Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Техніка препарування каріозних порожнин. Пломбувальні матеріали

Техніка препарування каріозних порожнин. Пломбувальні матеріали

Назва:
Техніка препарування каріозних порожнин. Пломбувальні матеріали
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
„Техніка препарування каріозних порожнин. Пломбувальні матеріали”
 


Карієс зубів (Caries dentis) – це патологічний процес, що виявляється після прорізування зубів, при якому відбувається демінералізація і розм'якшення твердих тканин зубів з подальшим утворенням дефекту у вигляді порожнини.
Карієс зубів є вузловою проблемою стоматології, вельми цікавою в теоретичній і винятково важливою в практичному відношенні.
Згідно номенклатурі ВІЗ для оцінки ураженості зубів карієсом використовують три основні показники:
Поширеність захворювання. Це індекс, відсотком осіб, що мають каріозні, пломбовані і видалені зуби в тому або іншому населеному пункті, районі, місті, області, що визначається.
Інтенсивність поразки зубів карієсом визначається по числу уражених карієсом зубів. Для цієї мети комітет експертів ВІЗ по стоматології (1962) запропонували для дорослих використовувати індекс КПУ (До - каріозний зуб, П - пломбований, У – видалений зуб); для дітей з тимчасовим або молочним прикусом - кп (до – каріозний, п – пломбований); для дітей із змінним прикусом – КПУ+кп. Щоб полегшити порівняльну оцінку захворюваності карієсом на різних контингентах миру, ВІЗ в 1980 році запропонувала виділяти 5 ступенів ураженості залежно від КПУ у дітей 12 років:
дуже низька – від 0 до 1,1;
низька – 1,2 – 2,6;
помірна – 2,7-4,4;
висока – 4,5-6,5;
дуже висока – 6,6 і вище.
Для отримання достовірних даних при визначенні поширеності і інтенсивності карієсу зубів повинні оглядатися групи населення з урахуванням віку і підлоги, кліматогеографічних і соціально-економічних умов. Звичайно обстежуються діти у віці 5-6 років, 12 років, 15 років, дорослі 35-44 і 65 років. Найбільш показовими віковими групами населення є 12- і 15- літні діти.
Приріст інтенсивності або захворюваності. Визначається у однієї і тієї ж особи або контингенту через певний термін (1, 3, 5, 10 років). Відмінність в значенні показника між першим і другим оглядами і складає приріст інтенсивності карієсу.
За допомогою епідеміологічного стоматологічного обстеження можна визначити поширеність і інтенсивність основних стоматологічних захворювань, якість санації порожнини рота, ефективності профілактики карієсу зубів і хвороб пародонту, рівень гігієнічного стану порожнини рота, а також виявити потребу кожного обстежуваного в лікуванні карієсу зубів, хвороб пародонту і слизистої порожнини рота. Таке обстеження дозволяє скласти індивідуальний план лікувальних і профілактичних заходів для кожного пацієнта.
Патологічна анатомія.
Стадія білої плями (Macula cariosa).
С.П. Оніщенко (1968), В.П. Зеновській (1970) – СГМУ – виділили 5 шарів в білій каріозній плямі:
1-й – поверхневий, характеризується найбільшою стабільністю, в кристалі гидроксиапатіта збільшується кількість гідроксильних груп, зменшується зміст фтору, об'єм мікропросторів складає 1,75-3% при нормі 1%. У даній зоні знаходяться ділянки демінералізациі, дісмінералізациі і ремінералізациі;
2-й – підповерхневий, в цій зоні спостерігається зменшення змісту кальцію в порівнянні з нормою, об'єм мікропросторів збільшується до 14%. Різко зростає проникність емалі;
3-й – центральний, це зона максимальних змін, ще більш знижується зміст іонів кальцію в порівнянні з нормою, об'єм мікропросторів складає 20-25%. Зона характеризується високим рівнем проникності;
4-й – проміжний, в даній зоні об'єм мікропространтств складає 15-17%.
5-й – внутрішній шар або зона блискучої емалі, це зона відносного благополуччя, об'єм мікропросторів складає 0,75-1,5%.
У всіх зонах кристали гидроксиапатіта зазнають ті або інші зміни:
Порушення орієнтації кристалів в структурі гидроксиапатітов;
Зміна форми кристалів і їх розмірів;
Ослаблення міжкристалічних зв'язків;
Поява нетипових для нормальної емалі кристалів;
Зменшення мікротвердості емалі в ділянці білої плями і плями, що пігментується, причому мікротвердість зовнішнього шару змінюється менше мікротвердості підповерхневого шару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 



Реферат на тему: Техніка препарування каріозних порожнин. Пломбувальні матеріали

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок