Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ФОНОВІ Й ПЕРЕДРАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

ФОНОВІ Й ПЕРЕДРАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Назва:
ФОНОВІ Й ПЕРЕДРАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
РЕФЕРАТ На тему:
Фонові й передракові захворювання
жіночих статевих органів


Серед патологічних станів жіночих статевих органів найбільше поширення мають захворювання шийки матки. Зважаючи на те, що рак шийки матки займає одне з перших місць серед злоякісних пух-лин жіночих статевих органів за частотою, а передують йому захворювання, які є тим патологічним тлом, на якому виникає злоякісний процес, рання діагностика патологи шийки матки є важливою для зниження захворюваності на рак цієї локалізації, зменшення кількості занедбаних випадків раку та відновленні працездатності хворих.
В останні роки на тлі відносної стабілізації захворюваності па рак шийки матки зросла його частота у молодих жінок. Це пов'язано з тим, що у цієї вікової категорії хворих почастішали випадки фонових та передракових станів екто- і ендоцервіксу. Такий стан є наслідком змін статевої поведінки молоді (легковажне ставлення до статевого життя: ранній його початок, велика кіль-кість статевих партнерів і неминуче при цьому інфікування піхви патогенними мікроорганізмами), збільшення частоти, артифіціальних абортів (механічна травма шийки матки та різка перебудова гормонального статусу жінки після аборту), а також негативний вплив екологічного середовища.
Рак шийки матки дуже рідко виникає на незміненому епітелії. Появі злоякісного переродження передують фонові та передракові процеси.
До фонових захворювань шийки матки (доброякісні стани) і множать такі:*
справжня ерозія шийки матки;*
несправжня ерозія шийки матки (псевдоерозія, ендоцервікоз);*
лейкоплакія (без атипії, проста);*
поліпи шийки матки (прості, які проліферують, поліпи, що епідермізуються);*
папіломи;*
ендометріоз;*
пост травматичні (ектропіон, рубцеві зміни).
До передракових захворювань зовнішніх статевих органів належать такі:
лейкоплакія вульви;
крауроз вульви;
пігментні плями, схильні до росту та виразкування.
Захворювання вульви
Розрізняють неопластичні (пух-линні) і ненеопластичні (фонові, або передпухлинні) ураження зовнішніх статевих органів. Фонові (непередракові) ураження зовнішніх статевих органів дістали також: назву дистрофії вульви. Цей термін об'єднує три ос-новні групи захворювань:
1. Крауроз (склерозний лишай ).
2. Лейкоплакія (плоскоклітинна гі-перплазія без ознак атипії клітин).
3. Інші дерматози.
 
Крауроз вульви (склерозний ли-шай; мал. 1) є найпоширенішим дис-трофічним захворюванням вульви і розвивається переважно після менопа-узи, але інколи виникає в молодому віці і навіть у дітей. Захворювання може уражати великі і малі соромітні губи, промежину характеризується різким зменшенням жирової кліткови-ни великих соромітних губ, атрофією сальних і потових залоз, тріщинами, синехіями, особливо вираженими в ділянці задніх 2/3 малих соромітних губ, звуженням входу в піхву (мал. 1, а), що призводить до порушення нормальних анатомічних пропорцій. Уражена шкіра тоншає, набуває біляво-го або блідо-жовтого кольору і нагадує пергамент. Хворі часто скаржаться на сухість, подразнення шкіри, свербіж і печіння, що призводить до розчухів, вторинного запалення (вульвіту).
Лейкоплакія вульви (плоско-клітинна гіперплазія) характеризуєть-ся виникненням на зовнішніх статевих органах білих плям, що є стовщеним кератинізованим епітелієм. Плями локалізуються переважно на сороміт-них губах, складках між ними, на задній спайці (мал. 1, б). Плями, вуз-лики на в ульв і можуть бути сірими, коричневими, червонуватими з екскоріаціями.
Залежно від ступеня прояву гіперкератозу розрізняють плоску, гіпер-трофічну (підвищується над поверх-нею шкіри) і бородавчасту (верукозну) лейкоплакію.
Основними клінічними проявами є білі плями або вузлики на шкірі, свербіж, часом дуже інтенсивний.
Може спостерігатися поєднання лейкоплакії і краурозу вульви, яке дістало назву мішаної дистрофії. У цих випадках частіше має місце клітин-на атипія (передрак), через що обов'яз-ковим є проведення гістологічного до-слідження біопсійного матеріалу.
Для діагностики краурозу і лейко-плакії вульви використовують кольпоскопію (вульвоскопію), цитологічне до-слідження мазків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОНОВІ Й ПЕРЕДРАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок