плаценти та через неї – на організм матері.
Фетоплацентарна система характеризується виработкою стероїдних гормонів (естрогенів, прогестерону), плацентарного лактогену і ембріонального -фетопротеїну. Ці гормони синтезуються фетоплацентарним комплексом. Потсупають в амніотичну рідину і кров матері, метаболізуються і виводяться нирками та кишківником. Кожний грмон фетоплацентарного комплексу має свій біосинтез і метаболізм, у св’язку з чим відображає різні функціональні сторони загальної системи, знання яких необхідно для правильної інтернпретації процесів, для діагностики порушень функції плаценти і стану внутрішньоутробного плода.
Гормональна функція плаценти сприяє збереженню та розвитку вагітності, змінам активності ендокринних органів матері. У ній відбуваються процеси синтезу, секреції і метаболізму гормонів білкової і стероїдної структури.
Вже у передімплантаційному періоді на стадії бластоцисти клітини зародку секретують прогестерон, естрадіол і хоріонічний гонадотропін, які відіграють значну роль для нідації плодного яйця. В процесі органогенезу гормональна активність плаценти зростає, що забезпечує кореляцію адаптаційних можливостей організму матері і плода.
Естрогени в організмі вагітної синтезуються гормональним комплексом плацента- плід із метаболітов холестерину матері. 90% естріолу у крові вагітної мають плодове похоження та 10% метаболізуються з естріолу та естрадіолу, що секретуються яєчником матері. Рівень естріолу та естрадіолу у крові під час вагітності у сотні разів вище. Синтез естріолу під час вагітності відбувається за участю наднирників та печінки плода.
Із зростанням терміну вагітності у нормі має місце підвищення концентрації естріолу та естрадіолу. Зростання концентрації естрогенів забезпечує ріст і розвиток матки, регуляцію біохімічних процесів у міометрії, зростання активності феорментних систем, підвищення енергетичного обміну, накоплення глікогену та АТФ, які необхідні для розвитку плоду.
Практичне значення має визначення естріолу як метод моніторного спостереження за станом плода у періоді гестації.Зниження рівня естріолу – рання ознака порушення розвитку плода.
Плацентарний лактоген (ПЛ) –являє собою поліпептидний гормон, якій має лактотропну, соматотропну і лютеїнотропну активність. Виробляється гормон синцитіотрофобластом плаценти. 90% гормону поступає у кров вагітної, 10% - в амніотичну рідину до плоду. ПЛ регулює метаболічні процеси в організмі матері, які направлені на забезпечення росту та розвитку плода. ПЛ визначається з 5-6 тижнів вагітності, із збільшенням терміну його продукція і концентрація збільшується. Макчимальний рівень відмічається у 36-37 тижнів вагітності, після чого його вміст стабілізується до 39 тижня і знижується з 40-41 тижня.
Коливання індивідуальних показників складає 30%. Вони обумовлені індивідуальними розмірами плаценти і плода. При фізіологічному перебігу вагітності існує пряма залежність між рівнем ПЛ і масою плода. При багатоплідної вагітності концентрація ПЛ зростає пропорційно числу плацент.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перинатальний догляд за станом плода та новонародженого. Біофізичний профіль плода. Вплив медикаментів на плід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок