Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Прояви СНІДу в порожнині рота

Прояви СНІДу в порожнині рота

Назва:
Прояви СНІДу в порожнині рота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,42 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Реферат
Прояви СНІДу в порожнині рота


Причиною захворювання є вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), що відноситься до ретровірусів (відкритий у 1984 році). Мішенями для нього служать Т-лімфоцити, а саме Т-хелпери. Частка дітей серед захворілих, за даними літератури, складає 10 і більше відсотків.
Зараження в них настає: 1) від хворої або інфікованої матері через плаценту, родові шляхи, з грудним молоком. Перенос ВІЛ від інфі-кованих матерів спостерігається в 25-30% випадків; 2) при перели-ванні зараженої вірусом крові; 3) через ін'єкції при наркоманії або в лікарняних умовах при недотриманні правил антисептики. Якщо зараження відбувається через плаценту або переливання крові в період новонародженості, прогноз винятково несприятливий. Вели-ка небезпека і у дітей з гемофілією, коли кожне чергове введення препаратів крові активізує ВІЛ.
СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - епідеміологічне за-хворювання, що уражає переважно імунну систему, і визначає різно-маніття клінічних проявів і несприятливий прогноз.
Основними джерелами СНІДу є хвора людина і вірусоносії, у яких вірус зберігається довічно. Прогресуючий імунодефіцит різко пригнічує здатність імунної системи протистояти збудникам різних інфекційних захворювань, а також виникаючим злоякісним процесам (саркома Капоші, лімфоми). Хворий стає беззахисним і вмирає зви-чайно від інфекцій, що не представляють небезпеку для більшості людей.
В епідеміології СНІДу важливу роль відіграють фактори, що сприяють його поширенню. До них відносяться: безладні статеві зв'язки в гомо- і бісексуалів; ріст венеричних захворювань у країні; вірусні захворювання, які ще більше знижують захисні сили організму (особливо вірусний гепатит В і хвороби, що відносяться до групи герпесів); туберкульоз; вік; повторні вливання препаратів крові в хворих гемофілією, що загострюють чутливість цих людей до ВІЛ, фактори генетичної схильності.
У дітей протікання цього захворювання має більш злоякісний характер, що визначається незрілістю їх імунної системи. Однак, як і в дорослих, захворювання проходить кілька стадій (періодів) про-тікання. Варто пам'ятати, що імунодефіцит виявляється на порівняно пізній стадії захворювання, а відразу після зараження виникає сильна імунна відповідь на рівні Т- і В-лімфоцитів; виробляються антитіла до антигенів оболонки вірусу і Т-кілери, що реагують як проти по-верхневих антигенів ВІЛ, так і проти антигенів його серцевини. Ці захисні реакції протягом кількох років можуть стримувати інфекцію, що і пояснює тривалий інкубаційний період. Однак, у дітей середня тривалість його 2 роки, тоді як у дорослих - до 8 років. Він характе-ризується підвищенням температури тіла протягом 2-10 днів із збіль-шенням лімфовузлів, печінки, селезінки. У хворих відзначається арт-ралгія, міалгія, ангіна, фарингіт, знижується кількість лімфоцитів крові (картина нагадує мононуклеоз). Потім усі явища начебто зни-кають безслідно.
Однак через визначений проміжок часу (у дітей може бути і кіль-ка місяців, у дорослих, як правило, роки) у людини починають ви-являтися симптоми захворювання.
В другому періоді (синдром генералізованої лімфаденопатії) більш як у 50% випадків спостерігається збільшення шийних, підбо-рідних, підщелепних, привушних лімфовузлів. Вони, як правило, м'які, еластичні, рухливі. Збільшення лімфовузлів є одним із самих ранніх ознак захворювання.
У третьому періоді - СНІДу - асоційованому комплексі (це все ще передСНІД) спостерігається підвищення температури тіла до 38-39° С, слабість, млявість, різка втомлюваність, зникнення апетиту, про-гресуюча втрата ваги (більш 10%), розлад функції кишечника. У цей же період у дітей раннього віку може наступити втрата віх фізичного розвитку (при переважному ураженні ЦНС і зниження прибавки у вазі).
І власне СНІД - приєднання опортуністичних інфекцій (насам-перед - пневмоцистна пневмонія), злоякісних новоутворів (зустріча-ються в 40% випадків, з них на саркому Капоші приходиться 85%, на злоякісні лімфоми - 10%).
У протіканні цього захворювання відзначаються періоди за-гострень і тимчасового поліпшення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прояви СНІДу в порожнині рота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок