Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Невідкладна допомога в гінекології

Невідкладна допомога в гінекології

Назва:
Невідкладна допомога в гінекології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Невідкладна допомога в гінекології


У гінекологічній практиці трапляються захворювання, що потребують невідкладної допомоги. Передусім це захворювання, що супроводжуються кровотечею: позаматкова вагітність, апоплексія яєчника (внутрішня крово-теча), аборт у ходу чи неповний аборт, шийкова вагітність, дисфункціональні маткові кровотечі, кровотечі при підслизовій фіброміомі матки, трав-мах статевих органів (зовнішні кровотечі). Невідкладної допомоги вимага-ють також перекрут ніжки кістоми, розрив піосальпінкса. Нерідко не лише здоров'я, а й життя жінки залежить від того, наскільки швидко і правильно лікар зорієнтується у ситуації і застосує правильні організаційні та ліку-вальні заходи.
ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ
Позаматковою, або ектопічною, називається вагітність, яка настає внас-лідок імплантації плідного яйця поза межами порожнини матки.
Позаматкова вагітність — одне із найбільш серйозних гінекологічних захворювань, оскільки переривання її супроводжується значною внут-рішньочеревною кровотечею і вимагає надання невідкладної допомоги.
Етіологія. Серед причин, що призводять до порушення транспорту-вання яйцеклітини, а відтак до позаматкової вагітності, основними є ана-томічні зміни в тканинах маткових труб, що виникають внаслідок запаль-них процесів. Запалення слизової оболонки, її набряк та наявність запаль-ного ексудату у гострій та хронічній фазі викликають зміни функції матко-вих труб, пов'язані з утворенням зрощень, спайок, перегинів труби, закриття її ампулярного кінця. Ураження м'язової оболонки та зміни іннервації труб призводять до порушення їх перистальтики і затримки просування заплід-неного яйця. Значні анатомічні зміни у стінці труби або в навколишніх тка-нинах викликають перенесені аборти, оперативні втручання на органах малого таза. Позаматкова вагітність часто трапляється у жінок з геніталь-ним інфантилізмом (звивисті та тонкі труби уповільнюють просування яйцеклітини), ендометріозом, пухлинами матки та її придатків. Підвищує
ризик ектопічної вагітності застосування внутрішньоматкових контрацеп-тивів Є наукові дані про те, що токсичний вплив ексудату в трубі при хро-нічному її запаленні призводить до прискореного дозрівання трофоблас-та, тому активізуються протеолітичні ферменти, і імплантація настає до надходження плідного яйця у матку. При сповільненому розвитку трофобласта яйце імплантується у нижніх відділах матки (передлежання плацен-ти) або поза межами порожнини матки у її шийці (шийкова вагітність).
Класифікація позаматкової вагітності. Залежно від того, де імплан-тувалось плідне яйце, розрізняють: трубну вагітність, яєчникову вагітність, черевну вагітність, вагітність у рудиментарному розі матки, а також інтралігаментарну (між листками широкої зв'язки матки) та шийкову вагітність.
У переважній більшості випадків (98,5 %) трапляється трубна вагітність — інтерстиціальна — в інтерстиціальній частині труби, істмічна — у пере-шийку і ампулярна — в ампулярній частині (рис. 76).
За клінічним перебігом розрізняють прогресуючу позаматкову вагітність та порушену. Переривання позаматкової вагітності буває за типом трубно-го аборта та за типом розриву маткової труби (рис. 77-80).
Перебіг позаматкової вагітності. Після імплантації плідного яйця в організмі жінки розпочинаються зміни, притаманні нормальній матковій вагітності: в яєчнику розвивається жовте тіло вагітності, у матці утворюється децидуальна оболонка, під впливом гормонів, що продукує яєчник, матка розм'якшується та збільшується у розмірах, як і має бути при вагітності. Виробляється хоріонічний гонадотропін, який можна виявити відповідни-ми дослідженнями, тест на вагітність позитивний. У жінки є гадані ознаки вагітності: нудота, зміни апетиту тощо.
Плідне яйце, що імплантувалося в ендосальпінксі, проходить ті самі стадії розвитку, що й при матковій вагітності. Утворюються ворсини хоріо-на, вони вростають спочатку у слизову оболонку труби, потім, не знаходя-чи достатніх умов для розвитку, у її м'язову стінку. У міру збільшення плід-ного яйця стінки труби розтягуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Невідкладна допомога в гінекології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок