Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гельмінтози - загроза генофонду України

Гельмінтози - загроза генофонду України

Назва:
Гельмінтози - загроза генофонду України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Гельмінтози - загроза генофонду України


Останнім часом людина перестала замислюватися над тим, хто найстрашніший хижак: лев, тигр, вовк чи алігатор? Від вовка, лева чи алігатора можна втекти або заховатися. Але в природі існують хижаки, які оселяються в організмі людини і починають «жувати» її зсередини — це гельмінти. Актуальність вирішення цієї проблеми особливо гостро відчувається сьогодні. Цю біологічну загрозу виокремлюють у спеціальну групу небезпек для людини.
Чому цю проблему відносять до соціальних проблем? У великому мегаполісі, де проблеми урбанізації особливо актуальні, ми часто забуваємо, що наші недуги можуть бути пов'язані саме з «небажаними гостями» в нашому організмі.
Недостатня освіченість, слабка пропаганда здорового способу життя серед різних верств населення, мода на домашніх тварин, недотримання санітарно-гігієнічних норм, нерозуміння екологічних проблем збереження води, повітря, ґрунтів, несвоєчасне звернення до лікаря-гельмінтолога та багато інших проблем сприяють появі цього негативного соціального явища в сучасному суспільстві.
Навіть при покращенні комунально-побутових умов проблема зараження гельмінтами продовжує залишатися у нашій країні дуже актуальною. Так, за даними статистики, в умовах помірного поясу досить поширені інвазії аскаридами та гостриками. Більше того, фахівці вважають, що найчастіше зустрічаються клінічні форми хвороби, при яких доцільно проводити протигельмінтну терапію, базуючись на клінічних ознаках захворювання, навіть не отримавши його лабораторного підтвердження.
Глистяні інвазії завжди вважалися «дитячою» хворобою, хоча обстеження «на глисти» повинні проводитися упродовж усього життя людини. Глистяні хвороби — це хвороби брудних рук. Прояви глистяних інвазій слід знати всім.
Гельмінти — група тварин-паразитів, які існують, споживаючи речовини, необхідні для підтримання життя та розмноження, за рахунок інших істот, зокрема людини. У свою чергу паразити поділяються на групи: за типом харчування, будовою та низкою інших ознак. Паразитичних червів, незалежно від їхньої класифікації, називають гельмінтами.
Гельмінтози — це захворювання, спричинені паразитичими червами та членистоногими. Найчастіше ці захворювання називають
інвазійними, а конкретні форми — інвазією (від лат. invasio — вторгнення). Інвазійний процес — це сукупність реакцій, які виявляються за певних умов середовища у відповідь на проникнення паразита в організм. Однією з крайніх форм прояву цього процесу є хвороба. Наявність кишкових гельмінтів викликає зниження імунітету, що призводить до ураження організму інфекційними захворюваннями.
Гельмінтні інвазії спричинюються круглими (аскариди, гострики, волосоголовці, трихінела, кривоголовка) і стьожковими червами (широкий ціп'як, ціп'як бичачий, свинячий або карликовий, ехінокок) тощо. Сучасні гельмінтози, в першу чергу, маскуються під різні алергійні захворювання: діатез, атонічний дерматит, нейродерміт, бронхіальну астму, харчову алергію тощо. Диспептичні розлади також можуть бути наслідком паразитарного захворювання. При цьому диспепсія нерідко супроводжується підвищеним газоутворенням, урчанням у животі, відрижкою.
Аскаридоз спричинюється аскаридами. Зріла самка щоденно виділяє до 200 000 яєць. Дозрівання яєць можливе лише у зовнішньому середовищі. Личинка розвивається протягом 9 — 40 діб. У разі потрапляння в організм личинка проникає у кишкову стінку, потім із кров'ю заноситься у печінку, а звідти через серце до легень. Із легень личинка потрапляє через бронхи до ротової порожнини, у разі заковтування знову потрапляє у кишечник, де через 2 — 3 місяці розвивається у дорослу аскариду.
Симптоми. Іноді аскаридоз протікає безсимптомно. Найчастіше виникає біль у животі, порушується апетит, з'являються нудота, проноси. Спостерігаються подразливість, підвищена втома, головний біль і запаморочення. Сенсибілізуючи організм, аскариди можуть зумовити розвиток бронхіальної астми, кропивниці. До ускладнень аскаридозу належать кишкова непрохідність, яка виникає внаслідок закупоренння кишечника клубочком глистів, жовтяниця, що розвивається внаслідок проникнення аскарид у жовчні шляхи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гельмінтози - загроза генофонду України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок