Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> План променевої терапії для лікування пухлин молочної залози

План променевої терапії для лікування пухлин молочної залози

Назва:
План променевої терапії для лікування пухлин молочної залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,26 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
„План променевої терапії для лікування пухлин молочної залози”


План
Вступ.
Етіологія раку молочної залози.
Патологічна анатомія раку молочної залози.
Використання променевої терапії для лікування раку молочної залози.
Використана література.


Вступ
Рак грудної залози - найчастіша форма злоякісної патології у жінок. Захворюваність на рак грудної залози в Україні серед жінок досягає 54,37%ооо (1998) і в структурі онкозахворювань складає 8,6%. Число вперше виявлених в Україні випадків досягло 13702, а інтенсивний показник -25%ооо. Серед усіх злоякісних пухлин рак грудної залози знаходиться на 4 місці, пропустивши вперед рак легені, шкіри та шлунку. Але серед жінок він посідає перше місце.
Серед областей України частота раку грудної залози різноманітна. Велика захворюваність спостерігається в Одеській (78,9), Харківській (64,9), Запорізькій (61,2) областях. Значно менша середньодержавного рівня захворюваність відмічена у Закарпатській (35,0), Івано-Франківській (34,2) та Тернопільській (35,3) областях.
Частота захворюваності на рак грудної залози серед населення різних держав світу теж різноманітна. Так, максимальна захворюваність відмічена у високорозвинутих країнах - США, Англії, Німеччини, Франції. Низький рівень захворюваності на рак грудної залози спостерігається в державах Середньої Азії, Арабського світу та Японії.
В останні десятиріччя відмічено значний ріст захворюваності. Так, у США за останні 10 років частота збільшилась на 10,6%, в Англії та Уельсі - на 27.1%. В Україні із 1962 по 1998 рік частота раку молочної залози збільшилась з 17,6%ооо до 54,3%ооо, тобто в 3,1 рази. Крім інших факторів, на збільшення частоти раку грудної залози накладає відбиток постаріння населення в усіх розвинутих країнах.
Жителі міст хворіють у 2-2,5 рази частіше, ніж жителі села. Особливо це стосується великих міст. Так, у великих містах спостерігається найбільша захворюваність цією патологією: у Севастополі, Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Львові.


1. Етіологія раку молочної залози
Рак грудної залози відноситься до пухлин, причини розвитку яких вивчені краще, ніж при інших локалізаціях. Відомо багато факторів ризику та передракових захворювань самої молочної залози, інших органів та організму в цілому, що пов'язані з залозою єдиною статевою функцією.
Серед них найбільшого значення мають конституціональні, генетичні, екологічні, соціальні, особливості харчування та інші. Вони викликають значні гормональні зміни в організмі, і лежать в основі виникнення злоякісних пухлин. Серед таких порушень виділяють надмірну кількість оваріальних андрогенів або пролактина, ановуляторно-лютеаль-ну неадекватність, недостатність функції щитовидної залози та інш. Визначити який із вище перерахованих факторів став пусковим механізмом у кожної конкретної жінки важко. Це обумовлено тим, що в регуляції діяльності грудної залози беруть участь 15 гормонів. Найголовнішим гормональним фактором е гіперестрогенізація, тобто надмірний синтез жіночих статевих гормонів або їх введення із зовні. Естрогенизація стимулює проліферацію епітелію в грудній залозі та утворює вогнище надмірної клітинної проліферації з атипією епітелію.
Відмічено, що у жінок, хворих на рак грудної залози, період активності яєчників був довготривалим. Ці жінки починають раніше менструювати, у них пізніше наступає мено-пауза. Аборти, відмова від годування дитини материнським молоком ведуть до порушення фізіологічної послідовності ендокринної циклічності, створюють умови для розвитку раку грудної залози.
Значну роль у виникненні раку грудної залози має статева розпуста, розврат та безсистемні статеві зв'язки з різноманітними партнерами. Проституція завжди сприяла грубим порушенням гормональної, менструальної та народжу-вальної функцій жіночого організму.
Серед етнічних груп населення, де жінки рано виходять заміж, багато народжують, не роблять абортів, період лактації довготривалий і майже не перервний у період всього активного статевого періоду жінок, де немає статевої розпусти та проституції, рак грудної залози зустрічається дуже рідко.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: План променевої терапії для лікування пухлин молочної залози

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок