Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Прояви захворювань крові в порожнині рота

Прояви захворювань крові в порожнині рота

Назва:
Прояви захворювань крові в порожнині рота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Прояви захворювань крові в порожнині рота


ХВОРОБИ КРОВІ Й КРОВОТВОРНИХ ОРГАНІВ
Більшість хвороб крові й кровотворних органів супровод-жується функціональними та органічними змінами СОПР, які нерідко бувають єдиним початковим симптомом гематоло-гічного захворювання. Тому своєчасне виявлення і правильне трактування їх лікарем-стоматологом сприяють ранньому роз-пізнаванню захворювання крові. Часто такі зміни у ротовій по-рожнині є настільки специфічними, що дають змогу безпомилково діагностувати те чи інше гематологічне захворювання.
Анемія — стан, який характеризується зменшенням кількості еритроцитів і зниженням вмісту гемоглобіну в одиниці об'єму крові. Розрізняють багато різновидів анемії. Ми зупинимося лише на тих із них, при яких настають зміни СОПР.
Залізодефіцитна, гіпохромна анемія (хлороз). Виникнення і розвиток залізодефіцитної анемії пов'язані з недос-татністю заліза в організмі внаслідок дефіциту його в їжі, втрати при кровотечах, порушення всмоктування і розладу обміну заліза Розрізняють ранній і пізній хлороз. Ранній хлороз спричинюється ендогенною недостатністю заліза, яка виникає у зв'язку :s підвищеною потребою організму — період росту,, вагітності, лактації. Пізній хлороз спостерігається у жінок віком 30—50 років.
При ранньому хлорозі хворі скаржаться на порушення сма-кових відчуттів, нюху, зниження апетиту, нудоту. СОПР майже не змінена, за винятком її забарвлення, яке стає блідим. При пізньому хлорозі всі симптоми виявлені більшою мірою. Хворі скаржаться на больові відчуття в язиці і СОПР під час вживан-ня кислої чи гострої їжі, сухість у порожнині рота, парестезії — паління, поколювання, пощипування і розпирання язика, наяв-ність ангулярного хейліту.
Для клінічної картини гіпохромної анемії характерні чис-ленне ураження зубів карієсом, підвищене стирання їх, втрата природного блиску емалі. CO губ, щік і ясен бліда, набрякла. Язик також набряклий. Сосочки язика, особливо в передній його половині, атрофовані, через що він стає яскраво-червоним, гладеньким, неначе полірованим. На ньому з'являються глибокі складки. Іноді спостерігаються крововили-ви. В кутах рота з'являються тріщини.
Картина крові характеризується гіпохромією — різким змен-шенням вмісту гемоглобіну в кожному еритроциті при нормаль-ному чи незначному зниженні їх кількості. Рівень гемоглобіну становить 20—30 r/л. Колірний показник крові зменшується до 0,4 і нижче. Вміст заліза в крові нижчий від норми, знижені та-кож рівні білків плазми крові і мінеральних солей.
Лікування. Призначають препарати заліза, вітаміни; прово-дять симптоматичну терапію проявів на CO.
Гіпопластична анемія — хвороба, яка виникає під впливом екзогенних чинників — фізичних (опромінення), клінічних і медикаментозних, а також при ендогенній аплазії кісткового мозку. Причини природжених гіпопластичних анемій не вста-новлені. Вони характеризуються різкою анемізацією всіх ор-ганів, аплазією кісткового мозку, атрофією залоз внутрішньої секреції.
Крім загальних клінічних симптомів спостерігаються зміни СОПР. На тлі особливо блідої СОПР з'являються різної вели-чини крововиливи. Міжзубні сосочки набряклі, синюшні, кро-воточать; пародонтальні кишені глибокі. На CO крім петехій спостерігаються ерозії, виразки, некротичні ділянки.
Для картини крові характерною є еритролейкотромбоцито-пенія.
Лікування. Показані систематичні гемотрансфузії, ін'єкції натрію нуклеїніту для збудження проліферативної функції кісткового мозку, десенсибілізуюча терапія, стероїдні гормони. Крім того, проводять симптоматичну терапію тих проявів гіпопластичної анемії, які виникають на CO.
В12- і фолієво-дефіцитна анемія (злоякісне недокрів'я, пер-ніціозна анемія, хвороба Аддісона — Бірмера) характеризується порушенням еритропоезу. Цей різновид анемії спричинюється недостатністю в організмі ціанокобаламіну (вітаміну В12), яка виникає внаслідок атрофії залоз епітелію шлунка і дефіциту му-копротещу. Наявність останнього необхідна для засвоєння вітаміну, що надходить з їжею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Прояви захворювань крові в порожнині рота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок