Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дуоденальне зондування

Дуоденальне зондування

Назва:
Дуоденальне зондування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Оснащення:
1) стерильний дуоденальний зонд:
2) штатив із пробірками;
3) лоток;
4) стерильний шприц ємкістю 10 мл;
Протипоказаннями до проведення дуоденального зондування є: гострий холецистит, загострення виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, звуження стравоходу, викликане пухли-ною або рубцями, варикозне розширення вен стравоходу. Підготовка хворого до дуоденального зондування. За 2—3 дні до обстеження потрібно вилучити з харчового ра-ціону хворого продукти, які сприяють виникненню метеоризму:
капусту, картоплю, молоко. Напередодні йому дають атропін у краплях (10 крапель 0,1% розчину атропіну сульфату). Дуоде-нальне зондування проводять натще.
Послідовність дій під час виконання процедури
Введення дуоденального зонда в дванадцятипалу кишку:
1. У дохідливій формі поясніть хворому необхідність та по-слідовність проведення процедури.
2. Визначте відстань, на яку треба ввести зонд. У положенні стоячи виміряйте у хворого відстань від пупка до різців (ця вели-чина відповідає першій позначці на зонді) і додайте відстань від різців до вушної сережки або довжину долоні (відповідає другій позначці на зонді).
3. Хворого посадіть на кушетку.
4. Чисто вимитими руками візьміть зволожений водою стери-льний зонд. Правою рукою — на відстані 10—15 см від оливи, лівою — підтримуйте вільний кінець зонда.
5. Введіть оливу за корінь язика, запропонуйте хворому зро-бити кілька ковтальних рухів і глибоко дихати, а в цей час просо-вуйте зонд у глотку. Якщо з'явилися позиви до блювання, хворий повинен припинити ковтання, губами затиснути зонд і глибоко дихати через ніс.
6. Хворий ковтає зонд повільно, щоб він не скрутився.
7. Коли зонд досягне шлунка (це відповідає першій позна-чці на зонді), перевірте його положення шляхом аспірації вмі-сту шприцом. При цьому в шприц надходить світлий вміст шлунка з кислою реакцією (змочений лакмусовий папірець червоніє).
8. Потім хворий ходить по кімнаті й поступово протягом ЗО хв ковтає зонд до другої позначки. Олива зонда повинна прой-ти через воротар шлунка.
9. За допомогою повітряного поштовху визначте місце знахо-дження зонда. Покладіть хворого на спину і за допомогою шприца введіть 10 см3 повітря. Якщо хворий відчує поштовх у правому підребер'ї, це означає, що олива знаходиться в дванадцятипалій кишці. Якщо поштовх хворий відчуває в епігастральній ділянці, це означає, шо зонд скрутився і знаходиться в шлунку. У такому ви-падку відтягніть зонд до першої позначки і запропонуйте хворому знову поступово ковтнути зонд до другої позначки.
10. Покладіть хворого на правий бік на кушетку без подушки, під голову підстеліть рушник, під таз покладіть валик, а під праве підребер'я гарячу грілку.
11. Нижче від рівня хворого на низькому стільчику або спеціальній підставці встановіть штатив з пробірками, лоток і шприц.
12. У разі потрапляння оливи в дванадцятипалу кишку із зон-да самотечею виділяється рідина жовтуватого кольору. Зовнішній кінець зонда опустіть у пробірку. Перші фракції жовчі мутні, то-му що вони мають домішки шлункового вмісту. Далі виділяється прозора рідина світло-жовтого кольору лужної реакції. За 20— 30 хв виділяється приблизно 15—40 мл першої порції (А) вмісту дванадцятипалої кишки.
Якщо ви впевнені, що зонд знаходиться в дванадцятипалій кишці, а жовч не виділяється, то введіть підшкірне 1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату, який сприяє розкриттю сфінктера загальної жовчної протоки.
13. Для одержання порції В (міхурової жовчі) через зонд поступово за допомогою циліндра шприца введіть один із ентеральних подразників (50 мл 33% розчину магнію сульфату, піді-грітого до 38 °С, маслинову або кукурудзяну олію, 40% розчин глюкози або ксиліту) і накладіть затискувач, хворий при цьому лежить на спині протягом 10 хв.
Подразником може бути 5 ОД пітуїтрину, введених внутрішньом'язово.
14. Потім покладіть хворого знову на правий бік, відкрийте зонд, і з нього почне надходити більш густа і в'язка жовч темно-маслинового кольору. У нормі вона виділяється протягом 20—ЗО хв у кількості 50—60 мл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Дуоденальне зондування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок