Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Використання природних чинників з метою загартування

Використання природних чинників з метою загартування

Назва:
Використання природних чинників з метою загартування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,68 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Використання природних чинників з метою загартування”


План
Вступ
1. Вплив холоду на організм людини
2. Вплив тепла на організм і процеси, які активуються ним
Використана література


Вступ
Загартувальні впливи на організм можна звести до трьох чинників - холоду, тепла, чергування тепла і холоду. Розбере-мо, за допомогою чого краще підводити до організму людини тепло і холод, як впливають холод і тепло на організм і які процеси активізуються в ньому.
Оскільки організм дорослої людини на 65-68% складається з води, то найкраще на нього впливати водою. До того ж, вода має велику теплоємність і гарну теплопровідність: вона проходить тепло в 28 разів краще, ніж повітря. Тому вода і повітря однакової температури нам здаються різними: для оголеного тіла повітря +18°С - нейтральним - індиферентним (ні теплим, ні холодним), а +30°С - дуже теплим; вода ж температурою +18°С здається холодною, а нейтральною - лише близько +28°С.
Перевівши воду в інші стани — пару, лід - ми можемо підсилити вплив спеки або холоду на організм.
Подразнення, яке здійснює вода, в основному ділиться на два види - механічне і термічне. Ми загалом будемо розгляда-ти температурне подразнення на організм.
У свою чергу, температурний вплив на організм можна розділити на три головних види: плазму і магнітне поле, фізич-не тіло, системи й органи.


1. Вплив холоду на організм людини
Стресовий вплив. Вплив холоду викликає відповідну за-гальну реакцію організму у вигляді стресу. Залежно від сили і тривалості впливу, стрес може бути "жорстким" і "м'яким".
Таким чином, незначний вплив холоду може викликати в організмі реакції активізації. Довго підтримуючи реакцію акти-візації за рахунок регулярних загартувальних процедур се-редньої сили, можна досягти разючого ефекту як у вилікуванні (в експериментах розсмоктувалися поверхнево розташовані зло-якісні новоутворення в людини), так і у загальному зміцненні здоров'я і духовному самовдосконаленні.
У зв'язку зі стресовим впливом холодної води на організм, треба визначитися, якою реакцією організму визначається її вплив.
Протягом перших 1-2 хв впливу води, температура якої нижче +12°С, система терморегуляції організму буде тільки включатися. Цей час і буде вважатися оптимальним для різкої активації організму.
Після 1-2 хв у відповідь на вплив холоду організм буде виробляти тепло - включиться система терморегуляції організму. І тепер мова йтиме про дозований вплив холоду. Тут важ-ливо протягом деякого часу активізувати систему терморегуяції, але не виснажити її потужністю і часом впливу холоду. Тому доза впливу буде визначатися тренованістю до холоду, індивідуальною конституцією, віком.
Вплив на судинну систему організму. Під час швидкого впливу холоду судини шкіри різко звужуються. Це тренує і зміцнює судини і капіляри. Відродження капілярів призводить до покращення мікроциркуляції у внутрішніх органах і шкірі.
Усунення застоїв в організмі. Вода незамінна в обміні ре-човин. Усі життєві процеси нашого організму протікають у різно-манітних водяних розчинах та при безпосередній участі води. Обливання, купання, ванни, виконані прохолодною і холодною водою, допомагають регулювати рух рідин у клітинах і між клітинами, усувають застійні явища.
Дія на серце. Під впливом холоду не тільки змінюється кількість серцевих скорочень, але і сам характер поштовху. При помірному навантаженні холодом зникає аритмія або значно покращується ритм серцевих скорочень.
Уповільнення пульсу відбувається від дії холоду як безпо-середньо на серцеву ділянку або спину, так і в результаті за-гальних процедур.
Вплив на склад крові. Від застосування загальних холод-них процедур достатньої інтенсивності (для того, щоб стрес проявився за типом активації) збільшується кількість лейко-цитів та еритроцитів. Найвищі ці показники зафіксовано через 1 год після загартувальної процедури.
Дослідження вчених показали, що збільшення кількості еритроцитів, як правило, вище 2000000 у 1 кубічному міліметрі, відбувається в період максимального розширення шкірних су-дин після сильного впливу тепла або холоду - двох, здавалося б, протилежних чинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Використання природних чинників з метою загартування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок