Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кліщовий енцефаліт

Кліщовий енцефаліт

Назва:
Кліщовий енцефаліт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,49 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КЛІЩОВИЙ ЕНЦЕФАЛІТ
Кліщовий енцефаліт — арбовірусне зооантропонозне при-родно-осередкове трансмісивне захворювання, що проявляєть-ся зазвичай гарячкою, інтоксикацією та ураженням ЦНС, іноді— з множинними в'ялими парезами та паралічами.
Синоніми: тайговий енцефаліт, енцефаліт кліщовий весня-но-літній, російський далекосхідний енцефаліт, весняно-літній менінгоенцефаліт, кліщовий енцефаломієліт.
Лат. — encephalitis acarinarum.
Англ. — tick-borne encephalitis (Eastern subtype and Eurosubtype), encephalitis ocarina, Russian spring-summer encephalitis.
Короткі історичні відомості. Ще в 1894—1895 pp. О.Я. Кожевніковим та С.Б. Орлеанським були опубліковані повідомлення про за-хворювання, котрі значно пізніше були визначені як кліщовий енцефаліт та його наслідки.
На значне поширення в Сибіру і східних районах європейської частини Росії подібних за клінікою паралітичних захворювань невідомої етіології звернули увагу також невропатологи В.П. Первушйн, Л.І. Оморонов, М.В. Шубін, М.Г. Полиновський наприкінці XIX початку XX ст.
Улітку 1904 р. на Далекому Сході стався значний спалах енцефа-ломієліту переважно серед лісорубів та школярів, які відпочивали в лісі, а також серед жителів тайгових селищ.
Наукове вивчення кліщового енцефаліту було розпочато у 1934 р. невропатологом А.Г. Пановим. Він об'єднав різні клінічні варіанти в єдину нозологічну форму, зробивши припущення про вірусну при» роду захворювання. При цьому були визначені його клінічні відмін-ності від японського енцефаліту (1935 p.).
Вірус кліщового енцефаліту в 1937 р. був виділений Л.О. Зільбером зі співробітниками, а через рік завдяки глибокому вивченню виділеного збудника вдалося довести його самостійність, відмінності від вірусу японського енцефаліту.
Спочатку нещодавно описане захворювання отримало назву «весняно-літній ендемічний кліщовий енцефаліт», однак згодом узвичає-ним став термін «кліщовий енцефаліт». У 1938—1939 pp. AvO. Смо-родінцевим і співавторами була розроблена формалінова вакцина проти кліщового енцефаліту.
Подальші дослідження показали, що подібне за клінікою захворю-вання досить часто виникає і в європейських країнах: під різними на-звами воно описувалося ще з середини 20-х років у Болгарії, у 30-тіроки — в Австрії, країнах Балтії. Таким чином, можна говорити про широкий ареал кліщового енцефаліту як єдиного захворювання.
Однак подальші роботи, проведені у 40-ві—50-ті роки, дозволи-ли встановити деякі розбіжності в епідеміології й клінічних проявах хвороб, які виникали в мешканців Європейського та Азіатського ре-гіонів, що дало підстави виділити 2 варіанти перебігу кліщового ен-цефаліту — далекосхідний (російський, весняно-літній) і централь-ноєвропейський (західний).
Актуальність. Кліщовий енцефаліт є одним із найпоширеніших арбовірусних захворювань; він зустрічається на Далекому Сході, в Монголії, Китаї, Японії, Кореї, в Сибіру, на Уралі, в Казахстані, євро-пейській частині Росії, країнах Балтії, у Швеції, Фінляндії, Норвегії, Данії, Польщі, Німеччині, Австрії, Франції, Румунії, Ірландії, Біло-русі, а також в Україні. Ареал кліщового енцефаліту в наш час охоп-лює, таким чином, усю Євразію від Тихого до Атлантичного океану, від островів Баренцевого моря до Туреччини. Описані випадки за-хворювання на кліщовий енцефаліт у Канаді та США.
У 1956—1961 pp. показник захворюваності на кліщовий енцефаліт становив від 15 до 80 на 100 000 населення у Західному Сибіру і на Уралі.
На Далекому Сході в ці роки припадало близько 5 % усіх випад-ків захворювань на кліщовий енцефаліт, які реєструвались у колиш-ньому СРСР, але показник захворюваності в різні роки варіював від 10 до 100 на 100 000 населення.
В Україні існують природні осередки кліщового енцефаліту, в ос-новному в Поліссі, передгір'ях Карпат і в Карпатах, у гірських райо-нах Криму, що робить цю проблему актуальною і для нашої країни.
Особливістю цієї патології є широкий діапазон клінічних про-явів — від субклінічних, або форм з дуже легким перебігом, які практично не розпізнаються, до дуже тяжких, з летальними наслід-ками, а також ймовірність хронічного перебігу інфекції з прогресу-ючим ураженням нервової системи та інвалідизацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Кліщовий енцефаліт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок