Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Придатки шкіри

Придатки шкіри

Назва:
Придатки шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
Придатки шкіри


1. Будова, фізіологія і фази росту волоса
Волосся належить до придатків шкіри (риc 1.5). Відомо, що 95% поверхні шкіри людини вкрито волоссям. Його немає тільки на долонях, підошвах, долонних і підошовних поверхнях пальців, шкірі головки статевого органа. Розрізняють три типи волосся: довге; щетинисте — брови, вії, у носі і зовнішніх слухових прохо-дах; пушкове.
Вільно розміщена над шкірою частина волоса називається стрижнем, а схована у шкірі — коренем. Корінь закінчується булавоподібним розширенням, що зветься волосяною цибулиною. Саме тут відбувається ріст волоса. У цибулину знизу занурений волосяний сосочок, що містить кровоносні судини, які живлять волос, а також нервові закінчення.
Волос складається з мозкової і коркової речовин та кутикули. У центрі волоса знаходиться мозкова речовина, що містить оро-говілі полігональні клітини. Пушкове волосся мозкової речовини не має.
Рис. 1.5. Будова волоса:
/ — волосяна цибулина; 2 — волосяний сосочок; 3 — стержень волоса; 4 — устя волосяного фолікула; 5 — корінь волоса; 6 — волосяний фолікул; 7 — сальна за-лоза; 8 — м'яз, який випрямляє волос; 9 — артерія; 10 — вена
Основну масу волоса становить коркова речовина. Вона оточує мозкову речовину і складається з витягнутих, щільно при-леглих одна до одної клітин з подовженим ядром. У корковій речовині міститься пігмент, що надає волоссю того чи іншого ко-льору. У сивого волосся пігменту немає, замість нього — пухирці повітря. Зовнішній шар — кутикула — представлений плоскими, без'ядерними, ороговілими клітинами, розташованими в один шар, які прилягають одна до одної як черепиця.
Коренева частина волоса розміщена у волосяній сумці, що зветься волосяним фолікулом і відкривається на поверхню шкі-ри у вигляді устя. На межі верхньої і середньої третини волося-ного фолікула в нього впадає вивідна протока сальної залози, а трохи нижче знаходиться місце прикріплення м'яза, що піднімає волос.
Волосяна сумка складається із сполучнотканинної та епітелі-альної частин.
Епітеліальна частина є вигинанням епідермісу. Від поверхні шкіри до вивідної протоки сальної залози можна розрізнити всі шари епідермісу, глибше рогові клітини зникають.
Сполучнотканинна частина досягає свого повного розвитку в нижній частині кореня, нижче місця, де відкривається вивідна протока сальної залози. Ця частина складається з 3-х шарів: зов-нішнього — поздовжнього, середнього — кільцеподібного, утво-реного пучками колагенових волокон з домішкою еластинових і аргірофільних, та внутрішнього. Внутрішній шар є дуже тонкою, склоподібною оболонкою, яка заломлює світло.
У будові кореня волоса виділяють ще одну структуру: внут-рішню кореневу піхву, у якій визначаються три шари:—
внутрішній, що прилягає до кутикули волоса — він склада-ється з одного шару ороговілих клітин;—
середній, або шар Гекслі, що складається з напівороговілих клітин;—
зовнішній, або шар Генле, утворений одним рядом орогові-лих, без'ядерних (позбавлених ядер) клітин.
На місці цибулини навколо волосяного сосочка всі клітини з ядром зливаються в загальну масу і посилено діляться.
Під електронним мікроскопом волос виглядає таким чином: ланцюжки амінокислот сплітаються в три простих волокна, що утворюють кручений шнур — протофібрилу. Одинадцять протофібрил утворюють циліндричну структуру, яка зветься мікрофібрилою. Мікрофібрили (у кожній волосині їх близько мільйона) скріплені між собою міжфібрилярною речовиною і становлять макрофібрили.
На голові приблизно 100-250 тис. волосин, причому чим во-лосся тонше, тим його кількість більша. Форма волоса пов'язана з формою волосяного фолікула. У негроїдів він має спіралеподіб-ну форму, тому й волос має таку ж форму.
Волосся росте під кутом до шкіри 31-59° (35-51°). За день во-лосина збільшується на 0,3-0,5 мм, тобто за місяць стає довшою на 1 см. Термін життя волосини — 2-7 років.
Кровопостачання волоса, волосяного фолікула забезпечується численними капілярами, що пронизують сосочок і йдуть від су-дин глибокої судинної мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Придатки шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок