Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Поранення порожнистих органів

Поранення порожнистих органів

Назва:
Поранення порожнистих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру, сили травми, напряму удару, ступеня наповнення і стану хворого можуть супроводи
тися ушибом стінки порожнистого органа з утворенням субсерозної та підслизової гематоми неповним або повним розривом с


Закриті ушкодження шлунка і кишок залежно від характеру, сили травми, напряму удару, ступеня наповнення і стану хворого можуть супроводитися ушибом стінки порожнистого органа з утворенням субсерозної та підслизової гематоми неповним або повним розривом стінки з виходженням вмісту в черевну порожнину.
Поранення порожнистих органів можуть бути різно-манітними — від невеликих колотих різаних або дірчастих ран до множинних розрізів і значних руйнувань при вогнестрільних пораненнях.
Симптоматологія ушкоджень шлунка і кишок зале-жить від тяжкості травми, стану хворого, наявності або відсутності порушення цілості стінок порожнистих ор-ганів.
При ушибах порожнистих органів без порушення ці-лості їх стінок хворі скаржаться на біль у черевній по-рожнині; при ушкодженнях шлунка — в надчеревній ді-лянці; при ушкодженнях кишок біль має розлитий ха-рактер, переважно навколо пупка і в нижніх відділах живота. При сильній травмі можуть настати колапс або шок.
Під час пальпації живота відмічаються біль і рези-стентність м'язів передньої черевної стінки, симптоми подразнення очеревини не спостерігаються.
При закритих ушкодженнях і пораненнях, які супро-водяться порушенням цілості шлунка і кишок, хворі зви-чайно скаржаться на сильний біль у животі. Стан хво-рих тяжкий, спостерігаються напруження м'язів перед-ньої черевної стінки, симптоми пневмоперитонеуму, по-дразнення очеревини і швидко наростаючого перитоніту. При порушенні цілості судин виявляються симптоми внутрішньої кровотечі.
Найтяжче, з різко вираженими явищами перитоніту і шоку, проходять поранення тонкої кишки.
При ізольованих пораненнях шлунка і, особливо, тон-кої кишки стан хворих у перші години після поранення може бути порівняно задовільним.
Лікування. Поранення шлунка і дванадцятипалої кишки підлягають зашиванню двоповерховими швами— неперервним кетгутовим на всі-шари і вузловими шовко-вими на серозну і м'язову оболонки. Рани зашивають після видалення надлишку слизової оболонки і гемоста-зу в поперечному напрямі для запобігання звуженню та деформації шлунка і дванадцятипалої кишки.
Рани тонкої кишки зашивають кисетними швами при невеликих розмірах поранень або двоповерховими шва-ми в поперечному напрямі. Резекція тонкої кишки пока-зана при повному перериванні і значних дефектах киш-ки, відриві брижі і множинних пораненнях, розміщених близько одне від одного.
Якщо поранений перебував в дуже тяжкому стані допускаються виведення ушкоджень кишки а черевної порожнини і фіксація її до парієтальиоЇ очеревини в ділянці операційної рани.
В разі порушення цілості товстої кишки невеликі рани зашивають, при значних дефектах і повних розри-вах кишки, відриві брижі показана резекція або виве-дення ушкодженої ділянки кишки з метою утворення ка-лової фістули.
При зашиванні ран і резекції товстої кишки застосо-вують триповерхові шви з наступною пластикою саль-ником для більшої герметичності зашитої рани.
При позаочеревинних пораненнях прямої кишки, а також коли немає впевненості в надійному закритті ран внутрішньоочеревинного відділу прямої кишки і ниж-нього відділу сигмовидної кишки, накладають протипри-родний задній прохід.
Ушкодження печінки
Ушкодження, печінки належать до групи дуже тяж-ких травм органів черевної порожнини.
Ушкодження печінки виникають внаслідок безпосе-редньої травми і поранення її, здавлень і тяжких стру-сів, в результаті протиудару, падінь з висоти, ушибів че-ревної порожнини. При патологічно зміненій печінці (ма-лярія, сифіліс, цироз та ін.) можуть виникати ушкоджен-ня після незначної травми або підвищення внутрішньо-черевного тиску, наприклад при підніманні ваги та ін.
Ушкодження печінки бувають закриті і відкриті. Роз-різняють такі ушкодження печінки: а) без порушення цілості капсули (субкапсулярні центральні гематоми) і б) з порушенням цілості капсули (тріщини, розриви, розміжчення).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поранення порожнистих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок