Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Апендицит. Народні методи лікування

Апендицит. Народні методи лікування

Назва:
Апендицит. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Апендицит. Народні методи лікування


Апендицит — неспецифічне запалення червоподібного відростка сліпої кишки (апен-дикса).
Найчастіше розвивається у дітей віком від 8 до 12 років. Запальний процес у червоподібному відростку виникає внаслідок ушкодження слизової оболонки твер-дими частинками їжі, глистами, що потрапили у відросток, а також поширення інфекції з віддалених запальних вогнищ у мигдаликах, каріозних зубах, приносових (гайморових) пазухах з кров'ю або лімфою.
Захворювання переважно розпочинається раптово, але досить часто йому передує тупий біль у надчеревній ділянці, який триває 2—3 год.
У разі гострого приступу з'являється гострий біль у правій клубовій ділянці. Температура тіла підвищується до 38 — 39 °С, проте може бути й нормальною. Мо-жуть бути одноразове або повторне блювання, пронос, відсутність апетиту. Спостері-гається прискорення пульсу, що не відповідає температурі тіла.
У разі розвитку гангренозного апендициту біль супроводжується ознобом, мо-жуть бути виражені симптоми порушення сечовиділення.
Важливий симптом апендициту — м'язове напруження під час натискання на черевну стінку в правій клубовій ділянці. Болючість правої клубової ділянки поси-люється під час повертання на лівий бік. Дитина лягає на правий бік з притиснутими до живота ногами.
Запальний процес, поширюючись на очеревину, може спричинити перитоніт (за-палення очеревини). Риси обличчя загострюються, очі западають, язик стає сухим, обкладеним — спочатку білим, потім — коричневим нальотом.
У разі легкої форми перебігу прояви запалення поступово зникають, обмежую-чись одним приступом. Частіше приступи повторюються, червоподібний відросток потовщується та стає болючим.
У дітей хронічний апендицит часто розвивається після гострого, що мав стертий перебіг. Хронічний апендицит у дітей діагностувати важко. Дитина звичайно скар-житься на нудоту, запаморочення, біль у животі, проте не такий сильний, як у разі гострого. Біль посилюється після фізичного навантаження, піднімання важких речей, занять фізкультурою.
За підозри на апендицит треба негайно звернутися до лікаря!
Лікування апендициту винятково хірургічне.
Під час приступу апендициту потрібно забезпечити дитині спокій, вкласти її в ліжко, негайно викликати "швидку допомогу".
У жодному разі не можна застосовувати теплові процедури та проносні засоби, бо це може призвести до тяжких ускладнень.
Для зниження температури тіла слід зробити холодне обгортання живота (але не з льоду).
Дитині дають пити воду або фруктові соки, забезпечують постійний нагляд.
Під час приступу апендициту можна застосувати настій трави копитняка євро-пейського: 1 столову ложку залити 300 мл окропу; настояти 1 год. Приймати по 30 — 70 мл 3 рази на день.
У разі запалення сліпої кишки дітям старшого віку рекомендують настоянку трави полину гіркого (1:5) на 40 % спирті етиловому по 12—15 крапель на ложці води 2 рази на день (уранці та ввечері).
Для дітей молодшого віку готують настій трави полину гіркого: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, настояти 20 хв. Приймати по 1 чайній— 1 столовій ложці З рази на день за 1,5 год перед їдою. Зменшує біль при запаленні сліпої кишки.
Як протизапальний та загальнозміцнювальний засіб призначають таку суміш: Трава приворотня звичайного — 50 г Трава суниць лісових — 20 г
Листки ожини сизої — 20 г
Дві столові ложки суміші залити 350 мл окропу, кип'ятити 3 хв на малому вогні, настояти 10 хв. Пити по кілька ковтків протягом дня.
Добре діє настій подрібнених свіжих листків ожини сизої: 1 чайну ложку залити 200 мл окропу, настояти 30 с, процідити. Пити невеликими ковтками до 200 — 300 мл щоденно до зникнення ознак запалення.
Дієта повинна бути щадною. В раціон уводять слизисті супи, каші, киселі, зварені некруто яйця. Поступово дієту розширюють, проте не слід давати їжу, яка посилює перистальтику та сприяє здуттю живота.
Для очищення сліпої кишки та червоподібного відростка, особливо у разі хроніч-ного апендициту, використовують коренеплоди ріпки жовтої: подрібнити на терці 1—2 коренеплоди і з'їсти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Апендицит. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок