Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> верес звичайний.

верес звичайний.

Назва:
верес звичайний.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Calluna vulgaris (L.) Hull.— верес звичайний.
Рос. назва: вереск обыкновенный.
Родина: Ericaceae — вересові.
Невеликий, сильно галузистий кущик, з дріб-ними вічнозеленими листочками, розміщеними супро-тивно, тісночерепичасто, в чотири ряди. Квітки зібрані в однобокі грона, які переходять у вкриті листками гіл-ки; лілові або лілово-рожеві, а іноді білі або кремові, на коротких квітоніжках. Цвіте з VII, в VIII і IX. Смак рос-лини гіркий, в'яжучий; пахне медом. Росте на сухих і вогкуватих піщаних місцях, більше в соснових і мішаних лісах, на галявинах, сухих горбах, на лісових луках. Звичайно в нечорноземній смузі, рідше в чорноземній. Прекрасний медонос, хоча мед з нього темнуватий і дещо гірчить, але дуже корисний.
Збирають вкриті листками гілки з квітами. Сушать у затінку. Містить у собі дубильні речовини (до 7 %), мінеральні солі (кальцій, кремнеземова кислота), цукри, флавонові глікозиди (вважають, що в квітках вересу містяться ще не вивчені діючі речовини, які мають анти-мікробну дію).
Настій трави вересу — 4 столові ложки на 1 л окро-пу — вважають хорошим засобом при каменях у нирках; ним користуються при водянці. Настій трави з квіток-суцвіть п'ють як профілактичний засіб проти утворення (як профілактика при схильності) піску, каменів у нир-ках, навіть після операційного їх видалення.
Як важливий компонент його включають у суміші для лікування від таких захворювань, як цистит (запалення сечового міхура), пієліт (запалення ниркових мисок), елементи крові у сечі внаслідок ниркових кровотеч і таких тяжких захворювань, як нефрити.
Верес входить у суміші трав при катарі шлунка, особливо з підвищеною кислотністю. Ось суміш (нейтра-лізує кислотність): трави вересу — 40,0 г, золототисяч-ника (2.1.15) — 30,0 г, звіробою (2.1.28) — 40,0 г, холод-ної м'яти (2.1.35) — 20,0 г і кори крушини (2.1.21) — 20,0 г. Дві столові ложки цієї суміші на півлітра кип'ят-ку парять не менше ЗО хвилин. Випивають за день у 3—4 прийоми.
Верес застосовують також як засіб, який заспокоює нерви і діє частково снотворно.


Equisetum arvense L.— хвощ польовий.
Народна назва: сосонка польова.
Рос. назва: хвощ полевой.
Родина: Equisetaceae — хвощеві.
Багаторічна трав'яниста рослина з чорнува-тими підземними і надземними стеблами, членистими кореневищами, на яких можна знайти круглі бульбочки, немовби горішки. Ці горішки їстівні (особливо печені) борошнисті, за смаком трохи нагадують картоплю. Стеб-ла двоякого виду: спороносні з'являються рано навесні, негалузисті, заввишки 10—25 см, червонувато-білі соковиті, з великими піхвами, з 8—9 зубцями на кожно-му членику стебла, на верхівці несуть овально-цилін-дричний спороносний колос; неплідні (вегетативні) стеб-ла розвиваються пізніше. Вони галузисті, заввишки до 50 см, тверді, борозенчасті, членисті і з піхвами, які мають 3—9 чорних зубців з білою облямівкою. Гілки розміщені кільцями у вузлах стебла, іноді утворюють вторинні дрібніші гілочки. Гілки прості, найчастіше прямостоячі (на відміну від інших видів хвоща), боро-зенчасті, на піхвах 4—5 зубців. Спори з'являються у IV—V.
Росте на парових полях, на луках, часом як бур'ян у посівах (особливо багаторічних трав), на пісках, вздовж річок, у вологих світлих лісах. Поширений по усій республіці.
За нашими даними, напар або відвар хвоща у кіль-кості 10 до 30 г сухої рослини на 1 л води приймають до 3 склянок протягом дня. Вважається, що вживання хвоща сприяє видаленню ниркових каменів, зменшує біль в ділянці міхура, збільшує виділення сечі, змен-шує набряки, пухлини, зменшує кількості білка в сечі, очищає сечоводи від усяких шлаків. Можна думати, що цим самим хвощ поліпшує загальний стан обміну речо-вин, бо впливає на печінку, селезінку і кишечник. Хвощ вважається необхідним компонентом у сумішах для лі-кування подагри і ревматизму, а також при хворобах, які супроводжуються набряками й застійними явищами. Інколи застосовують хвощ як кровоспинний засіб.


Humulus lupulus L — хміль звичайний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: верес звичайний.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок