Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методики рентгенологічного дослідження кістково-суглобного апарату

Методики рентгенологічного дослідження кістково-суглобного апарату

Назва:
Методики рентгенологічного дослідження кістково-суглобного апарату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МЕТОДИКИ РЕНТГЕНОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ КІСТКОВО-СУГЛОБНОГО АПАРАТУ
13 лютого 1896 р. російський професор В. Н. Тонков доповів про можливість застосування рентгенівського проміння для вивчення скелета. Це поклало початок розвитку рентгеностеології.
В даний час рентгенологічний метод дослідження є основним при вивченні ураження кістково-суглобового апарату, а найбільш оптимальною методикою є рентгенографія. Обов'язковою умовою при дослідженні кістково-суглобового апарату є виробництво знімків в двох взаємно перпендикулярних проекціях. Для визначення точної локалізації патологічного процесу застосовують додаткові проекції. З метою отримання чіткого зображення кістки, та оточуючих її м'яких тканин, а також можливості диференціації в їхніх межах, необхідно строго індивідуалізувати технічні умови.
Для діагностики системних захворювань, травматичних ураженнях кістково-суглобового апарату, динаміки спостереження за ефективністю лікування і для економії плівки іноді застосовують флюорографію, зокрема тотальну флюорографію, за допомогою апарату, сконструйованого в 1952 р. М. З. Овощниковим. Томографія дозволяє виявити невеликі порожнини, ділянки зміненої структури. Пошарові знімки можуть вироблятися в різних проекціях. В даний час томографію кісток і суглобів широко використовують в практичній роботі, особливо при дослідженні деяких масивних, складних за формою відділів скелета.
Для кращого зображення дрібних деталей кістки, що вивчається, виробляють знімки з прямим збільшенням зображення. Якщо при звичайній рентгенографії прагнуть наблизити об'єкт, що знімається, до плівки, то при цій методиці відстань об'єкт — плівка збільшують, а для збереження різкості зображення застосовують гострофокусні трубки (площа фокусу 0,3 мм2 і менше).
Враження внутрішньосуглобних утворень (зв'язок, хрящів, менісків, синовіальних оболонок) на рентгенограмі звичайно не визначається. Контрастне дослідження порожнини суглоба з використанням газу (повітря, кисень, вуглекислий газ, закис азоту), пневмоартрографія дозволяє виявити ці патологічні процеси у вказаних анатомічних структурах. Іноді з цією ж ціллю в порожнину суглоба вводять трьохйодні препарати в суміші з пеніциліном і новокаїном.
При запаленні в кістці, що супроводжується формуванням свища, проводять фістулографію - заповнення свищуватого каналу йодсодомістячими контрастними речовинами. На фістулограмах, вироблених в двох взаємно перпендикулярних проекціях, визначають напрям, протяжність і форму свищуватого ходу.
Останніми роками з'явилося багато повідомлень про застосування електрорентгенографії при дослідженні кістково-суглобового апарату. На електрорентгенограмах одержують більш чіткі контури кісток («краєвий ефект» зображення), що знімаються, завдяки чому цю методику все ширше застосовують в практичній роботі.
Стереорентгенографію застосовують для визначення просторових взаємин анатомічних утворень. Принцип її полягає, в отриманні стереопари рентгенограм при переміщень рентгенівської трубки в обидві сторони від середини об'єкту. Величина переміщення рівна 3,5 см.
Для діагностики злоякісних новоутворень кісток застосовують ангиографію судин кісток.
РЕНТГЕНОАНАТОМІЯ КІСТКОВОЇ СИСТЕМИ
Кістка як орган. Остеологія є найстарішим розділом анатомії. Опорна, рухова і захисна функції кісток не вичерпують всієї багатообразної ролі їх в організмі.
Рентгенологічний метод вніс багато цінних відомостей про онто і філогенез, а також про залежність будови кістки від стану інших органів і систем, від дії м'язів на кісткову структуру, індивідуальних особливостей організму. Зникло уявлення про кістку як про незмінний остов. На підставі рентгенологічного вивчення кісток переконливо доведено, що кістка людини — складний орган, багатий мінеральними речовинами, перебудовується протягом всього життя людини, тісно пов'язаний зі всіма органами.
Чинники, що обумовлюють контрастне зображення кістки. Бесконтрасне рентгенологічне дослідження дозволяє отримати відомості про стан лише деяких органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методики рентгенологічного дослідження кістково-суглобного апарату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок