Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гепатити В, С, D

Гепатити В, С, D

Назва:
Гепатити В, С, D
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,16 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Гепатити В, С, D


Це вірусні антропонози з гострим або хронічним пере-бігом, які характеризуються ураженням печінки, інтоксикацією, порушенням обміну речовин, частою жовтяницею.
Актуальність зумовлена значним поширенням, високим рівнем захворюваності, можливістю розвитку тяжких ускладнень і хронізації процесу, серйозними економічними втратами. Зараз, за даними ВООЗ, на Земній кулі нараховується понад 300 млн. носіїв вірусу гепатиту В і близько 100 млн носіїв вірусу гепатиту С Таке розповсюдження безсимптомного вірусоносійства та форм захворювань, що не діагностуються, дуже ускладнює боротьбу з вірусними гепатитами. Україна належить до країн із середньою поширеністю цих інфекцій. Однак стрімкий ріст ін'єкційної нар-команії, слабка матеріальна база лікувальних закладів, недостатні рівні використання одноразових медичних інструментів і обсте-ження донорів біологічних тканин створюють сприятливі переду-мови для подальшого росту захворюваності.
Етіологія. Збудник гепатиту В - крупний ДНК-вірус, який має 3 антигени: серцевинний, або ядерний, антиген (HBcAgl HBeAg, який є своєрідним маркером ступеня інфективності, та поверхневий - HBsAg. Кожен з них можна виявити у тканинах організму (гепатоцитах, крові, інших біологічних рідинах), що має важливе діагностичне значення.
Віруси гепатиту В відзначаються дуже високою резистент-ністю до дії багатьох фізичних і хімічних чинників. Вони легко витримують високі та низькі температури, висушування, ультра-фіолетове опромінення, у цільній крові та її препаратах (плазма, еритроцитна маса, фібриноген) зберігаються роками.
Підмічена унікальна залежність втрати ними інфективності від дії температури. Так, кип'ятіння вони витримують протягом 30 хв, автоклавування (120 °С) - 45 хв, а сухожарову стериліза-цію (160 °С) - аж 60 хв. Руйнуються лише при тривалому (60 хв) замочуванні у свіжому 3 % розчині хлораміну, в лужному середо-вищі, під дією фенолу, перекису водню.
Збудник гепатиту С - дрібний РНК-вірус. Він досить стійкий до нагрівання (інактивується за температури 60 °С про-тягом 30 хв, 100 °С - 2 хв). У сироватці крові зберігає інфективність протягом 6 років. Чутливий до дії хлороформу, ультра-фіолетового випромінювання.
Гепатит D спричиняється дефектним РНК-вірусом, який неспроможний до самостійного розмноження і потребує участі вірусу-помічника, яким виступає вірус гепатиту В.
Джерело збудника. Джерелами є хворі на гострий чи хро-нічний вірусний гепатит, а також носії вірусів, Маркери цих збудників у хворих на гостру форму виявляються наприкінці інкубаційного періоду, протягом початкового (переджовтяничного) і усього періоду розпалу (всього біля 3-4 тижнів). Части-на перехворілих (1-5 %) ще багато років (часто довічно) зали-шається носіями вірусів. Таке тривале носійство, як правило, спостерігається при хронічній формі гепатиту. Основним дже-релом вірусів гепатитів В, С і D слід вважати хворих з безсимптомними і стертими формами захворювань, а також «здоро-вих» носіїв. Це зумовлено значним поширенням таких форм інфекції і можливістю тривалого персистування вірусів в організмі. В інфікованих осіб усі секрети, що утворюються з крові (плазми) або мають їх домішки, потенційно небезпечні. Особливу епідеміологічну небезпеку несуть кров та її препара-ти (плазма, еритроцитна маса, фібриноген, протромбін) інфіко-ваних донорів.
Механізм і шляхи передачі. Єдиний реальний механізм передачі гепатитів В, С й D - контактно-рановий (мал. 49). Основ-ний шлях передачі - парентеральний. Він реалізується у природ-них і штучних умовах: при статевих контактах, переливанні крові, використанні недостатньо обробленого медичного інструментарію, випадкових порізах та ін. Для зараження достатньо мізерної кількості матеріалу, контамінованого вірусами (0,0001 мл плазми крові носія вірусу). Заразитися можна в разі попадання на ушко-джену шкіру чи слизові оболонки крові хворих або її продуктів, під час проколювання мочок вух, татуювання, ін'єкцій наркотич-них речовин. Відома передача захворювань у сім'ях, де користу-ються спільними бритвами чи зубними щітками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гепатити В, С, D

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок