Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу

Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу

Назва:
Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу


Догляд за хворими, гіпургія (hypurgia) — це комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливих умов успішного лікування хворих, а також полегшення їх стану і задоволення основних фізіологічних потреб організму. Догляд включає надання допомоги хворому в забезпеченні фізіологічних потреб його організму в їжі, воді, фізичній активності, фізіологічних відправленнях, у поліпшенні самопочуття при патологічних станах, зокрема, при нудоті, блюванні, задусі, кашлі, різноманітних больових відчуттях тощо. Догляд передбачає створення для хворого спокійної моральної атмосфери, сприятливих побутових і гігієнічних умов (оптимальна температура, достатні освітлення і провітрювання палат, зручна чиста постіль, необхідний мінімум предметів особистої гігієни, сигналізація). Особливості і об'єм заходів догляду залежать від загального стану хворого, характеру і ступеню важкості його захворювання, від визначеного лікарем режиму. Найважливіші завдання догляду мають бути спрямовані на активацію і підтримку резервних можливостей його організму в боротьбі з недугою.
Загальновідомо, що заходи догляду за хворими мають часто вирішальне значення в успішному лікуванні хворих і в усьому процесі їх одужання. Створення сприятливих умни перебування хворого в палаті, делікатне і тактовне ставлення до нього медперсоналу, своєчасне надання йому першої медичної допомоги - не лише обов'язкова умова успішного лікування, але часто ці заходи відіграють не меншу роль, аніж складна медична маніпуляція або процедура. Без перебільшення можна стверджувати, то раціонально організований догляд, насамперед у тяжкохворих, найчастіше вирішує характер перебігу недуги. Так, наприклад, за допомогою різних реанімаційних заходів можна вивести хворого із стану клінічної смерті, провести технічно складну операцію, але внаслідок порушення елементарних вимог режиму і невиконання заходів догляду, при незадовільному гігієнічному утвори манні, малорухливому стані у ліжку хворий може загинути у зв'язку з різноманітними ускладненнями (пролежні, запалення легень).
Догляд за хворими відіграє важливу профілактичну роль у розвиткові деяких захворювань та їх ускладнень. Так, своєчасно і правильно проведені заходи по догляду за шкірою або, наприклад, за слизовою оболонкою порожнини рота, здатні стримати розвиток трофічних або інфекційних уражень тканин, запальних захворювань ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту. Тому в семантологічному відношенні поняття «догляд» і «лікування» спільного походження - від грецького therapeia, що означає одночасно і догляд, і лікування.
Маючи єдину мету - оздоровлення хворого, збереження і зміцнення його здоров'я, догляд і лікування нерозривні між собою. Вони є невід'ємною суттю загального лікувального процесу, взаємно пов'язаними і взаємодоповнюючими його ланками. Виконання заходів догляду вимагає не лише професійних умінь і навичок якісного в технічному відношенні проведення тієї чи іншої маніпуляції або процедури. Не менш важливе значення відіграє дотримання морально-етичних і естетичних норм відносин з хворою людиною.
Під впливом хвороби численні хворі часто стають легко збудженими, вразливими, іноді висловлюють несправедливі претензії, гостріше, аніж у звичайних умовах, реагують на обставини довколишнього життя і прояви своєї хвороби. В цих умовах виключно важливого значення набуває вміння медичного персоналу, в тому числі студента-медика і ліцеїста, проявити максимум уваги, милосердя, чуйності і співчуття до хворої людини, У кожній дії медичного працівника при виконанні заходів з догляду, в спілкуванні з хворим повинні проявлятися тактовність, ввічливість, щире бажання допомогти хворому в його стражданнях. Треба вміти завжди відшукати такі методи і засоби, які змогли б полегшити стан хворого, знайти слова, спроможні заспокоїти хворого і поліпшити його настрій. Натомість, необхідно настійливо вимагати виконання хворим призначень лікаря, а також інших необхідних лікувальних або діагностичних процедур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок